0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Senovės graikų pasakos

  • Nuolaida knygai -49%
Kaina internetu: 6,49 €
Kaina knygyne: 12,49 €*
Sutaupote: 6.00 € (49%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Senovės graikų pasakos


2021-06-30 6.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Senovės graikų pasakos" aprašymas

Lietuvių literatūros ir Antikos tyrinėtoja Dalia Dilytė knygoje „Senovės graikų pasakos“ patraukliai vaikams pateikia pačius žinomiausius ir populiariausius graikų mitus. Ši knyga, skirta ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams, bus puikus pagrindas, kuris jau vėliau padės kur kas giliau suprasti mituose paslėptas prasmes ir atskleis paslaptingą ir didingą Antikos pasaulį.

Senovės graikų mitai ir legendos tapo pagrindu ne tik daugeliui vėlesnių literatūros kūrinių, įkvėpė begalę interpretacijų kine, teatre, muzikoje, bet ir giliai paveikė žmonių savimonę ir pasaulėžiūrą. Iki šiol vartojame posakius, kilusius iš graikų mitų, o tam tikrus reiškinius, elgesį ar net ligas vadiname vardais, atėjusiais iš Antikos laikų.

Dar vaikystėje susipažinus su klasikiniais Antikos literatūros pavyzdžiais vėliau bus lengviau suprasti ne tik šiuos mitus, bet ir visą Europos kultūrą, kuriai senovės graikų kultūra turėjo milžiniškos įtakos. Knygoje „Senovės graikų pasakos“ pateikiama trylika žinomiausių graikų mitų. Čia minimi vardai ilgam išliks atmintyje, o herojų atlikti žygdarbiai įkvėps kurti, tyrinėti ir keliauti.

Kaip atsirado pasaulis ir dievai? Kaip dievai pasiskirstė stichijas, kurias valdo, ir kokią įtaką jie daro žmonėms? Kaip iš chaoso gimė tvarka?

Knygoje „Senovės graikų pasakos“ rasite garsųjį mitą apie Ikarą, kuris troško pakilti kuo aukščiau, bet žuvo ištirpus sparnams, kai pernelyg priartėjo prie saulės.Tai pasakojimas apie saiką ir gebėjimą vertinti savo galimybes. Taip pat yra mitas apie Egėją, kuris nusiskandino jūroje, manydamas, jog jo sūnus žuvęs. Ta jūra ir dabar vadinama Egėjo vardu. Sužinosite istoriją apie Andromedą ir Persėją, kurių vardais pavadinti žvaigždynai. Žinoma, čia yra ir pasakojimas apie drąsųjį herojų Heraklį, apdovanotą ne tik išskirtine jėga, bet ir nemirtingumu. Kokie žygiai ir iššūkiai lėmė jo gyvenimą?
Nepamirštama Trojos užkariavimo istorija apie tai, kad ne viską lemia jėga, kad kur kas stipresnį priešą galima įveikti gudrumu ir išradingumu. Pamokanti Narcizo, kuris mylėjo tik save ir dėl to mirė, istorija. Beviltiško, beprasmio darbo simbolis – Sisifo mitas, pasakojantis apie dievus apgaudinėjusį Sisifą, kuris nubaustas ridenti akmenį į kalną, kuris vos pasiekęs viršūnę vėl nurieda žemyn.

Knygos autorė šiuos mitus pateikia žaismingai, tarsi nuotykines pasakas, vaikams suprantama kalba ir net eiliuotai – trys pasakos knygoje parašytos hegzametru – taip pat Antikos laikams būdinga eilėdara.

Dalia Dilytė (g. 1944) – lietuvių literatūros ir Antikos tyrinėtoja, humanitarinių mokslų daktarė. Autorė rašo knygas ir verčia iš lotynų kalbos. Yra parašiusi knygų vaikams: „Heladės šviesa“, „Amžinoji Roma“, „Pasakos apie Lietuvos istoriją“, „Gedimino paslaptis“.
1966 m. baigė klasikinę filologiją Vilniaus universitete, 1995 m. dėstė Kembridže. Dėsto Vilniaus universitete.


  • Autorius: Dalia Dilytė
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 128
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094442681

Parašykite atsiliepimą apie "Senovės graikų pasakos"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Pažintinė ir informacinė literatūra paaugliams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Senovės graikų pasakos, kurį parašė Dalia Dilytė. Siūlome ne tik išsamų Senovės graikų pasakos aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Dalia Dilytė. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Senovės graikų pasakos. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Senovės graikų pasakos dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Senovės graikų pasakos" perkama kartu