0

Sienos. Civilizacijos istorija per kraują ir plytas

  • Nuolaida knygai -55%
Kaina internetu: 7,69 €
Kaina knygyne: 16,99 €*
Sutaupote: 9.30 € (55%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Sienos. Civilizacijos istorija per kraują ir plytas

  • Leidėjas: Balto
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 320
  • ISBN ar kodas: 9786098233933

2021-03-31 7.69 InStock
Į krepšelį
Knygos "Sienos. Civilizacijos istorija per kraują ir plytas" aprašymas

Amerikiečių autoriaus Davido Frye mokslą ir istoriją populiarinti knyga „Sienos: civilizacijos istorija per kraują ir plytas“ netiesiogiai mums baksteli į vis ryškėjantį (ir turbūt visada egzistavusį archajišką norą apsistatyti sienomis – nuo valstybinių iki saugančių daugiabučių teritorijas. Nes už sienų saugiau gyventi, dirbti ir prekiauti, teigia mūsų genetinis kodas.

2018-ais metais, kai JAV buvo išleista „Sienos: civilizacijos istorija per kraują ir plytas“, šalyje jau buvo ruošiamasi milžiniškai Meksikos (arba Trumpo) sienos statybai ir Davido Frye veikalas nedelsiant pateko į visuomenės dėmesio centrą. Praeities tyrimai kartais skaitytojus patraukia ne tik žiniomis apie buvusius laikus, bet ir senųjų problemų šiuolaikiniu aktualizavimu.

Davidas Frye knygoje „Sienos: civilizacijos istorija per kraują ir plytas“ sistematizuoja pasaulinę sienų statybų praktiką į dvi pagrindines kategorijas: pirmoji - apsiginti nuo užpuolimo, ir antroji – apsisaugoti nuo įsiskverbimo. Seniausiais laikais aktualesnė sienų funkcija buvo apsauga nuo užpuolimo, šiandien jos tapo paklausios saugantis nuo emigrantų, pabėgėlių, narkotikų ir ginklų.

Taigi, Davido Frye veikalo herojais tampa sienos, apie kurias pasakojama nuo seniausių iki šiandieninių laikų - sienos, kylančios senovinėse ir egzotiškose vietose: Mesopotamijoje, Babilone, senovės Graikijoje, Kinijoje, Romos imperijoje, Mongolijoje, Afganistane, Misisipės žemupyje ir net Centrinėje Amerikoje. Skaitytojai, keliaudami per laiką ir erdvę, atras tūkstančio mylių ilgio sieną Azijos stepėse; sužinos apie keistus spartiečių ritualus; stebės mongolų karo vadus, vedančius savo ordas; taps legendinės Konstantinopolio apgulties liudininkais; pergyvens dėl prancūzų tyrinėtojų likimų; stebėsis Mažino linijos kvailybe; įsitemps, kai Šaltojo karo laikų Berlyne bręs krizė; retkarčiais pažiovaus nuo aptvertos Holivudo prabangos.

„Publishers Weekly“ knygą „Sienos: civilizacijos istorija per kraują ir plytas“ pristato kaip „informatyvią, aktualią ir verčiančią susimąstyti".

„Kirkus Reviews“ knygą giria: „Provokuojama, gerai parašyta ir – visoje planetoje kylant sienoms – pačiu laiku atsiradusia". Knyga „Sienos“ palaipsniui atskleidžia, kaip barjerai paveikė mūsų psichiką. Joje keliami klausimai ir intriguoja, ir verčia susimąstyti: ar civilizacija tapo įmanoma dėl sienų? Ir ar galime gyventi be jų?

Davidas Frye gimė JAV, Rytų Tenesyje. 1991 metais Diuko universitete įgijo istorijos mokslų daktaro laipsnį, dabar yra Rytų Konektikuto universiteto istorijos profesorius, dėsto senovės ir viduramžių istoriją. Frye moksliniai straipsniai spausdinti JK, Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje ir JAV. Kaip mokslininkas, jis yra dalyvavęs archeologiniuose kasinėjimuose Britanijoje ir Rumunijoje.

Iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė

Parašykite atsiliepimą apie "Sienos. Civilizacijos istorija per kraują ir plytas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

David Frye parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Sienos. Civilizacijos istorija per kraują ir plytas, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Sienos. Civilizacijos istorija per kraują ir plytas aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Sienos. Civilizacijos istorija per kraują ir plytas už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Sienos. Civilizacijos istorija per kraują ir plytas? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, David Frye tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Sienos. Civilizacijos istorija per kraują ir plytas" perkama kartu