⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Senovės lietuvių mitologija ir religija

Kaina: 7,79 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-06-30 7.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Senovės lietuvių mitologija ir religija" aprašymas

Monografijoje „Senovės lietuvių mitologija ir religija“ tyrinėjama senovės lietuvių, iš dalies ir kitų baltų, mitologija ir senoji religija. Remiantis lyginamąja istorine metodologija ir archeologinių, rašytinių, lingvistinių bei etnografinių šaltinių medžiaga, ypač mitologinės tautosakos ir liaudies kūrybos analize, pagal galimybes atskleidžiama religinių pažiūrų, kulto apeigų ir svarbesnių dievų genezė, jų transformacija įvairiais socialiniais ir ekonominiais laikotarpiais skirtinguose kultūros arealuose. Parodomas glaudus lietuvių mitologijos ir liaudies kūrybos ryšys su dievais ir jiems skirtomis apeigomis.

Kai kurių dievų vardų aiškinimo atsisakyta, nes stinga rašytinių, lingvistinių, etnografinių duomenų. Nustatant dievų vardus, lytį, funkcijas, kilo nemažai sunkumų jau vien dėl to, kad rašytiniuose šaltiniuose, kuriuos rašė lietuvių kalbos nemokantys autoriai, tie vardai dažnai taip iškraipyti, jog gana sunku nustatyti, su kuriuo lietuvių kalbos žodžiu jie sietini. O reikia, kad tai patvirintų ne tik kalbos duomenys, bet ir kiti rašytiniai šaltiniai. Pavyzdžiui, Voluinės kronikoje (1252) minimas dievas Nonadevi negalėtų būti Nonadievis, nes tokio žodžio lietuvių kalboje nėra. Matyt, tai buvo Numadievis, t. y. numo (namo) dievas. Tai patvirtina ir Jono Lasickio (Jan Lasicki) nurodytas dievas Numėjas, ir etnografiniai duomenys.

Kai kurių dievų vardų ir paskirties aiškinimą sunkino ir tai, kad dauguma autorių, nurašinėdami vienas nuo kito jau pirminiame tekste iškraipytus lietuvių vardus, dar labiau juos iškraipė, be to, papildė ar net pakeitė jų funkcijas.

Savo nuomonę ir aiškinimus nesiūlau kaip neginčijamą dogmą. Gali būti ir kitų nuomonių, ir juo jų bus daugiau, tuo plačiau ir išsamiau ištyrinėsime mūsų, senos Europos tautos, per ilgus tūkstantmečius sukurtas milžiniškas materialinės ir dvasinės kultūros vertybes, kurios žavi pasaulio mokslininkus.

Nelengva buvo nustatyti kai kurių dievų ir kulto elementų lokalizaciją, ypač todėl, kad daugumos rašytiniuose šaltiniuose minimų vietovių vardai yra arba išnykę, arba kronikininkų iš-kraipyti neatpažįstamai, neaiškiai lokalizuoti.

Knyga „Senovės lietuvių mitologija ir religija“ skiriama besidomintiems lietuvių mitologija ir religija, istorikams, etnologams, lingvistams, filosofams, meno istorikams ir visiems mūsų senos kultūros gerbėjams.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Senovės lietuvių mitologija ir religija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie mitologiją

Pranė Dundulienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Senovės lietuvių mitologija ir religija", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Senovės lietuvių mitologija ir religija" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Senovės lietuvių mitologija ir religija" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Senovės lietuvių mitologija ir religija"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Pranė Dundulienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Senovės lietuvių mitologija ir religija" perkama kartu