0

Reading poetry

  • Nuolaida knygai -21%
Kaina internetu: 6,69 €
Kaina knygyne: 8,46 €*
Sutaupote: 1.77 € (21%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Reading poetry

  • Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2009
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 230
  • ISBN ar kodas: 9789955334392

2020-10-31 6.69 InStock
Į krepšelį
Knygos "Reading poetry" aprašymas

Mokomoji metodinė knyga Kaip skaityti poeziją yra skirta aukštųjų mokyklų ir universitetų humanitarinių fakultetų studentams. Kadangi literatūra prasidėjo kaip poezija, būtų logiška pradėti pažintį su literatūra nagrinėjant poeziją.

PRATARMĖ


Mokomoji metodinė knyga Kaip skaityti poeziją yra skirta aukštųjų mokyklų ir universitetų humanitarinių fakultetų studentams. Kadangi literatūra prasidėjo kaip poezija, būtų logiška pradėti pažintį su literatūra nagrinėjant poeziją. Literatūros užuomazga yra žinoma kaip epinės poezijos pradžia, o kitos poetinės formos, taipogi ir drama, atsirado vėliau. Nesusipažinus su įvairialypėmis poezijos formomis būtų neįmanoma suvokti europinės literatūros istorinio vystymosi ir formų kitimo raidos.

Šioje knygoje nenagrinėjami kūriniai parašyti senąja anglų kalba, pavyzdžiui, epinė poema Beowulf nėra. analizuojama, Geoffrey Chaucerio Canter-bury apsakymai, parašyti viduriniąja anglų kalba, taipogi nėra nagrinėjami, nes šios mokomosios metodinės knygos autorė yra įsitikinusi, kad jokie vertimai, net atlikti iš senosios ar viduriniosios anglų kalbos į moderniąją anglų kalbą, negali prilygti originalui. Profesionali kūrinių analizė yra pateisinama tik nagrinėjant kūrinius tokius, kokie jie buvo sukurti. Tiek Beotvulf, tiek Canterbury Talės originalo kalba šiais laikais galėtų paskaityti tik labai ne daug žmonių. Anglų literatūros kūriniai parašyti senąja prancūzų ar lotynų kalbomis yra paminami, bet jie taipogi nėra analizuojami.

Mokomojoje metodinėje knygoje yra nagrinėjamos penkiolikto amžiaus anglų baladės, kadangi jas galima suprasti skaitant ta kalba, kuria jos buvo sukurtos. Toliau yra pristatomi įvairūs literatūriniai žanrai ir apibūdinami autoriai-poetai. Pateikiami tų poetų kūriniai, kurie yra analizuojami. Toliau seka klausimai, į kuriuos turėtų atsakyti studentai, susipažinę su aukščiau nurodyta medžiaga. Taigi yra pristatomos tokios literatūrinės epochos kaip renesansas, barokas, klasicizmas, romantizmas, Pre-Rafaelitų poezija, o taipogi Viktorijos laikų anglų literatūra, modernizmas ir postmodernizmas.

Tarpe autorių nagrinėjamų šiame vadovėlyje paminėtini yra Christopher Marlovv, William Shakespeare, John Milton, John Donne, Andrew Marvell, Alexander Pope, Oliver Goldsmith, Thomas Gray, William Blake, William Wordsworth, Samuel Taylor Coleridge, John Keats, Dante Gabriel Rossetti, Christina Georgina Rossetti, Alfred Tennyson, Robert Browning, Elizabeth Barret Browning, Gerard Manley Hopkins, William Butler Yeats, Thomas Stearns Eliot ir Geoffrey Hill.

Esu dėkinga visiems paskatinusiems mane rašyti šią mokomąją metodinę knygą, o taipogi Užsienio kalbų institutui už tai, kad man buvo suteikta pusės metų stažuotė parašyti šią knygą.

Parašykite atsiliepimą apie "Reading poetry"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Reading poetry, kurią skaitytojams dovanoja Izolda Gabrielė Geniušienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Izolda Gabrielė Geniušienė su knyga Reading poetry jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Reading poetry patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Izolda Gabrielė Geniušienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Reading poetry palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Reading poetry" perkama kartu