0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Seniausiosios lietuvių literatūros istorija ir chrestomatija

Kaina internetu: 3,59 €
Kaina knygyne: 24,19 €*
Sutaupote: 20.60 € (86%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-12-31 3.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Seniausiosios lietuvių literatūros istorija ir chrestomatija" aprašymas

Žymaus literatūros kritiko, istoriko ir teoretiko, humanitarinių mokslų daktaro knyga – monumentalus veikalas, nuoseklaus mokslinio tyrinėjimo, kuriam skirtos ir dvi anksčiau išleistos knygos ("Barbarai vice versa klasikai", 2008 ir "Seniausioji lietuvių literatūra. Mindaugo epocha. Poliparadigminė viduramžių kultūrinių konfliktų studija", 2009), rezultatas.
Autorius užsibrėžė tikslą prikelti iš istorinės nebūties ir tautinės užmaršties seniausius Lietuvos kultūros bei raštijos tekstus, atskleisti jų genezę ir jų galimų kūrėjų bei herojų atvaizdus, kiek juos įmanoma identifikuoti iš seniausių istorijos šaltinių. Literatūros tyrinėtojas su mokslininko kruopštumu ir atida rekonstruoja senuosiuose raštijos šaltiniuose išbarstytus religinės, mitologinės, etnografinės, buitinės, paprotinės ir kt. kilmės mikrotekstus, stengdamasis atrasti kelią į mažai tyrinėtą lietuviškos kilmės mikrotekstų lobyną, galintį atverti ištisą Lietuvos kultūros ikirašytinės epochos kontinentą, kuris „šimtmečių tėkmėje maitino ir tebemaitina lietuvių literatūrą giluminėmis lietuvių tautosakos ir mitokūros šaknimis netgi tuomet, kai šiuolaikiniai rašytojai racionaliai nebesuvokia savo sąsajos su tautos žodžio semantiniais lizdais ir etnine pasaulėjauta“.

Šiame tarpdisciplininio konteksto veikale literatūros mokslininkas pateikia neįtikėtinai platų įvairių tautų ir epochų visuomeninio, religinio, paprotinio, kultūrinio, socialinio gyvenimo skerspjūvį, ieškodamas lietuvių tapatybės ženklų, labai dažnai braudamasis per išradingų legendų bei istoriografinių mistifikacijų brūzgynus, kurie per šitiek amžių apdengė XIII šimtmečio Baltijos kraštų tikybą, jos išpažinėjus, gynėjus ar priešininkus, perėjusius į Rytų ar Vakarų krikščionių pusę. Senieji mūsų raštijos ir pasaul


  • Autorius: Algimantas Bučys
  • Leidėjas: Versus aureus
  • Išleidimo metai: 2012
  • Knygos puslapių skaičius: 656
  • Formatas: 21x26, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955343677

Parašykite atsiliepimą apie "Seniausiosios lietuvių literatūros istorija ir chrestomatija"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Literatūros ir kalbos mokslo knygos

Algimantas Bučys parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Seniausiosios lietuvių literatūros istorija ir chrestomatija", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Seniausiosios lietuvių literatūros istorija ir chrestomatija" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Seniausiosios lietuvių literatūros istorija ir chrestomatija" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Seniausiosios lietuvių literatūros istorija ir chrestomatija"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Algimantas Bučys tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Seniausiosios lietuvių literatūros istorija ir chrestomatija" perkama kartu