0

Pirkėjų atsiliepimai

Silmariljonas

3.3
(3 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina internetu: 13,49 €
Kaina knygyne: 16,39 €*
Sutaupote: 2,90 € (18%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-01-07 Lelis

Klasika. Vienas sudėtingesnių Tolkien'o kūrinių, bet būtinas tam kas domisi šio rašytjo kūryba.


2022-05-31 13.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Silmariljonas" aprašymas

Pradžioje buvo Eru, Vienintelis, Ardoje vadinamas Iluvataru. Jis pirmiausia sukūrė ainurus, Šventuosius, jie kilo iš jo minčių ir buvo šalia Eru, kai dar nieko daugiau nebuvo... Ir staiga tolumoje ainurai pamatė šviesą, tartum debesį su gyva liepsna viduryje; jie suprato, kad tai ne vien regėjimas, tai Iluvataras sukūrė nauja – Ea, kitaip tariant, Pasaulį, kuris Yra.

Anglų mokslininkas, Oksfordo universiteto profesorius J. R. R. Tolkienas milijonams žmonių žinomas kaip apysakos „Hobitas, arba Ten ir atgal“ bei romano „Žiedų valdovas“ autorius. Šie nuostabūs kūriniai tapo ryškiausiais pasaulinės fantastikos lobyno perlais, tačiau paties didingiausio darbo rašytojas nespėjo užbaigti.

Nuo 1917 metų iki pat savo mirties J. R. R. Tolkienas rašė ir perrašinėjo „Silmariljoną“ – pasakojimą apie Senąsias dienas, kai ainurų Muzika sukūrė Pasaulį, kuriame ilgainiui apsigyveno elfai, nykštukai, hobitai, žmonės ir visos kitos genialios J. R. R. Tolkieno vaizduotės būtybės.

Epinių sakmių stiliumi sudėliotas „Silmariljonas“ apima tris Pasaulio istorijos amžius – nuo Pirmajame amžiuje kilusios elfų meistro Feanoro ir Tamsos valdovo Morgoto kovos dėl stebuklingų brangakmenių Silmarilų, kuriuose švytėjo dievų krašto – Valinoro – šviesa, iki Žiedo saugotojų išplaukimo iš Mitlondo uosto Trečiojo amžiaus pabaigoje. Jame skaitytojas aptiks ir „Hobito“ bei „Žiedų valdovo“ ištakas, susipažins su absoliutaus Blogio įsikūnijimu tapusio Saurono iškilimu ir žlugimu bei Galios žiedų atsiradimo istorija.

J. R. R. Tolkieno sūnaus Christopherio pastangomis, praėjus ketveriems metams po autoriaus mirties, dienos šviesą pagaliau išvydęs „Silmariljonas“ atspindi visą 6000 metų Viduržemio istoriją. Joje pasakojama apie didžias ir galingas būtybes, kurios formavo ne tik elfų, nykštukų, žmonių, hobitų, orkų ir kitų pasakiškų būtybių Pasaulį, bet ir visą Visatą. O taip pat – apie sunkią ir negailestingą kovą su Blogiu, kovą, kurioje, kaip ir realiame gyvenime, būta ne tik šlovingų pergalių, bet ir skaudžių pralaimėjimų.


  • Pavadinimas originalo kalba: The Silmarillion
  • Autorius: J. R. R. Tolkien
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 496
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090148563
  • Vertėjas: Leonas Judelevičius
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2022-01-07

Klasika. Vienas sudėtingesnių Tolkien'o kūrinių, bet būtinas tam kas domisi šio rašytjo kūryba.

2012-01-07

jo ir man žiauriai nepatiko. Viskas sudėtinga, kaip kokiam istorijos vadovėlyje. Tik pinigus išmečiau.

2010-03-11

nlb tokia.. ypac tie paaiskinimai

Parašykite atsiliepimą apie "Silmariljonas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Maginės fantastikos knygos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Silmariljonas", J. R. R. Tolkien. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar J. R. R. Tolkien su knyga "Silmariljonas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Silmariljonas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė J. R. R. Tolkien. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Silmariljonas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Silmariljonas" perkama kartu