Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Renios dienoraštis

Kaina: 5,99 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-03-29 Ūla

Vakar perskaičiau knygą ir man nepaliko įspūdžio. Tai nėra knyga išvien apie holokaustą, tai merginos dienoraštis apie jausmus, meilę ir gyvenimą. Holokaustas yra labiausiai užsimenamas maždaug likus 30 puslapių iki knygos pabaigos. Taip pat yra daug poezijos. Jei norite paskaityti merginos dienoraštį ir labai mažą dalį apie holokaustą, o jei dar mėgstate poezija-ši knyga Jums. Aš vertinu taip, nes tikėjausi kitokios knygos ir perskaičius nesužinojau nieko naujo. :)


2022-10-31 5.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Renios dienoraštis" aprašymas

„Renios dienoraštis“ yra autentiškas pasakojimas apie žydų merginos gyvenimą Holokausto metu. Renia nuo nacių rankos žuvo vos sulaukusi pilnametystės, o jos dienoraštis ilgai gulėjo šeimos seife Niujorko banke. Paskatinta dukros, Renios sesuo Elizabeth Belliak pasiryžo išversti dienoraštį į anglų kalbą ir paskelbti jį visam pasauliui. Įtaigus ir skausmingas nacių nusikaltimų liudijimas iš karto tapo „The New York Times“ ir „USA Today“ bestseleriu.

Renia kartu su šeima gyveno Peremyslyje. Tai nedidelis Lenkijos miestelis šalies pietvakariuose. 1941-ais metais jį užėmė naciai. Savo dienoraštį mergina pradėjo 1939-tų metų pradžioje. Penkiolikmetė rašė, kad ji tenori draugo, su kuriuo galėtų aptarti kasdienius rūpesčius ir džiaugsmus, kuriuo galėtų pasitikėti ir žinotų, kad paslaptys išliks saugios. Kadangi joks žmogus negali būti toks draugas, Renia nusprendė mintis patikėti dienoraščiui. Taip prasideda vilčių kupinas jaunos paauglės pasakojimas. Renia dienoraščio puslapiuose pasakoja apie savo kasdienį gyvenimą, pirmąją meilę, mokyklos draugus ir svajones. Tekstų tonas pasikeičia 1939-tų metų rudenį, naciams įsiveržus į Lenkiją bei prasidėjus Antrajam pasauliniam karui. Renia ir jos sesuo tuo metu buvo atskirtos nuo mamos.

Mergina aprašo savo pabėgimą iš bombardavimo reidų gimtajame mieste, nuolatinį žydų šeimų dingimą, geto įkūrimą. Renia svajojo tapti poete, todėl jos dienoraštyje gausu eilių. Jaunai moteriai patekus į getą, jos mylimasis Zygmundas Schwarzeris sugebėjo ją iš ten slapta išgabenti, deja, merginos likimas palankiai nesusiklostė.

1942-tais metais ją besislapstančią aptiko naciai ir nušovė. Prieš mirdama Renia spėjo perduoti dienoraštį Zygmundui, o jis prieš išvežamas į Aušvico stovyklą, taip pat jį kažkam perdavė. Galiausiai, jau po karo, dienoraštis atsidūrė Renios mamos ir sesers Elizabeth rankose. Joms buvo per skaudu skaityti istoriją ir iki pat 2012-tų metų užrašai gulėjo šeimos seife. Galiausia šį svarbu Holokausto liudijimą šeima išvertė į anglų kalbą ir paskelbė visam pasauliui. Lenkų žydaitės dienoraštis savo svarba stoja į vieną gretą su Anos Frank istorija.

Pagal knygą „Renios dienoraštis“ režisierius Tomasz Magierski pastatė dokumentinį filmą „Broken Dreams“, o Lenkijoje buvo sukurtas istorijos įkvėptas spektaklis.

Iš lenkų kalbos vertė Ugnė RažinskaitėKiti taip pat domėjosi


2021-03-29

Vakar perskaičiau knygą ir man nepaliko įspūdžio. Tai nėra knyga išvien apie holokaustą, tai merginos dienoraštis apie jausmus, meilę ir gyvenimą. Holokaustas yra labiausiai užsimenamas maždaug likus 30 puslapių iki knygos pabaigos. Taip pat yra daug poezijos. Jei norite paskaityti merginos dienoraštį ir labai mažą dalį apie holokaustą, o jei dar mėgstate poezija-ši knyga Jums. Aš vertinu taip, nes tikėjausi kitokios knygos ir perskaičius nesužinojau nieko naujo. :)

Parašykite atsiliepimą apie "Renios dienoraštis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie Holokaustą

Elizabeth Bellak, Renia Spiegel pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Renios dienoraštis", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Renios dienoraštis" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Renios dienoraštis" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Renios dienoraštis"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Elizabeth Bellak, Renia Spiegel tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Renios dienoraštis" perkama kartu