0

Šaltojo karo kapsulė. Lietuvių dizainas Londone 1968

  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 20,99 €
Knygyne: 24,99 €*
Sutaupote: 4.00 € (17%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Šaltojo karo kapsulė. Lietuvių dizainas Londone 1968

  • Leidėjas: Lapas
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 19x22, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 256
  • ISBN ar kodas: 9786098198218

2020-07-31 20.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Pačiame Šaltojo karo įkarštyje, 1968 m., Londone vyko Sovietų Sąjungos prisistatymo paroda, kurioje daug dėmesio buvo skirta Baltijos šalims. Lietuvos paviljoną kurti patikėta jauniems menininkams – architektui Tadui Baginskui ir vitražistui Algimantui Stoškui.

Apie tai, koks dizainas, eksportiniai leidiniai, mada ir suvenyrai parinkti reprezentuoti tuometę sovietinę Lietuvą, kas juos kūrė ir kaip spalvingame Londone jautėsi iš už geležinės uždangos ištrūkę jauni kūrėjai, pasakoja dizaino istorikė Karolina Jakaitė.

Knygoje "Šaltojo karo kapsulė. Lietuvių dizainas Londone 1968" publikuojama virš 200 iliustracijų, minima per 100 Lietuvos dizaino vardų – septinto dešimtmečio kūrėjų: nuo svarbiausių paviljono menininkų iki smulkiausių prekės ženklų autorių, pakuočių ir bukleto dizainerių. Knygoje pirmąkart pristatomos Tado Baginsko ir Algimanto Stoškaus 1968-ųjų Londono nuotraukos: nuo oro uosto prieigų, gerai atpažįstamų centrinių gatvių, ryškių reklamų iki užmiesčio vaizdų. Daugiausia kadrų yra iš garsiosios Carnaby Street, kuri septinto dešimtmečio viduryje buvo tapusi spalvingos jaunimo mados ir dizaino centru.

„Šaltojo karo kapsulė. Lietuvių dizainas Londone 1968“ – daugiaplanė ir daugiasluoksnė istorija, perteikianti autorių intencijas ir sudėtingas laikmečio aplinkybes, sovietinės propagandos absurdiškumą, Šaltojo karo lenktynių įtampas, uždaros visuomenės ir vizuonieriškų dizaino projektų izoliuotumą, kurį autorių įvardija „kapsulės“ metafora.

Dr. Karolina Jakaitė – dizaino istorijos tyrėja, Vilniaus dailės akademijos lektorė, viena iš „Dizaino fondo“ įkūrėjų.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu