Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Šeštasis išnykimas

Kaina: 4,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-10-31 4.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Šeštasis išnykimas" aprašymas

Svarbi knyga apie pasaulio ateitį – „Šeštasis išnykimas: ne vien gamtos istorija“. Joje intelekto ir gamtos istorija sugula į nepaprastą pasakojimą apie masinį išnykimą, kuris prasideda tiesiog mūsų akyse.


Per pastaruosius pusę milijardo metų įvyko penki masiniai išnykimai, kai gyvybės įvairovė Žemėje staigiai ir dramatiškai sumažėjo. Viso pasaulio mokslininkai pastaruoju metu stebi šeštąjį išnykimą, kuris, spėjama, sukels didžiausią žalą nuo tada, kai asteroido smūgis nušlavė nuo žemės paviršiaus dinozaurus.


Gali būti, kad šis, šeštasis, išnykimas bus kur kas spartesnis nei kiti. Keturi iš penkių ankstesnių didžiųjų išnykimų truko nuo šimtų tūkstančių iki milijonų metų. Jų pagrindinė priežastis – dėl natūralių priežasčių šiltėjantis arba šaltėjantis klimatas. Netikėčiausias išnykimas laukė Kreidos periodo pabaigoje, maždaug prieš 65 mln. metų, kai į Jukatano pusiasalį dabartinės Meksikos teritorijoje nukrito asteroidas ar kometa. Po to kilusios ugnies audros ir susidarę pelenai atvėsino planetą. Tuomet išnyko apie 76 proc. rūšių, taip pat ir dinozaurai.


Šį kartą katastrofa palies mus, žmones. Negana to, jos priežastis, panašu, taip pat esame mes. Knygoje „Šeštasis išnykimas: ne vien gamtos istorija“ rašytoja Elizabeth Kolbert remiasi šešių skirtingų sričių mokslininkų tyrimais ir jų darbo rezultatais: geologai, kurie studijuoja vandenynų centrus, botanikai, kurie tyrinėja medžių augimo ribą Andų kalnuose, jūrų biologai, kurie nardo po Didįjį barjerinį rifą, visi jie suteikė autorei svarbios informacijos. Knygoje ji taip pat pristato keliolika rūšių – kai kurios jų jau išnykusios, kitos yra ant išnykimo ribos. Tarp jų – auksinės Panamos varlės, didžiosios alkos, sumatriniai raganosiai.


Šiais pasakojimais E. Kolbert atskleidžia, koks rūšių judėjimas nuolat vyksta aplink mus – tai nykimo evoliucijos pėdsakai. Šeštasis išnykimas gali tapti ilgalaikiu žmonijos paveldu ir autorė kviečia mus pergalvoti esminį klausimą – ką reiškia būti žmogumi.


Knyga „Šeštasis išnykimas: ne vien gamtos istorija“ laimėjo Pulicerio premiją, buvo tarp 10 geriausių New York Times metų knygų ir tapo New York Times bestseleriu, taip pat gavo kitų apdovanojimų ir sulaukė didžiulio visuomenės susidomėjimo.


„Šeštasis išnykimas“ yra nuostabi knyga, kuri aiškiai parodo, jog gali įvykti dideli ir staigūs pokyčiai; ir jie nėra kažkur už realybės ribų. Tai yra nutikę anksčiau, tad gali nutikti ir vėl“.

Buvęs JAV prezidentas Barakas Obama„Įspūdinga ir bauginanti ekskursija... E. Kolbert pateikia stiprius pavyzdžius, kad iš tikrųjų įrodytų savo tiesą“.


The Washington Post


„Nuostabi nauja knyga... „Šeštasis išnykimas“ yra knyga, kuri padeda mums suprasti tikrąją planetą, kurioje mes gyvename“.

New York Review of Books


Elizabeth Kolbert yra amerikiečių žurnalistė, The New Yorker autorė. Ji yra parašiusi knygą „Field Notes from a Catastrophe: Man, Nature, and Climate Change“. Su vyru ir trimis vaikais gyvena Masačusetse, JAV.


Vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė


  • Autorius: Elizabeth Kolbert
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 320
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094791291

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Šeštasis išnykimas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Elizabeth Kolbert pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Šeštasis išnykimas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Šeštasis išnykimas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Šeštasis išnykimas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Šeštasis išnykimas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Elizabeth Kolbert tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Šeštasis išnykimas" perkama kartu