0

Senis ir jūra

4.0
(1 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
KALĖDINIŲ DOVANŲ IDĖJOS
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
2015-01-29 Zalia

Klasika. Nors man nebuvo pati geriausia skaityta knyga, bet manau, perskaityt reikia kiekvienam.

Informacija

Senis ir jūra

  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2014
  • Formatas: 13x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 112
  • ISBN ar kodas: 9789955237129

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Senis ir jūra" aprašymas

„Senis ir jūra“ yra trumpas romanas, kurį 1951-ais metais Kuboje parašė amerikiečių autorius Ernestas Hemingvėjus (Ernest Hemingway). Tai buvo paskutinis rašytojo grožinės literatūros kūrinys. Vienas garsiausių Ernesto Hemingvėjaus darbų pasakoja apie seną Kubos žvejį Santjagą ir jo kovą su milžiniška žuvimi. 1953-iais metais „Senis ir jūra“ buvo apdovanotas Pulitzerio premija, o po metų autorius gavo ir prestižiškiausia laikoma Nobelio premiją.

Neilgas kūrinys pasakoja apie seną Kubos žvejį. Artimųjų neturintis Santjagas gyvena skurdžiai, o vienintelis juo pasirūpinantis žmogus yra paauglys Manolinas. Aštuoniasdešimt keturias dienas Santjagas nepagavo nė vienos žuvies, tačiau nepasiduoda ir vėl plaukia į jūrą. Senukas planuoja plaukti toliau ir yra įsitikinęs, kad pagaliau pagaus savo gyvenimo žuvį. Galiausiai sėkmė nusišypso ir Santjagui pavyksta sučiupti milžinišką žuvį, tačiau ji nutempia žvejo laivelį toli į jūrą. Kovodamas su laimikiu vyras mąsto apie gyvenimą, jo prasmę bei vertybes. Galiausiai įveikęs žuvį Santjagas turi gintis ir nuo ryklių.

Ernesto Hemingvėjaus kūrinys taupus. Čia nėra perteklinių žodžių, tačiau istorija priverčia mąstyti giliau, įvertinti savo gyvenimo tikslus ir kaip jų siekiame. Tai knyga apie pagarbą gamtai ir draugystę, viltį ir tikėjimą. Pats autorius sakė, kad paslėptų prasmių ieškoti istorijoje nereikia. Jūra čia yra jūra, o žuvis tiesiog žuvis. Nepaisant to, kiekvienas skaitytojas priverstas apmąstyti ar jau sutiko didžiąją savo gyvenimo žuvį ir kuo tas susitikimas baigėsi.

„Senis ir jūra“ išgarsino autorių visame pasaulyje. Vos pasirodęs romanas sulaukė itin didelio populiarumo. Ši istorija tris kartus pateko į ekranus: 1958-tais metais pasirodė kino filmas, 1990-tais metais buvo sukurtas mini serialas, o 1999-tais metais – animacinis filmas. 2003-iais metais romanas pateko į BBC rengiamą mylimiausių Jungtinės Karalystės skaitytojų knygų sąrašą.

Ernest Miller Hemingway (1899-1961) – amerikiečių rašytojas, Nobelio literatūros premijos laureatas. Jis laikomas vienu žymiausių „prarastosios kartos“ atstovų, savo pirmuosius kūrinius spausdino mokyklos žurnale. Ernestas Hemingvėjus dirbo korespondentu ir keliaudamas po pasaulį susipažino su žymiausiais to meto žmonėmis – E. Pound, Francis Scott Fitzgerald, S. Andersen ir kt. Rašytojas išleido dešimt knygų. Žinomiausios – „Senis ir jūra“, „Atsisveikinimas su ginklais“, „Kam skambina varpai“.

Iš anglų kalbos vertė Romualdas Lankauskas

2015-01-29

Klasika. Nors man nebuvo pati geriausia skaityta knyga, bet manau, perskaityt reikia kiekvienam.

Parašykite atsiliepimą apie "Senis ir jūra"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Senis ir jūra, kurią skaitytojams dovanoja Ernest Hemingway. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Ernest Hemingway su knyga Senis ir jūra jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Senis ir jūra patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Ernest Hemingway. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Senis ir jūra palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Senis ir jūra" perkama kartu