-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: JONINES2022
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS - naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Šiaurė ir Pietūs

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-09-18 Gražina

Labai apsidžiaugiau radusi šią knygą lietuvių kalba. Prieš keletą metų pažiūrėjau BBC to paties pavadinimo serialą. Nepaprastai patiko. Lyginti knygą ir filmą negalima. Tai dvi skirtingos meno rūšys. Tačiau šiuo atveju ir knyga ir filmas verti pačių geriausių vertinimų. Autorė - puiki psichologė, gera socialinių problemų žinovė. Puikus vertėjo darbas. Rekomenduočiau visiems geros literatūros mėgėjams.


Šiuo metu neparduodama

2022-06-30 11.49 SoldOut

Knygos "Šiaurė ir Pietūs" aprašymas

Vienos geriausių Viktorijos laikų rašytojos Elizabeth Gaskell romanas „Šiaurė ir Pietūs“ gvildena aktualias socialines – skurdo, išnaudojimo – temas ir asmeninių santykių įtaką net patiems tvirčiausiems įsitikinimams. Romanas išsiskiria itin gyvu ir giliu pagrindinės veikėjos charakteriu.

Margaretos Heil tėvas – kaimo pastorius, kuris galiausiai ryžtasi paklusti vidiniam balsui ir palikti bažnyčią. Dėl tokio tėvo sprendimo šeima turi palikti patogius namus Hampšyre ir persikelti į Anglijos šiaurę. Margareta atsiduria naujoje aplinkoje, kuri jai kelia tik pasibjaurėjimą. Pramoninis Miltono miestas šaltas ir atstumiantis. Vis dėlto netrukus ji randa užsiėmimą ir aistrą, kuri jai teikia ne tik pasitenkinimą, bet ir gyvenimo prasmę.

Margareta išsiaiškina, kiek daug žmonių šiame mieste gyvena skurdžiai ir kenčia sunkiai dirbdami fabrikuose. Užsidegusi ji ima ginti jų teises ir orumą. Šią Margaretos kovą apsunkina santykiai su fabriko savininku Džonu Torntonu. Jų priešprieša ir Margaretos pasipiktinimas jo elgesiu su darbuotojais tik išoriškai atrodo kaip priešų susidūrimas. Po šiuo pykčiu slepiasi kur kas gilesni jausmai ir trauka.

Socialinis kontekstas romane „Šiaurė ir Pietūs“ tobulai dera su asmeniniais veikėjų išgyvenimais. Knygos autorė Elizabeth Gaskell talentingai suderina skirtingas temas ir sukuria gilius, tikroviškus veikėjų charakterius. Margareta Heil laikoma viena autentiškiausių herojų Viktorijos laikų literatūroje.

Elizabeth Cleghorn Gaskell (1810–1865 m.) – anglų rašytoja, geriausiai žinoma kaip savo draugės Charlotte Bronte biografijos autorė, gerai vertinami jos romanai „Šiaurė ir Pietūs“, „Kranfordas“ bei „Žmonos ir dukros“ – pagal juos visus sukurti TV filmai.

E. Gaskell kurti pradėjo po sūnaus mirties, tai buvo jos būdas išgyventi emociškai sudėtingą laikotarpį. Autorė drąsiai rašė socialinėmis temomis, jos kūryboje itin svarbus moterų vaidmuo, taip pat aprašomi klasių nesutarimai ir sudėtingi veikėjų tarpusavio santykiai. Jos kūryba iki šiol domisi ne tik literatūros gerbėjai, bet ir istorikai.

Pirmasis Elizabeth Gaskell romanas „Merė Barton“ buvo išleistas anonimiškai, tačiau jis sulaukė milžiniškos sėkmės, romaną pastebėjo ir įvertino Charlesas Dickensas. Jis pakvietė autorę bendradarbiauti žurnale „Household Words“, kuriame vėliau dalimis pasirodė ir E. Gaskell romanas „Šiaurė ir Pietūs“.

Iš anglų kalbos vertė Luka Kalėdaitė


  • Autorius: Elizabeth Gaskell
  • Leidėjas: Svajonių knygos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 480
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090304617

Kiti taip pat domėjosi


2020-09-18

Labai apsidžiaugiau radusi šią knygą lietuvių kalba. Prieš keletą metų pažiūrėjau BBC to paties pavadinimo serialą. Nepaprastai patiko. Lyginti knygą ir filmą negalima. Tai dvi skirtingos meno rūšys. Tačiau šiuo atveju ir knyga ir filmas verti pačių geriausių vertinimų. Autorė - puiki psichologė, gera socialinių problemų žinovė. Puikus vertėjo darbas. Rekomenduočiau visiems geros literatūros mėgėjams.

Parašykite atsiliepimą apie "Šiaurė ir Pietūs"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikinių autorių meilės romanai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Šiaurė ir Pietūs", Elizabeth Gaskell. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Elizabeth Gaskell su knyga "Šiaurė ir Pietūs" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Šiaurė ir Pietūs" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Elizabeth Gaskell. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Šiaurė ir Pietūs" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Šiaurė ir Pietūs" perkama kartu