0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Šiltinė

Kaina internetu: 13,39 €
Kaina knygyne: 17,99 €*
Sutaupote: 4.60 € (26%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-12-31 13.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Šiltinė" aprašymas

Amerikiečių autorė Mary Beth Keane romane „Šiltinė“ pasakoja apie apie tikrą istorinę asmenybę Mary Mallon. Ši moteris tapo pirmąją žinoma besimptome ligos nešiotoja. Daugybę žmonių užkrėtusi virėja žiniasklaidos buvo praminta Šiltinės Mere (angl. Typhoid Mary). Vėliau šiuo vardu imti vadinti visi besimptomiai ligos platintojai.

Mary Mallon buvo drąsi ir nuoširdi airių imigrantė. Beturtė mergina viena atvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, dirbo juodžiausius darbus ir atrado aistrą maisto gamybai. Mary pradėjo dirbti virėja turtingose amerikiečių šeimose. Kiekvieną kartą žmonės, kuriems ji gamindavo maistą, susirgdavo. Ištisos šeimos. Ši situacija vis kartojosi ir kartojosi.

Vienas Mary Mallon šeimininkas, bijodamas „skurdžių“ ligos, pasikvietė šiltinės specialistą ir paprašė surasti užkrato židinį. Šis ištyrė vandenį, maistą ir galiausiai priėjo išvados, kad užkratą gali platinti namų virėja. Pati Mary visada jautėsi sveika ir itin priešinosi tam, kad būtų paguldyta į ligoninę tyrimams. Visgi, galiausiai buvo nustatyta, kad moteris savyje nešiojasi Salmonella Typhi užkratą. Taip pat paaiškėjo, kad virėja nejautė būtinybės plauti rankų ir taip pražudė ne vieną šeimą. Žiniasklaida moterį praminė Šiltinės Mere, o valdžia nusprendė virėją izoliuoti saloje šalia Niujorko.

Izoliuota moteris karantine praleido tris metus. Ji buvo paleista po to, kai pasižadėjo daugiau niekada negaminti maisto. Ir stengėsi. Tačiau visi kiti darbai buvo prasčiau apmokami, o meilė maisto gamybai nugalėjo. Pasikeitusi vardą Mary keliavo iš vienos šeimos į kitą, taip ir toliau sėdama mirtiną užkratą. Galiausiai moteris buvo vėl sugauta ir izoliuota. Šį kartą karantine ji buvo iki pat savo mirties.

Romane „Šiltinė“ autorė Mary Mallon pavaizdavo kaip nepaprastai dramatišką, simpatišką, be kompromisų ir nepamirštamą veikėją. Rašytoja sukūrė puikų to meto Niujorko portretą, iškėlė problemas susijusias su pilietinėmis laisvėmis, darbo teise be klasiniu susiskirstymu. Ši knyga patiks visiems besidomintiems žymiomis asmenybėmis, medicina bei Niujorko istorija.

Mary Beth Keane yra „The New York Times“ bestselerių autorė. Naujausia jos knyga „Ask Again, Yes“ nesitraukia iš pardavimų viršūnių ir pagal ją jau yra kuriamas serialas. 2013-ais metais pasirodęs romanas „Šiltinė“ buvo įvardintas kaip geriausia „Library Journal“ ir „The San Francisco Chronicle“ metų knyga. Autorės tekstai dažnai pasirodo populiariausiuose JAV leidiniuose: „The New York Times“, „Vogue“, „The Daily Beast“, „New York Stories“ ir kituose. Iš viso Mary Beth Keane parašė tris romanus.

Iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis


  • Autorius: Mary Beth Keane
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 346
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094793134

Parašykite atsiliepimą apie "Šiltinė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Šiltinė", kurią skaitytojams dovanoja Mary Beth Keane. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Mary Beth Keane su knyga "Šiltinė" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Šiltinė" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Mary Beth Keane. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Šiltinė" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Šiltinė" perkama kartu