Knygų su minimaliais DEFEKTAIS PAPILDYMAS Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Sielvartingų giedojimų knygos (su audioknyga)

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-11-08

Nuostabi knyga


Šiuo metu neparduodama

2022-05-31 24.99 SoldOut

Knygos "Sielvartingų giedojimų knygos (su audioknyga)" aprašymas

„Sielvartingų giedojimų knygą“ X amžiuje sukūrė armėnų vienuolis, poetas ir mistikas šv. Grigoras Narekaci (945–1003), arba šv. Grigalius Narekietis. Armėnams ši knyga jau Viduramžiais tapo šventa, Dievo įkvėpta, „antrąja Biblija“ – ji iki šiol laikoma tikru vaistu nuo sunkiausių ligų, nuo didžiausių sielos kančių ir susirgus dedama po pagalve. Tai armėnų ir krikščioniškosios literatūros šedevras, dažnai lyginamas su Šv. Augustino „Išpažinimais“.

Šiandien „Sielvartingų giedojimų knyga“ pasaulyje skaitoma ir kaip įstabi metafizinė poezija, ir kaip stiprios mistinės galios maldynas. Sigito Gedos meistriškai išverstas, „Odilės“ kartu su audioknyga perleistas šis kūrinys ir Lietuvos skaitytojų gali būti atrastas kaip patikimas dvasinis vaistas nuo gyvenimo sumaišties pavargusioms sieloms. Juk Narekaci savo maldomis sąmoningai siekė palengvinti žmonijos kančias, priartinti žmogų prie Dievo, o Dievą – prie žmogaus. Kartu „Sielvartingų giedojimų knyga“ – tai gili žmogaus sielos studija. Mat jos autorius buvo įsitikinęs, kad tik tyrinėdamas ir pažindamas save žmogus gali atrasti ir pažinti Dievą.

Iš armėnų kunigaikščių ir dvasininkų šeimos kilęs Grigoras veik visą gyvenimą praleido Nareko vienuolyne, studijuodamas ir aiškindamas Šventąjį Raštą, Bažnyčios tėvų, graikų filosofų ir rašytojų knygas, aistringai ieškodamas asmeninio dialogo su Dievu ir stengdamasis prie Jo pakylėti žmoniją. Grigoras Narekaci yra pripažintas ne tik Armėnų apaštalinės Bažnyčios, bet ir Katalikų Bažnyčios šventuoju. 2015-aisiais popiežius Pranciškus suteikė jam ir Bažnyčios Mokytojo – doctor ecclesiae – vardą.

Seniausias „Sielvartingų giedojimų knygos“ rankraštis mus pasiekė iš XII šimtmečio. Tik XVII amžiuje ši armėniška knyga pirmąkart buvo išspausdinta. Šiandien ji yra išėjusi anglų, rusų, arabų, persų, prancūzų, latvių, estų ir lietuvių kalbomis. Tačiau lietuviškas leidimas yra unikalus – jį vienintelį lydi režisieriaus Giedriaus Zubavičiaus parengta garsinė knyga, kurioje skaitytojai išgirs giedamas senąsias religines armėnų giesmes, paties Narekaci bei kitų kompozitorių sukurtą muziką, aktorių Vlado Bagdono, Vytauto Rumšo, Aldonos Bronislavos Dausienės skaitomas „Sielvartingų giedojimų knygos“ eiles. Leidinyje taip pat publikuojamos 1173 metų rankraštyje išlikusių unikalių miniatiūrų, vaizduojančių šv. Grigorą Narekaci, kopijos.

Vienoje maldų šv. Grigoras Narekaci sako:

„Tie, kur skaitys
Šituos prašymus ir maldas,
Graudingu balsu išgiedotas,
Senis, paauglys, jaunuolis arba mergaitė,
Viena iš tarnaičių, kurios meldžias su meile,
Tegaunie iš Tavęs, maloningo,
Savo dalį palaimos, nuodėmių atleidimo,
Teįsikuria nesuteptybėj, taurybėj,
Atkurdami Tavo paveikslą.“


  • Autorius: Grigoras Narekaci
  • Leidėjas: Odilė
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 496
  • Formatas: 16x23, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098222357
  • Vertėjas: Sigitas Geda

Kiti taip pat domėjosi


2021-11-08

Nuostabi knyga

Parašykite atsiliepimą apie "Sielvartingų giedojimų knygos (su audioknyga)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Užsienio eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Sielvartingų giedojimų knygos (su audioknyga)", Grigoras Narekaci. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Grigoras Narekaci su knyga "Sielvartingų giedojimų knygos (su audioknyga)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Sielvartingų giedojimų knygos (su audioknyga)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Grigoras Narekaci. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Sielvartingų giedojimų knygos (su audioknyga)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Sielvartingų giedojimų knygos (su audioknyga)" perkama kartu