0

Sakartvelas. Plačiai atvertos durys. Įeik, pažink, patirk

Internetu: 5,29 €
Knygyne: 6,49 €*
Sutaupote: 1.20 € (19%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Sakartvelas. Plačiai atvertos durys. Įeik, pažink, patirk

  • Leidėjas: Fortus Vita
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 17x25, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 128
  • ISBN ar kodas: 9786098152197

2020-07-31 5.29 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Šio leidinio iniciatorius - Nikoloz Berulava, Sakartvelo kelionių organizatoriaus „NikoTour Georgia" vadovas. Būsimas Lietuvos žentas, gyvenantis tarp Lietuvos ir Sakartvelo, kaip ir dauguma kartvelų, yra labai didelis savo šalies patriotas, karštai mylintis Lietuvą. Dvi savaites su kolege Aušrine Sėmiene keliavome po jo gimtąją Kaukazo kalnų šalį. Niko stengėsi mums, kaip ir kitiems turistams, parodyti pačias įdomiausias šalies vietas. Tai, ką matėme, patyrėme, su kuo bendravome, leis susidaryti įspūdį apie šią draugišką mums šalį.
Leidinyje rasite ir didelio Sakartvelo gerbėjo šviesios atminties Vyto Statulevičiaus apkeliautų regionų aprašymų, kitų lietuvių keliautojų patarimų.
Keliaudamos po šalį restorane per pietus sutikome verslininkų grupelę iš Lietuvos. Jie atskrido ilgajam savaitgaliui padegustuoti valgių ir gėrimų. Vienas iš jų gyrėsi kelionėmis ir verslo ryšiais plačiajame pasaulyje, tačiau skundėsi Sakartvele pasigedęs mums įprastų desertų prie kavos. Labai dažnai verslo žmonės, tūnantys savo komforto zonoje, pamiršta, kad pasaulio didžiausias įdomumas - jo įvairovė. Sakartvelas turi daug pranašumų šioje srityje. Tokio maisto kaip čia - natūralios mėsos, daržovių ir pieno, iš kurio gaminama apie 60 rūšių sūrių, nerasime niekur kitur. Už tai kartvelai turi dėkoti palankioms gamtos sąlygoms. Jie kartais savo galvijų net į kiemą neįsileidžia. Šie išsimiega prie tvoros ir vėl į kalnus pašaro ieškoti. Kasdienis šeimos susėdimas prie stalo - kasdienė šventė dėkojant Dievui, tėvynei, protėviams ir sau patiems. Tai kiekvienąkart pakylėja dvasią, primena, kad ne tik maistu žmogus sotus.
Kiekvienas iš kelionės parsivežam savo emocijas. Žinau, kad sugrįšiu į Tirebio sodybą, pavalgyti itin skanaus šeimininkės pagaminto maisto, pasimaudyti mėlynajame molyje, nuvyksiu į Sno kaimelį praleisti savaitėlę kalnuose. Daugybę kartų galima grįžti į šią šalį, lankyti vis kitas vietas - Svanetiją, Tušetiją, mėgautis jų valgiais ir žmonių svetingumu.
Ši šalis labai stipri dvasiškai ir jos laukia puiki ateitis. Jau dabar žmonės geriau gyvena. Viena iš ekonominio augimo sričių - turizmas, iš kurio galima uždirbti kone kiekviename žingsnyje. Kol dar viskas labai natūralu, tikra ir nebrangu, keliaukime, semkimės gerosios patirties ir gėrėkimės šio krašto kalnais ir šilta jūra, ko neturime savo šalyje.
Smagios kelionės!
Ona Nosevičienė

TURINYS

FAKTAI APIE ŠALĮ / 4

ISTORIJA / 8

KELIONĖS NIKOTOUR GEORGIA / 10

TRADICIJOS / 60
SUVIENIJANČIOS GRUMTYNĖS SAKARTVELO KALNŲ KAIMELYJE

KALNAI
SLIDĖMIS DIDŽIAJAME KAUKAZE / 64
Į VIENĄ GRAŽIAUSIŲ SVANETIJOS VIRŠŪNIŲ / 72

REGIONAI
KACHETIJA / 78
ADŽARIJA / 84
TUŠETIJA / 88
VIDURINĖ KARTLIJA / 94
MCCHETOS-MTIANETIJOS PROVINCIJA / 96
IMERETIJA IR RAČĄ /100
SAMCCHĖ-DŽAVACHETIJA / 104
GURIJAIR MEGRELIJA / 110
TBILISIS / 112

KELIAUTOJŲ PATIRTIS / 116
PAGYVENTI KAIP VIETINIAI

LIETUVA SAKARTVELE
LIETUVIŲ KALBOS IR KULTŪROS CENTRAS TBILISYJE / 120
GURMANAI NUO SENŲ LAIKŲ / 122
ILGIAU GYVENANT PRAŠVIESĖJA AKYS / 124
SVANŲ BROLIS / 126

PATARIMAI / 128
KĄ VERTA ŽINOTI SUSIRUOŠUS KELIAUTI

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu