0

Scenarijai, kuriais gyvena žmonės

Internetu: 13,99 €
Knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 2.00 € (13%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Scenarijai, kuriais gyvena žmonės

  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x25, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 464
  • ISBN ar kodas: 9785415025435

2020-07-31 13.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Psichologo Claude Steiner knyga „Scenarijai, kuriais gyvena žmonės: transakcinė gyvenimo scenarijų analizė“ ne tik atskleidžia, kokį milžinišką poveikį vaikams gali turėti tėvai ir aplinka, bet ir suteikia vilties, kad ir mes patys galime keisti savo gyvenimo scenarijų.


Kai Claude Steiner ir Eric Berne išplėtojo transakcinės analizės teoriją, jų pagrindinė nuostata buvo ta, kad visi žmonės gimsta princais ir princesėmis, tačiau tėvai juos paverčia varlėmis. Šis principas akivaizdžiai prieštaravo pagrindiniam psichiatrijos principui, kad emocinė ir psichinė sveikata priklauso nuo paties žmogaus ir jo vidinių resursų.


Šią savo teoriją C. Steiner plėtojo knygoje „Žaidimai, kuriuos žaidžia alkoholikai“ (Games Alcoholics Play), o E. Berne knygoje „Ką sakote po to, kai pasakote „labas“ (What Do You Say After You Say Hello) pabrėžė svarbią C. Steiner atliktą gyvenimo scenarijų analizę. Gyvenimo scenarijus mes pasirenkame ankstyvame amžiuje ir iki pat mirties būtent jie daro įtaką kiekvienam mūsų gyvenimo sprendimui.


Knygoje „Scenarijai, kuriais gyvena žmonės: transakcinė gyvenimo scenarijų analizė“ C. Steiner išplečia savo teoriją, teigdamas, kad visi žmonės iš prigimties yra sveiki, bet gana anksti gyvenime išmoksta tam tikrų elgesio modelių, kuriuos lemia neigiama arba teigiama aplinkinių įtaka. Taigi vaikai nesąmoningai apsisprendžia, ar jie bus laimingi, ar nusivylę, laimėtojai ar nevykėliai, stiprūs ar priklausomi nuo kitų. Jie visą gyvenimą gyvena taip, kad tas sprendimas būtų įgyvendintas. Tiems, kurie pasirenka negatyvų scenarijų, gyvenimas klostosi sudėtingai, nebent jie sąmoningai priima sprendimą tą negatyvų nusistatymą pasikeisti.


Psichologijos klasika – „Scenarijai, kuriais gyvena žmonės: transakcinė gyvenimo scenarijų analizė“ – pateikia analizę praktinių būdų, kurie gali padėti perrašyti gyvenimo scenarijų ir leisti gyventi prasmingiau bei turiningiau.„Verčiantis susimąstyti ir provokuojantis vadovas, padėsiantis priimti veiksmingus ir savarankiškus sprendimus, kurie perrašys gyvenimo scenarijų.“


Los Angeles Times


Claude Steiner (1935–2017) – Prancūzijoje gimęs amerikiečių psichoterapeutas, rašytojas, transakcinės analizės teorijos šalininkas. Vaikystę jis praleido Ispanijoje ir Meksikoje, o nuo 1952 gyveno JAV. Čia sutiko ir kolegą Eric Berne, kuris paskatino C. Steinerį lankyti Mičigano universitetą. Čia autorius įgijo klinikinės psichologijos daktaro laipsnį. Daugiausiai rašė apie gyvenimo scenarijus, alkoholizmą, emocinį raštingumą. Yra parašęs ir knygą vaikams.

Jo knygos verčiamos į daugiau nei 10 kalbų, autorius skaitydavo paskaitas visame pasaulyje.


Iš anglų kalbos vertė Aistė Kvedaraitė-Nichols

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu