0

Samdiniai, piratai ir suverenai. Valstybės kūrimasis ir eksteritorinė prievarta ankstyvojoje modernioje Europoje

  • Nuolaida knygai -74%
Kaina internetu: 0,99 €
Kaina knygyne: 3,72 €*
Sutaupote: 2.73 € (74%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Samdiniai, piratai ir suverenai. Valstybės kūrimasis ir eksteritorinė prievarta ankstyvojoje modernioje Europoje

  • Leidėjas: Homo liber
  • Išleidimo metai: 2006
  • Formatas: minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 232
  • ISBN ar kodas: 9955-716-02-9

2020-10-31 0.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Samdiniai, piratai ir suverenai. Valstybės kūrimasis ir eksteritorinė prievarta ankstyvojoje modernioje Europoje" aprašymas

Vašingtono universiteto Politinių mokslų katedros profesorė Janice E. Thomson knygoje "Samdiniai, piratai ir suverenai. Valstybės kūrimasis ir eksteritorinė prievarta ankstyvojoje modernioje Europoje" apžvelgia svarbiausių nevalstybinės prievartos formų kilmę ir evoliuciją ankstyvojoje valstybių sistemoje ir analizuoja, kaip dabartinis pasaulio suskirstymas į prievartą monopolizuojančias suverenias valstybes susiklostė per šešis amžius. Pagrindinis autorės tikslas – suprasti, kaip keitėsi valstybės įgaliojimai nevalstybinės, eksteritorinės prievartos atžvilgiu, suvokti tiesiogines šių pokyčių priežastis ir teoriškai paaiškinti ryšius tarp priežasčių ir padarinių.

Knygoje daroma išvada, kad šiuolaikinė pasaulinės prievartos struktūra nėra nei amžina, nei natūrali – ji yra išskirtinai moderni.


"Visi mes galime ... laikyti [Thomson] kolege grumtynėse su ta protėjiška problema, su kuria susiduria tiek istorikai, tiek ir socialiniai mokslininkai: tarptautinės bendruomenės, tokios, kokia ji yra dabar, trūkumais, ir kiek šiuos trūkumus galima būtų paaiškinti tuo, kaip "suverenios valstybės" pačios save supranta bei jų polinkiu [tarptautinėje bendruomenėje] elgtis savanaudiškai."

Geoffrey Best, The Times Literary Supplement


"Thomson atradimai iš pašaknų pakerta prielaidą, kad prievartos monopolis yra valstybės skiriamasis bruožas,... ir ji yra teisi sakydama, kad "valstybė" ir "suverenitetas" yra labiau kintančios sąvokos, nei mes galėtume pripažinti ar net daryti prielaidą. Tai yra jos pagrindinis įnašas į mūsų tarptautinių reikalų ir į valstybių kūrimosi istorijos supratimą."

Francis X. Hartigan, Terroristn and Political Violence

 

"Kaip įdomi lėto ir kankinamo modernios tautos-valstybės tapsmo ir valstybės monopolio teisėtai tarptautinei prievartai įtvirtinimo kronika Thomson knyga yra tikrai verta perskaityti. Ji turtinga istoriniu atžvilgiu ir didelės erudicijos - teoriniu."

Mielinei C.Desčh, Mershon International Studies RevieivIš anglų kalbos vertė Vilius Dransenka

TURINYS

TURINYS

Padėka / 18

Lentelių sąrašas / 10

Įvadas / ll 

 

Pirmas skyrius

Valstybė, prievarta ir suverenitetas / 16

Valstybė ir prievarta teoriniu požiūriu / 116 

Valstybė ir prievarta istorijos požiūriu / 119 

Suverenitetas teoriniu požiūriu / 121 

Suvereniteto institucija / 124 

Įrodymas / 128

 

Antras skyrius

Nevalstybinės prievartos išlaisvinimas / 31 

Kaperiavimas / 132 

Samdiniai / 37 

Prekybos bendrovės / 43 

Išvada / 53

 

Trečias skyrius

Nenumatyti padariniai / 54

Viduržemio jūros korsarai / 55 

Organizuotas piratavimas / 57 

Problemos, susijusios su samdinyste / 66 

Problemos, susijusios su prekybos bendrovėmis / 71 

Išvada / 80

 

Ketvirtas skyrius

Valstybės sankcionuotos nevalstybinės prievartos delegitimavimas / 81

Kaperiavimo uždraudimas / 81 

Samdinystės delegitimavimas / 89

Prekybos bendrovių žlugimas / 110 

Išvada / 119

 

Penktas skyrius

Nesankcionuotos nevalstybinės prievartos suvaldymą Piratavimas / 120

Flibustjerų iškilimas ir nuosmukis / 131 

Išvada / 155

 

Šeštas skyrius

Išvados / 158

Perėjimo aiškinimas / 161

Valstybė, suverenitetas ir pasaulinė politika / 165

Ateittis / 168

 

Pastabos! / 170 

Bibliografija / 214 

Rodyklė / 227

Parašykite atsiliepimą apie "Samdiniai, piratai ir suverenai. Valstybės kūrimasis ir eksteritorinė prievarta ankstyvojoje modernioje Europoje"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Samdiniai, piratai ir suverenai. Valstybės kūrimasis ir eksteritorinė prievarta ankstyvojoje modernioje Europoje, kurią skaitytojams dovanoja Janice E. Thomson. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Janice E. Thomson su knyga Samdiniai, piratai ir suverenai. Valstybės kūrimasis ir eksteritorinė prievarta ankstyvojoje modernioje Europoje jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Samdiniai, piratai ir suverenai. Valstybės kūrimasis ir eksteritorinė prievarta ankstyvojoje modernioje Europoje patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Janice E. Thomson. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Samdiniai, piratai ir suverenai. Valstybės kūrimasis ir eksteritorinė prievarta ankstyvojoje modernioje Europoje palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Samdiniai, piratai ir suverenai. Valstybės kūrimasis ir eksteritorinė prievarta ankstyvojoje modernioje Europoje" perkama kartu