0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Rytietiškos novelės

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2016-09-22 Queen

Įsimenanti, kitoniška, gurmaniška, reikalaujanti įžvalgumo.


Šiuo metu neparduodama

2022-01-31 2.99 SoldOut

Knygos "Rytietiškos novelės" aprašymasMarguerite Yourcenar (Margerita Jursenar, 1903-1987) - garsi prancūzų ir belgų rašytoja, intelektuale, pirmoji moteris, išrinkta Prancūzų akademijos nare (1980), daugelio romanų, esė, eilėraščių rinkinių autorė, istorikė, kritikė, įvairių literatūros premijų laureatė.


Novelių rinkinys "Rytietiškos novelės" pirmą kartą pasirodė Prancūzijoje 1938 m. (angliškai išleistas 1986 m.). Šios išradingos novelės, kaip teigia pati autorė, įkvėptos įvairių šaltinių - serbų baladės ištraukos, Kinijos daoistų sakmės, indų mito ar didingų praeities literatūros kūrinių... Novelėse - neretai tai tikros sielos bei proto nušvitimo istorijos - keliami klausimai apie žmogaus prigimtį ir jo laikyseną gyvenimo bei mirties atžvilgiu, atskleidžiami psichologiškai paveikus įdomiausių praeities asmenybių portretai, kalbama apie meno ir tikrovės ryšį. Kūriniams būdinga rytietiška išmintis, subtili, poetiška kalba, tapybiški vaizdai ir filosofinės įžvalgos."Aš nesigailiu, kad daiktai, būtybės, širdys pasmerkti irti, nes dalis jų grožio kyla iš šios nelaimės. Man tik skaudu, kad niekas nepasikartoja. Kadaise įsitikinimas, kad kiekvieną savo gyvenimo akimirką atrasiu ką nors naujo, kas niekada nepasikartos, teikė man tauriausią slaptą pasitenkinimą; dabar aš mirštu gėdydamasis kaip išrinktasis, vienas dalyvavęs prašmatnioje puotoje, kuri rengiama tik vienintelį kartą. Brangieji daiktai, jus mena vien mirštantis neregys... Kitos moterys žydės ir šypsosis taip, kaip tos, kurias mylėjau, bet jų šypsenos bus kitokios, o mano dievinti apgamai vos pasislinks ant jų auksapūkių skruostų. Kitos širdys duš nuo nepakeliamo meilės svorio, bet jų ašaros nebebus mūsų ašaros. Sudrėkę iš aistros delnai nesiliaus jungęsi po žydinčiais migdolų medžiais, bet niekada dukart ant žmonių laimės nebyrės tas pats žiedlapių lietus."

"Paskutinioji princo Gendžio meilė"

Iš prancūzų kalbos vertė Linas Rybelis


2016-09-22

Įsimenanti, kitoniška, gurmaniška, reikalaujanti įžvalgumo.

2014-11-13

puiki knyga

Parašykite atsiliepimą apie "Rytietiškos novelės"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Rytietiškos novelės", Marguerite Yourcenar. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Marguerite Yourcenar su knyga "Rytietiškos novelės" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Rytietiškos novelės" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Marguerite Yourcenar. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Rytietiškos novelės" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Rytietiškos novelės" perkama kartu