0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Revoliucijos psichologija

  • Nuolaida knygai -29%
Kaina internetu: 14,99 €
Kaina knygyne: 20,99 €*
Sutaupote: 6.00 € (29%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

Revoliucijos psichologija


2021-08-31 14.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Revoliucijos psichologija" aprašymas


Prancūzų erudito Gustave Le Bon knyga „Revoliucijos psichologija“ – tai daugiau nei prieš šimtą metų parašytas darbas, kuris itin aktualus ir šių dienų visuomenei. Autorių ypač domino minios psichologija. Ją analizuodamas autorius aptaria minios veikimo mechanizmą ir šio veikimo priežastis revoliucijų ir didžių perversmų metu.


Gustave Le Bon (1841–1931) – prancūzų gydytojas, rašęs labai įvairiomis mokslo temomis. Domėjosi anatomija, psichologija, antropologija, istorija. Gana išsamiai analizavo nacionalinius tautų bruožus, minios psichologiją ir rasinį pranašumą. Viena žinomiausių ir reikšmingiausių jo knygų – „Minios psichologija“. Šioje knygoje Gustave Le Bon kalba apie minios fenomeną - kuomet individo asmenybė netenka vertės ir individualulmo, o dominuoti ima kolektyvinė minios sąmonė.  Minios elgesys, pasak autoriaus, yra galingas, emocinis, tačiau intelektualiai silpnas ir destruktyvus.


Įgijęs medicinos daktaro laipsnį, G. Le Bon keliavo po Europą, Šiaurės Afriką ir Aziją, parašė keletą knygų apie antropologiją ir archeologiją. Vėliau ėmė labiau domėtis gamtos mokslais ir socialine psichologija.


Gustave Le Bon labai gerai išmanė žmogaus prigimtį – suprato, kaip žmonės mąsto, jaučia ir kaip elgiasi atsidūrę kitų žmonių apsuptyje. Knygoje „Revoliucijos psichologija“ jis naudojasi Prancūzijos revoliucijos pavyzdžiu kaip istoriniu pamatu, kad iliustruotų ir pagrįstų savo įžvalgas bei argumentus. Autorius pasakoja apie minios elgesį atsidūrus ekonominių, socialinių ar politinių permainų akivaizdoje.


Knyga „Revoliucijos psichologija“ parašyta aiškiai ir suprantamai, autorius nuosekliai aptaria iškeltas temas, išsamiai pagrindžia savo teiginius. G. Le Bon vadinamas socialinės psichologijos tėvu, o jo "Revoliucijos psichologijos" idėjos, įžvalgos ir pastebėjimai šiandien tokie pat aktualūs, kaip ir prieš daugiau nei šimtą metų, kai jis šią knygą parašė.


G. Le Bon revoliucijos psichologiją  tyrinėja apibendrintai – tiek religiniu, tiek politiniu aspektu, išskiria ir analizuoja revoliucijų lyderių proto ir emocines savybes. Aiškinantis revoliucijos kilmę ir racionalumą, emocinė, mistinė ir kolektyvinė minios įtaka taip pat aptariama remiantis Prancūzijos istorija. Nepaisant šio prancūziško konteksto, autoriaus įžvalgos tinkamos ir kur kas vėlesniems ir įvaireniems reiškiniams paaiškinti. Čia galima rasti nacių iškilimo, vadinamojo „Arabų pavasario“ ir net įvairių diktatorių iškilimo priežastis.


„Revoliucijos psichologija“ – tai klasikinis ir laikui nepavaldus veikalas apie minios psichologiją revoliucijų metu. G. Le Bon buvo įsitikinęs, kad šiuolaikinį gyvenimą vis labiau formuoja minia ir minios psichologija, ji vaidina vis didesnį vaidmenį tiek politikoje, tiek viešojoje erdvėje.


Iš prancūzų kalbos vertė Nomeda Hofertaitė


  • Autorius: Gustave Le Bon
  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 384
  • Formatas: 13x20, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9785415025350

Parašykite atsiliepimą apie "Revoliucijos psichologija"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie visuomenę

Gustave Le Bon parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Revoliucijos psichologija", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Revoliucijos psichologija" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Revoliucijos psichologija" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Revoliucijos psichologija"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Gustave Le Bon tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Revoliucijos psichologija" perkama kartu