0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Sakmė apie aisčius

5.0
(3 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-05-26 Indrėja

Man tai nebuvo labai lengvai skaitoma knyga, bet tikrai buvo verta ją perskaityti. Tokios knygos praturtina.

Sakmė apie aisčius


Šiuo metu neparduodama

2021-06-30 6.99 SoldOut
Knygos "Sakmė apie aisčius" aprašymas
Daugybės tautų gyvenimai jau prasmego užmarštin: sudūlėjo jų statyti miestai, užpūtė vėjas smėliu ir žvirgždu ten gyvenusiųjų darbus, vandeniu užplukdė, nė pėdsako nepalikdamas. Neliko nieko, tačiau tai nereiškia, kad nieko nebuvo. Trumpa žmogiškoji atmintis, tačiau amžina dieviškoji.

 

Svarbios pasaulio bibliotekos rankraščius senus akylai saugo. Tačiau ar viskuo galima tikėti, kas juose surašyta, juolab perrašytuose tekstuose ir vertimuose? Ar nėra tai vien rašančiojo pasakojimas apie istoriniu vadinamų įvykį ar žmogų šitaip, kaip jis tai suprato, arba taip, kaip jam buvo liepta užrašyti? Ar galima tai vadinti istorija? Sakmė tai ar faktai? Kuo istorikų pripažintos istorijos tikresnės už Žvaigždžių bibliotekose surašytąsias?Pasaulio istorija nebemena pradžios. O kas yra pati istorija? Kaip ji gimsta? Kaip žmogus ją sužino? Kas jam ją papasakoja? Svetimšalis ar tas, kuris Tautos Dvasią pažįsta? Taigi ar nėra viskas, kas užrašyta ir patvirtinta kaip istorija, tiktai atspindžiai to, kas vyko realybėje?

Atėjo laikas papasakoti istoriją tautos, kuri dar menama aisčių vardu. Gyva ji dar. Sava, nors labai laiko pakeista kalba tebekalba. Savo šaknų ieško, kitataučiais istorikais nepasitikėdama.Istorija "Sakmė apie aisčius" apie Didįjį Aisčių Žygį. Apie tai, kaip prieš 10 000 metų aisčių tauta nuo senojo Nilo žiočių pakilo eiti į savo Pažadėtąją Žemę prie dabartinės Baltijos jūros.

Tai istorija apie dabartinių lietuvių ir latvių šaknis, nes prūsų jau nebėra. Tai priminimas, kad žmonės, kalbantys viena iš seniausių pasaulyje likusių kalbų, turi ir savo labai seną ir iškilią praeitį. Jokių svetimšalių istorikų siekis paslėpti ją po savaip interpretuotos istorijos šydais negali tos praeities Dvasios sunaikinti.

Tos Dvasios išmintis atsiveria tiems, kurie tomis šaknimis patiki. Tik savo tautos šaknimis patikėję šios garbingos tautos vaikai sugebės panaudoti tą išmintį dabartyje. Tačiau kalbame ne tam, kad būtų gedima didžios praeities. Kalbame tam, kad tautos genetinės atminties klodai atsivertų tiems, kurie sugebės jų potencialą panaudoti dabar.


2020-05-26

Man tai nebuvo labai lengvai skaitoma knyga, bet tikrai buvo verta ją perskaityti. Tokios knygos praturtina.

2018-01-26

Skaitydama šią knygą verkiau. Ji paprasta, parašyta šiek tiek kitonišku stiliumi. Tačiau ją beskaitant manyje perskaityti žodžiai sujudino kažkokius senus prisiminimus. Tiesiog jaučiau tai. Dar kartą šią knygą skaičiau savo dukrai prieš miegą vietoj pasakų. Kam artima Lietuvos tema, kas myli savo Tėvynę, vertėtų knygą perskaityti. Atrodo taip paprasta, bet tai yra taip daug, ir taip gilu...

2012-11-22

patiko. Lengvai skaitosi ir yra apie ką pamąstyti.

Parašykite atsiliepimą apie "Sakmė apie aisčius"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Sakmė apie aisčius, kurią skaitytojams dovanoja Audronė Ilgevičienė - Astrėja. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Audronė Ilgevičienė - Astrėja su knyga Sakmė apie aisčius jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Sakmė apie aisčius patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Audronė Ilgevičienė - Astrėja. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Sakmė apie aisčius palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Sakmė apie aisčius" perkama kartu