AKTYVUOKITE! -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: TAUPYKLE 

0

Pirkėjų atsiliepimai

Sakartvelas. Plačiai atvertos durys. Įeik, pažink, patirk

Kaina: 5,29 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-06-30 5.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Sakartvelas. Plačiai atvertos durys. Įeik, pažink, patirk " aprašymas

Šio leidinio iniciatorius - Nikoloz Berulava, Sakartvelo kelionių organizatoriaus „NikoTour Georgia" vadovas. Būsimas Lietuvos žentas, gyvenantis tarp Lietuvos ir Sakartvelo, kaip ir dauguma kartvelų, yra labai didelis savo šalies patriotas, karštai mylintis Lietuvą. Dvi savaites su kolege Aušrine Sėmiene keliavome po jo gimtąją Kaukazo kalnų šalį. Niko stengėsi mums, kaip ir kitiems turistams, parodyti pačias įdomiausias šalies vietas. Tai, ką matėme, patyrėme, su kuo bendravome, leis susidaryti įspūdį apie šią draugišką mums šalį.
Leidinyje rasite ir didelio Sakartvelo gerbėjo šviesios atminties Vyto Statulevičiaus apkeliautų regionų aprašymų, kitų lietuvių keliautojų patarimų.
Keliaudamos po šalį restorane per pietus sutikome verslininkų grupelę iš Lietuvos. Jie atskrido ilgajam savaitgaliui padegustuoti valgių ir gėrimų. Vienas iš jų gyrėsi kelionėmis ir verslo ryšiais plačiajame pasaulyje, tačiau skundėsi Sakartvele pasigedęs mums įprastų desertų prie kavos. Labai dažnai verslo žmonės, tūnantys savo komforto zonoje, pamiršta, kad pasaulio didžiausias įdomumas - jo įvairovė. Sakartvelas turi daug pranašumų šioje srityje. Tokio maisto kaip čia - natūralios mėsos, daržovių ir pieno, iš kurio gaminama apie 60 rūšių sūrių, nerasime niekur kitur. Už tai kartvelai turi dėkoti palankioms gamtos sąlygoms. Jie kartais savo galvijų net į kiemą neįsileidžia. Šie išsimiega prie tvoros ir vėl į kalnus pašaro ieškoti. Kasdienis šeimos susėdimas prie stalo - kasdienė šventė dėkojant Dievui, tėvynei, protėviams ir sau patiems. Tai kiekvienąkart pakylėja dvasią, primena, kad ne tik maistu žmogus sotus.
Kiekvienas iš kelionės parsivežam savo emocijas. Žinau, kad sugrįšiu į Tirebio sodybą, pavalgyti itin skanaus šeimininkės pagaminto maisto, pasimaudyti mėlynajame molyje, nuvyksiu į Sno kaimelį praleisti savaitėlę kalnuose. Daugybę kartų galima grįžti į šią šalį, lankyti vis kitas vietas - Svanetiją, Tušetiją, mėgautis jų valgiais ir žmonių svetingumu.
Ši šalis labai stipri dvasiškai ir jos laukia puiki ateitis. Jau dabar žmonės geriau gyvena. Viena iš ekonominio augimo sričių - turizmas, iš kurio galima uždirbti kone kiekviename žingsnyje. Kol dar viskas labai natūralu, tikra ir nebrangu, keliaukime, semkimės gerosios patirties ir gėrėkimės šio krašto kalnais ir šilta jūra, ko neturime savo šalyje.
Smagios kelionės!
Ona Nosevičienė

TURINYS

FAKTAI APIE ŠALĮ / 4

ISTORIJA / 8

KELIONĖS NIKOTOUR GEORGIA / 10

TRADICIJOS / 60
SUVIENIJANČIOS GRUMTYNĖS SAKARTVELO KALNŲ KAIMELYJE

KALNAI
SLIDĖMIS DIDŽIAJAME KAUKAZE / 64
Į VIENĄ GRAŽIAUSIŲ SVANETIJOS VIRŠŪNIŲ / 72

REGIONAI
KACHETIJA / 78
ADŽARIJA / 84
TUŠETIJA / 88
VIDURINĖ KARTLIJA / 94
MCCHETOS-MTIANETIJOS PROVINCIJA / 96
IMERETIJA IR RAČĄ /100
SAMCCHĖ-DŽAVACHETIJA / 104
GURIJAIR MEGRELIJA / 110
TBILISIS / 112

KELIAUTOJŲ PATIRTIS / 116
PAGYVENTI KAIP VIETINIAI

LIETUVA SAKARTVELE
LIETUVIŲ KALBOS IR KULTŪROS CENTRAS TBILISYJE / 120
GURMANAI NUO SENŲ LAIKŲ / 122
ILGIAU GYVENANT PRAŠVIESĖJA AKYS / 124
SVANŲ BROLIS / 126

PATARIMAI / 128
KĄ VERTA ŽINOTI SUSIRUOŠUS KELIAUTI


  • Autorius: Ona Nosevičienė
  • Leidėjas: Fortus Vita
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 128
  • Formatas: 17x25, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098152197

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Sakartvelas. Plačiai atvertos durys. Įeik, pažink, patirk "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie keliones

Ona Nosevičienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Sakartvelas. Plačiai atvertos durys. Įeik, pažink, patirk ", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Sakartvelas. Plačiai atvertos durys. Įeik, pažink, patirk " aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Sakartvelas. Plačiai atvertos durys. Įeik, pažink, patirk " už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Sakartvelas. Plačiai atvertos durys. Įeik, pažink, patirk "? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Ona Nosevičienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Sakartvelas. Plačiai atvertos durys. Įeik, pažink, patirk " perkama kartu