⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Rytdienos šešėliuose. Mūsų laikų dvasinės negalios diagnozė

Kaina: 3,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-12-31 3.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Rytdienos šešėliuose. Mūsų laikų dvasinės negalios diagnozė" aprašymas

Nyderlandų autorius Johan Huizinga filosofinėje knygoje „Rytdienos šešėliuose. Mūsų laikų dvasinės negalios diagnozė“ nagrinėja Europos kultūros nuosmukį ir vertybių krizę praeito amžiaus pradžioje.

Antrasis pasaulinis karas atrodė dar toli, bet Pirmojo pėdsakai vis dar tęsėsi. Europos žemyne dominavo modernizmas ir jo padiktuoti ideologiniai judėjimai – nacionalsocializmas, fašizmas ir komunizmas. Johan Huizinga matė, kad mokslo progresas šuoliuoja milžiniškais žingsniais, tačiau be jokios etikos ir neigdamas svarbiausias asmenines vertybes.

Autorius knygoje „Rytdienos šešėliuose. Mūsų laikų dvasinės negalios diagnozė“ apkalba susidūrimą su savo laikų nerimu, meno ir kultūros nykimu ir vis augančia dvasine apatija. Mažėjanti kritinio sprendimo galia ir iškreipta mokslo paskirtis sufleruoja rimtus kultūros pažeidimus

Pranašiškas ir galingas kūrinys yra itin vertingas ir istoriškai reikšmingas kultūros nykimo liudijimas. Nagrinėdamas „šiuolaikinį marą“, Johan Huizinga pateikia įtikinamą dvasinės negalios diagnozę ir priemones jai gydyti, į kurias net ir šiandien vis dar būtina atkreipti dėmesį.

Knyga pirmą kartą pasirodė 1936-tais metais. Tai buvo ypač neramus metas, kuomet pasaulį purtė nesutarimai. Autoriaus tekste jaučiamos abejonės dėl socialinės santvarkos, ateitis baimė, civilizacijos nuosmukio ir susinaikinimo nuojauta. „Rytdienos šešėliuose. Mūsų laikų dvasinės negalios diagnozė“ Vakarų civilizaciją piešia niūriomis spalvomis, visgi Johan Huizinga neatsisakė vilties.

Johan Huizinga (1872–1945) – olandų istorikas, antropologas, kultūros teoretikas, vienas iš šiuolaikinės kultūros istorijos pradininkų, filosofas, rašytojas. Svarbiausi jo darbai yra „Rytdienos šešėliuose“, „Viduramžių ruduo“, „Homo ludens“ ir „Erazmas“. Visi jie išversti į lietuvių kalbą. Autorius studijavo indoeuropiečių kalbas, lyginamąją lingvistiką, dėstė Groningeno ir Leideno universitetuose. Johan Huizinga visada pasisakydavo apie politines ir socialines aktualijas. Antrojo pasaulinio karo metu jis kritikavo nacių režimą, dėl to buvo suimtas ir kalinamas. Vėliau valdžia jam uždraudė dėstyti Leideno universitete.

Iš nyderlandų kalbos vertė Antanas Gailius

Rašytojo idėjos apie Vakarų civilizaciją, susvetimėjimą, kultūros ir vertybių nuosmukį, šiandien vis dar aktualios, tad raginame knygą įsigyti internetu. Mūsų knygyne rasite ir kitų filosofinių knygų. Domina daugiau žanrų? Pirkti online siūlome knygų, kurios įtrauks siužetais, veikėjais, aprašymais ar motyvuojančios patarimais. Gausoje išsirinkti padeda skaitytojų apžvalgos bei atsiliepimai, taip pat knygų santraukos su aprašymais, ištraukomis ir nurodytu puslapių skaičiumi. Priminsime, kad knygyne kainos draugiškos, o apsipirkti dar pigiau pasinaudoję išpardavimų ir akcijų pasiūlymais.


  • Autorius: Johan Huizinga
  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098168969

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Rytdienos šešėliuose. Mūsų laikų dvasinės negalios diagnozė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Filosofijos knygos

Johan Huizinga pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Rytdienos šešėliuose. Mūsų laikų dvasinės negalios diagnozė", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Rytdienos šešėliuose. Mūsų laikų dvasinės negalios diagnozė" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Rytdienos šešėliuose. Mūsų laikų dvasinės negalios diagnozė" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Rytdienos šešėliuose. Mūsų laikų dvasinės negalios diagnozė"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Johan Huizinga tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Rytdienos šešėliuose. Mūsų laikų dvasinės negalios diagnozė" perkama kartu