-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: JONINES2022
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS - naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Sakmė apie Juozą

1.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 12,69 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-06-11 Skaitukas

Visiškas šlamštas. Gaila laiko...


2022-06-30 12.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Sakmė apie Juozą" aprašymas

Juozas yra tylus šiuolaikinis kultūros vadybininkas. Jam keturiasdešimt su viršum. Juozo automobilio durelės iš vairuotojo pusės neatsidaro, todėl jis naudojasi keleivio puse. Laisvalaikiu su vyrais, vadinančiais jį Kultūrke, pažaidžia futbolą, kartais vienas nuvažiuoja į centrą. Prarydamas nepatenkintos žmonos replikas stebi naujienų srautą internete. Vaizdai „Google“ žemėlapiuose ima skirtis nuo kintančio miesto tikrovės, bet Juozo gyvenimas teka savo vaga. Ir vieną dieną prasideda tikra apokalipsė. Panašu, kad ir Juozo gyvenimas pagaliau pasikeis.

Šis Kęstučio Šapokos romanas „Sakmė apie Juozą“ – antiutopija, analizuojanti naujojo normalumo realybę. Čia dokumentuojama psichosocialinė pandemijos pradžios Lietuvos tikrovė, sutrikusių žmonių santykiai, šiandienė buitis. Pasitelkiant realius žiniasklaidos pranešimus ir garsių Lietuvos žmonių pasisakymus demaskuojamos visuomenės baimės. Savitai interpretuodamas lietuvių literatūros klasiką – Juozo Baltušio „Sakmę apie Juzą“ – autorius pasirenka uždarą, nuo pasaulio bėgantį personažą, savo alter ego.

Kęstutis Šapoka (gim. 1974) – Vilniuje gyvenantis profesinis klajoklis, visą gyvenimą ieškantis savęs tai vadinamojoje aukštojoje kultūroje, tai antielitinėje proletarinėje savimonėje: nuo pagalbinio darbininko nudreifavęs į vaizduojamąjį meną, tada pabėgęs į dailės kritiką ir dailėtyrą, paskui ‒ į parodų kuravimą. Iš vadinamosios šiuolaikinio vaizduojamojo meno sistemos likimo nublokštas į filosofiją... ir, galų gale, atsibastęs į literatūrą.

Yra parašęs apsakymų romaną „Pušis, kuri juokėsi“ (kitos knygos, 2018). Autoriaus kūriniams būdinga savita atodaira į lietuvių literatūros klasiką, šiuolaikinis socialinis realizmas, netgi natūralizmas, literatūrinio koliažo technika, dėmesys žemųjų sluoksnių kalbai.


  • Autorius: Kęstutis Šapoka
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 250
  • Formatas: 14x20, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094274954

Kiti taip pat domėjosi


2022-06-11

Visiškas šlamštas. Gaila laiko...

Parašykite atsiliepimą apie "Sakmė apie Juozą"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Sakmė apie Juozą", Kęstutis Šapoka. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Kęstutis Šapoka su knyga "Sakmė apie Juozą" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Sakmė apie Juozą" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kęstutis Šapoka. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Sakmė apie Juozą" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Sakmė apie Juozą" perkama kartu