0

Rekonstrukcija

Internetu: 6,99 €
Knygyne: 7,99 €*
Sutaupote: 1.00 € (13%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Rekonstrukcija

  • Leidėjas: Apostrofa
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 287
  • ISBN ar kodas: 9789955605997

2020-05-31 6.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Rein Raud (g. 1961) - vienas garsiausių šių dienų estų rašytojų ir viešųjų intelektualų, kultūros teoretikas, vertėjas. Debiutavęs 9 dešimtmetį kaip poetas, jis šiandien yra septynių romanų, penkių poezijos rinkinių, daugybės mokslinių knygų ir straipsnių autorius. Jo romanai įvertinti aukščiausiais Estijos literatūriniais apdovanojimais, leidžiami anglų, danų, latvių, rusų, suomių kalbomis.

"Rekonstrukcija" (Estijos 2012 metų knyga) - jau trečias Reino Raudo romanas, pasirodantis lietuvių kalba.
Leidykla „Apostrofa" taip pat yra išleidusi: "Hektoras ir Bernardas" (2006; vertė Brigita Urmanaitė); "Brolis" (2014; vertė Danutė Sirijos Giraitė; buvo įtrauktas į metų vertingiausių verstinių knygų penketuką).

...O dabar, kai žinau tai, ką žinau, tegaliu pasakyti vie¬na: mano manymu, nėra svarbu, ar tai, kuo tikime, yra tikra tiesa. Ar yra Dievas, ar klimatas atšils, ar du žmonės pajėgs visą gyvenimą mylėti vienas kitą. Svarbu tai, kuo tas tikėjimas mus paverčia...

Eną Padriką jau penkerius metus slegia mintis, kad privalo išsiaiškinti tikrąsias dukters mirties aplinkybes. Sužinojęs savo diagnozę supranta: daugiau to atidėlioti nebegali. Mėgindamas rekonstruoti įvykius, atvedusius į tragediją, jis lankosi įvairiose Estijos vietose ir net nuvyksta Prancūzijon, susitinka su daugeliu skirtingų žmonių. Iš jų pasakojimų susidėliojusi istorija daug sudėtingesnė, nei Enas tikėjosi...

"Ar įmanoma išsamiai rekonstruoti gyvenimą, tam tikrą svarbų jo epizodą? Reinas Raudas tą ne tik įrodo, bet ir parodo, kaip rekonstrukcija virsta kiaurai perskrodžiančiais rentgeno spinduliais, apnuoginančiais ne tik priežastis, bet ir skausmo tylas. Šis romanas apie daug ką, o labiausiai - apie tikėjimą, pasitikėjimą, tėvų ir vaikų santykius, prasmės paieškas ir bandymus ištverti visas gyvenimo velniavas."
Jūratė Čerškutė, literatūrologė

"Ši Reino Raudo knyga yra ne detektyvinė, o rekonstrukcinė sielos drama, oponuojanti bukinančiai kasdienybės tėkmei, religinei tikratikystei ir politinėms ideologijoms. Egzistenciškai gilus romanas dinamiškai pasakoja apie asmeninės ir Kito būties sąrangą, pasirinkimą ir negrįžties būseną."
Gintautas Mažeikis, filosofas

"Savo meistriškame romane Reinas Raudas parodo, kaip laisvė gali virsti kalėjimu."
Hannu Marttila, literatūros kiritikas, "Helsingin Sanomat"

Iš estų kalbos vertė Danutė Sirijos Giraitė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu