⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Šeši šeši

Kaina: 6,59 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 6.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Šeši šeši" aprašymas

„Šeši šeši“ - paskutinis Kęstučio Navako (1964–2020) eilėraščių rinkinys, užbaigiantis trilogiją (ankstesnės dalys – „100 du: eilėraščiai“ (2013) ir „net ne: eilėraščiai“ (2018)).

gyvenimas

viriau sriubą, pjausčiau salierus,
mano peilis smigo į atsitiktinio praeivio
kūną ir kūno syvai varvėjo į ištiestą delną,
buvo graži diena, dar nesnigo, praeivis
gulėjo veidu į plunksninius debesis po to
pakilo ir nuėjo, turėjo reikalų, mano kiemo
slyva atsispindėjo gretimo namo plytose,
jau seniai nužydėjusi. numetusi tą ką
turėjo, gatve praėjo kupranugarių
karavanas gabenantis druską ir šafraną,
žiūrėjau į kiemo medžius, skaičiau knygą,
išviriau sriubą, mylimoji grįš iš darbo ir
turės ką pavalgyt, stebėjau keisčiausius
vabalus galvojau apie jų gyvenimą, išviriau
sriubą, bus ką valgyt, nieko neveikiau,
gyvenau, miriau, vėl gyvenau

„Gera knyga. Aukščiausios klasės meistrystė niekur nedingus. Labai gera pirmoji dalis. Kai skaitai, atrodo, kad žaidi kaladėlėmis ir kiekvieną kartą nežinai, kokį užrašą atversi ant kaladėlės šono: „ešafotas“, „pjausčiau salierus“, „tomas sojeris“, „merginos kurios vakar pamiršo pėdkelnes“, „iš karstų vėjas išpūtė vinis“... Paskui susidaro įspūdis tokio trūkčiojančio gyvenimo tinklo, kuris ir pats praplyšta, ir pats susilopo bei gaudo drumstuose vandenyse nežinia ką (čia pats fainumas).
Antroji dalis lengvėlesnė (bet gerai, kad ji yra, nes sudaro kontrastą pirmajai). Ji pagyvina, paįvairina Kęstučio Navako knygą ir jo kūrybą apskritai - Navakas įsilies ir į lietuviškųjų haiku upę...“
Alfonsas Andriuškevičius

„Šeši šeši“ – paskutinė šviesaus atminimo poeto, literatūros kritiko Kęstučio Navako poezijos knyga. Prieš savo mirtį autorius dar spėjo išsiųsti rankraštį leidyklos „Apostrofa“ vadovei.

Poezijos rinktinė „Šeši šeši“ yra sudaryta iš trijų dalių. Pirmoji vadinasi „Trys du“. Čia skaitytojai ras trisdešimt du eilėraščius. Antroji – „Trys trys“ ir čia autorius nustebina trisdešimt trimis lengvesniais eilėraščiais, kurie sudomins haiku gerbėjus. Trečiasis skyrius – „Vienas“ – simboliškas ir pranašaujantis pabaigą. „Šeši šeši“ užbaigia trijų knygų ciklą. Pirmoji – 100 du“, antroji – „net ne“.

Knygos anotacijoje – vos trumpas aprašymas, kuriame poetas Alfonsas Andriuškevičius komentuoja rinktinę. Jo atsiliepimas leidžia tikėtis, kad Kęstučio Navako poezija ir vėl meistriškai virpins jausmus.

Kęstutis Navakas buvo talentingas kūrėjas, už savo darbus apdovanotas premijomis. Autorius rašė įvairaus žanro kūrinius: romanus, esė, poeziją. 2006-tais metais jis pelnė „Poezijos pavasario“ apdovanojimą už geriausią eseistiką. Tais pačiais metais jis buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, 2019-tais – Vyriausybės kultūros ir meno premija. 2009-tais metais jo knyga „Du lagaminai sniego“ pelnė Metų knygos titulą.

Kęstutis Navakas (1964 m. vasario 24 d. – 2020 m. vasario 16 d.) – Lietuvos poetas, eseistas, literatūros kritikas, vertėjas. Poetas mokyklą baigė Kaune, vėliau mokėsi vokiečių kalbos Zalcburge. Nuo 1994-tų metų bendradarbiavo su laikraščiais „Kauno diena“ ir „Noriu“, vėliau įkūrė knygyną-klubą, kuriame organizavo kelias dešimtis kultūrinių renginių. Kęstutis Navakas dirbo knygų apžvalgininku LTV, taip pat ir toliau rašė leidiniams „Nemunas“ „Kauno diena“, „Šiaurės Atėnai“, „Laima“, „Miesto IQ“ ir kitiems, be to, iš užsienio kalbų vertė poeziją ir kitą kūrybą.

Paties autoriaus bibliografiją sudaro keliolika įvairaus žanro knygų. Jo poezija sulaukė tarptautinio pripažinimo ir buvo išversta į įvairias užsienio kalbas.

Kviečiame internetu įsigyti paskutinę iškilaus poeto kūrybos rinktinę. Pirkti online rasite ir kitų autoriaus knygų. Taip pat krepšelį siūlome papildyti knygomis iš išpardavimo ir akcijų kategorijos, nes čia daug pigiau rasite įdomių siužetų, įvairiausių veikėjų nuotykių ar naudingų patarimų. Pirkti paprasta, kainos geros, bet sunku išsirinkti? Pasidomėkite apžvalgomis, perskaitykite aprašymus ir santraukas, pavartykite virtualias ištraukas, įvertinkite knygos puslapių skaičių – tai padės apsispręsti!  • Autorius: Kęstutis Navakas
  • Leidėjas: Apostrofa
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 90
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098205169

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Šeši šeši"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Šeši šeši", Kęstutis Navakas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Kęstutis Navakas su knyga "Šeši šeši" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Šeši šeši" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kęstutis Navakas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Šeši šeši" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Šeši šeši" perkama kartu