TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Savas ar svetimas paveldas? 1863-1864 m. sukilimas kaip lietuvių atminties vieta

NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 3.99 SoldOut

Knygos "Savas ar svetimas paveldas? 1863-1864 m. sukilimas kaip lietuvių atminties vieta" aprašymas

1863-1864 m. sukilimas kaip lietuvių atminties vieta iki šiol tyrinėtas fragmentiškai. Šioje knygoje atskleidžiama, kodėl ir kaip keitėsi šio įvykio vertinimas lietuvių istoriniame naratyve, t. y. kokios pasaulėžiūrinės paradigmos nulėmė šia tema rašiusių autorių nuostatas, kaip atmintį apie sukilimą, jo epizodus ar sukilėlius bandoma instrumentalizuoti masių nacionalizacijos ar sovietizacijos procese, kaip visuomenė priima šį simbolį. Leidinys skirtas ne tik akademinei visuomenei, bet ir skaitytojams, besidomintiems Lietuvos ir viso regiono istorija. Ši studija stoja į vieną gretą su Vakarų akademiniame pasaulyje populiariais atminties vietų tyrimais.

Darius Staliūnas (1970) - humanitarinių mokslų daktaras, kelių monografijų bei daugelio straipsnių autorius. Pagrindinės jo mokslinių interesų kryptys - Rusijos etnopolitika buvusiose LDK žemėse, etniniai konfliktai, atminties vietų raida.

Pratarmė


Ši studija atsirado kiek netikėtai. Prieš keletą metų teko dalyvauti viename tarptautiniame projekte Bremeno universitete Vokietijoje. Pagal šį projektą buvo parengtas straipsnis apie 1863-1864 m. sukilimą kaip lietuvių atminties vietą. Minėto projekto medžiaga užsigulėjo leidykloje, o tema mane domino ir toliau. Medžiagos susikaupė daugiau, atsirado noras pakoreguoti kai kurias ankstesnes interpretacijas. Tai ir paskatino parengti šią studiją.

Rašydamas šį darbą ir rinkdamas iliustracijas sulaukiau pagalbos iš įvairių institucijų ir kolegų. Norėčiau atsiprašyti tų, kurių čia nepaminėsiu, ir padėkoti daugiausia padėjusiems: Rimantui Mikniui, Dangirui Mačiuliui, Jūratei Gaidelienei, Zitai Medišauskienei, Jolitai Mulevičiūtei, Michailui Dolbilovui, Tamarai Bairašauskaitei, Vilmai Zaltauskaitei, Ievai Senavičienei, Redai Griškaitei, Algimantui Katiliui, Aldonai Prašmantaitei. Tačiau už visas klaidas ir netikslumus atsako tik autorius.

Turinys


Pratarmė / 6 

Įvadas / 7

 

I. ANTILENKIŠKOS PARADIGMOS RĖMUOSE / 9 

1. „Tautinio atgimimo epocha" / 10 

2. II Lietuvos Respublikos laikotarpis / 36

 

II. RUSIŠKOJO MARKSIZMO 

PARADIGMOS DOMINAVIMAS / 67

 

III. „KOVA UŽ LAISVĘ" / 111

1. Emigracijoje / 112 

2. 1988(1990)-2008 m. / 116

 

Vietoj išvadų / 132 

Archyviniai šaltiniai / 134 

Svarbiausi publikuoti šaltiniai ir literatūra / 136 

Santrauka anglų kalba / 141

  • Autorius: Darius Staliūnas
  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2008
  • Knygos puslapių skaičius: 144
  • Formatas: kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9785417009648

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Savas ar svetimas paveldas? 1863-1864 m. sukilimas kaip lietuvių atminties vieta"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Savas ar svetimas paveldas? 1863-1864 m. sukilimas kaip lietuvių atminties vieta", Darius Staliūnas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Darius Staliūnas su knyga "Savas ar svetimas paveldas? 1863-1864 m. sukilimas kaip lietuvių atminties vieta" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Savas ar svetimas paveldas? 1863-1864 m. sukilimas kaip lietuvių atminties vieta" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Darius Staliūnas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Savas ar svetimas paveldas? 1863-1864 m. sukilimas kaip lietuvių atminties vieta" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Savas ar svetimas paveldas? 1863-1864 m. sukilimas kaip lietuvių atminties vieta" perkama kartu