0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2021-07-31 6.69 SoldOut
Knygos "Reading poetry" aprašymas

Mokomoji metodinė knyga Kaip skaityti poeziją yra skirta aukštųjų mokyklų ir universitetų humanitarinių fakultetų studentams. Kadangi literatūra prasidėjo kaip poezija, būtų logiška pradėti pažintį su literatūra nagrinėjant poeziją.

PRATARMĖ


Mokomoji metodinė knyga Kaip skaityti poeziją yra skirta aukštųjų mokyklų ir universitetų humanitarinių fakultetų studentams. Kadangi literatūra prasidėjo kaip poezija, būtų logiška pradėti pažintį su literatūra nagrinėjant poeziją. Literatūros užuomazga yra žinoma kaip epinės poezijos pradžia, o kitos poetinės formos, taipogi ir drama, atsirado vėliau. Nesusipažinus su įvairialypėmis poezijos formomis būtų neįmanoma suvokti europinės literatūros istorinio vystymosi ir formų kitimo raidos.

Šioje knygoje nenagrinėjami kūriniai parašyti senąja anglų kalba, pavyzdžiui, epinė poema Beowulf nėra. analizuojama, Geoffrey Chaucerio Canter-bury apsakymai, parašyti viduriniąja anglų kalba, taipogi nėra nagrinėjami, nes šios mokomosios metodinės knygos autorė yra įsitikinusi, kad jokie vertimai, net atlikti iš senosios ar viduriniosios anglų kalbos į moderniąją anglų kalbą, negali prilygti originalui. Profesionali kūrinių analizė yra pateisinama tik nagrinėjant kūrinius tokius, kokie jie buvo sukurti. Tiek Beotvulf, tiek Canterbury Talės originalo kalba šiais laikais galėtų paskaityti tik labai ne daug žmonių. Anglų literatūros kūriniai parašyti senąja prancūzų ar lotynų kalbomis yra paminami, bet jie taipogi nėra analizuojami.

Mokomojoje metodinėje knygoje yra nagrinėjamos penkiolikto amžiaus anglų baladės, kadangi jas galima suprasti skaitant ta kalba, kuria jos buvo sukurtos. Toliau yra pristatomi įvairūs literatūriniai žanrai ir apibūdinami autoriai-poetai. Pateikiami tų poetų kūriniai, kurie yra analizuojami. Toliau seka klausimai, į kuriuos turėtų atsakyti studentai, susipažinę su aukščiau nurodyta medžiaga. Taigi yra pristatomos tokios literatūrinės epochos kaip renesansas, barokas, klasicizmas, romantizmas, Pre-Rafaelitų poezija, o taipogi Viktorijos laikų anglų literatūra, modernizmas ir postmodernizmas.

Tarpe autorių nagrinėjamų šiame vadovėlyje paminėtini yra Christopher Marlovv, William Shakespeare, John Milton, John Donne, Andrew Marvell, Alexander Pope, Oliver Goldsmith, Thomas Gray, William Blake, William Wordsworth, Samuel Taylor Coleridge, John Keats, Dante Gabriel Rossetti, Christina Georgina Rossetti, Alfred Tennyson, Robert Browning, Elizabeth Barret Browning, Gerard Manley Hopkins, William Butler Yeats, Thomas Stearns Eliot ir Geoffrey Hill.

Esu dėkinga visiems paskatinusiems mane rašyti šią mokomąją metodinę knygą, o taipogi Užsienio kalbų institutui už tai, kad man buvo suteikta pusės metų stažuotė parašyti šią knygą.


Parašykite atsiliepimą apie "Reading poetry"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Anglų kalbos ir gramatikos knygos

Izolda Gabrielė Geniušienė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Reading poetry, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Reading poetry aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Reading poetry už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Reading poetry? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Izolda Gabrielė Geniušienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Reading poetry" perkama kartu