⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Silva Rerum IV

5.0
(6 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 14,19 €
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-02-25 Indrė Gulbe

Silva rerum IV dalį skaičiau, bet ji buvo pasiskolinta, dabar dar ir nuspirkau, nes tikrai dar kartą skaitysiu visas.


2023-09-30 14.19 InStock
Į krepšelį

Knygos "Silva Rerum IV" aprašymas

"Silva Rerum IV" tęsia Norvaišų giminės istoriją ir užbaigia didžiąją Vilniaus sagą. Tai pasakojimas apie XVIII amžiaus antrąją pusę – politinių, ekonominių ir kultūrinių pervartų laiką, Baroko ir Apšvietos epochų lūžio tašką, kai Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė patiria politinį dekadansą ir sykiu progresyvių idėjų proveržį, o jos bajorija pasidalija į dvi nesutaikomas puses – už senąją ir už naująją pasaulio tvarką, kurią pasiryžta įrodyti luomus griaunančiais gyvenimo pasirinkimais.

Matematikos profesorius jėzuitas Pranciškus Ksaveras iš Milkantų Norvaiša – ne tik LDK, bet ir pasaulio pilietis, masonas ir filosofas. Nancy, Viena, Krokuva, Varšuva, Amsterdamas, Paryžius, Londonas – tai jo kelionių trajektorijos, kuriose jis susipažįsta su pasaulio valdovais, skvarbiausiais mokslo protais ir intelektualiomis moterimis, stebi meno sampratą keičiančius muzikos ir teatro stebuklus, patiria uždraustą meilę, į Vilnių parveža naujausias mokslo žinias ir gaivius Apšvietos vėjus.
Tačiau kas iš tikrųjų jaudina profesoriaus sielą, kokių abejonių graužiamas jis žvelgia į juodą žvaigždėtą Vilniaus dangų, ką prisiminus jo širdis kaskart praleidžia vieną dūžį ir kodėl jam vis rodosi, kad seniai paskelbtas mirusiu Vilniaus baziliskas, mintantis fanatizmu, minčių tamsa bei sažinės nešvara, atgijo ir prisitaikė prie pasikeitusios laiko dvasios?

Menotyros mokslų daktarės Kristinos Sabaliauskaitės istorinių romanų ciklas "Silva Rerum" – neabejotinai vienas reikšmingiausių pastarojo dešimtmečio įvykių lietuvių literatūroje – vis daugiau dėmesio ir pripažinimo sulaukia užsienyje. Latvijoje 2014 m. "Silva rerum" romanai buvo išrinkti į visų laikų latvių mėgstamiausių knygų šimtuką. 2015 m., vos pasirodęs Lenkijoje, pirmasis "Silva Rerum" romanas tapo bestseleriu, o 2016 m. pateko į prestižinės Vidurio Europos literatūros premijos „Angelus“ finalą.

Pirmoji "Silva Rerum" ciklo dalis 2008-aisiais pelnė Jurgos Ivanauskaitės premiją, buvo įtraukta į kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, 2009 m. skaitytojų išrinkta Metų knyga. Antrasis romanas, "Silva Rerum II", taip pat tapo Metų knyga, o autorė 2011 m. apdovanota Šv. Kristoforo statulėle už Vilniaus atspindžius literatūroje. Trečioji ciklo dalis, "Silva Rerum III", išleista 2014 m. Už šį romaną ir visą "Silva Rerum" ciklą 2015 m. rašytoja apdovanota Liudo Dovydėno premija. Pagal "Silva Rerum" ciklą rengiamos literatūrinės ekskursijos.

2012 m. taip pat pasirodė Kristinos Sabaliauskaitės apsakymų rinkinys – bestseleris "Danielius Dalba & kitos istorijos". 2015 m. trys šio rinkinio apsakymai buvo išleisti angliškai knyga "Vilnius. Wilno. Vilna. Three Short Stories". Kristina Sabaliauskaitė „Silva Rerum“, „Silva Rerum II“, „Silva Rerum III“.

"Akivaizdu, kad autorė yra viena iš lyderių, gal net strateginių karvedžių šiandieninės lietuvių prozos lauke."
Giedrė Kazlauskaitė, Šiaurės Atėnai

"Sabaliauskaitė dabartinėje mūsų literatūroje konkuruoja tik pati su savimi. Ne taip dažnai mūsų autorių knygos skaitomos be jokių nuolaidų ir visai ne iš patriotiškumo ir vertinamos ne kaip lietuvių, o kaip tiesiog literatūra."
Emilija Visockaitė

"Ne be priežasties ji lyginama su Marquezu - dėl aistringumo ir magiškos atmosferos, taip pat su Umberto Eco - dėl erudicijos ir žaismo konvencijomis. Vis dėlto, nežiūrintį šiuos palyginimus, Kristina Sabaliauskaitė yra visiškai originalus ir unikalus reiškinys."
Barbara Lekarczyk-Cisek, Kulturaonline.pl

"Savo geriausiose vietose Silva rerum priartėja prie literatūrinės tobulybės."
Piotr Kępiriski, Nowa Europa Wschodnia

"Sabaliauskaitės <...> romanas suteikia skaitytojui viską, ko šis tikisi iš rimtos istorinės sagos: dėmesį detalėms, gilų papročių ir epochos perpratimą, o svarbiausia - gyvus, daugiamačius herojus <...>. Bendra lenkų ir lietuvių istorija buvo išsiilgusi būtent tokio romano - nesuvedinėjančio sąskaitų ir pristatančio abiejų tautų istoriją kaip bendrą paveldą.
Krzysztof Ciešlik, Rzeczpospolita.pl

"...Latvių literatūroje neturime ir nesame turėję nė vieno tokio kūrinio, kuris tiek daug pasakotų apie mūsų istoriją, būtų taip plačiai skaitomas, parašytas tokia nuostabia, išpuoselėta kalba ir tuo pat metu verstų susimąstyti apie save, apie savo vietą gyvenime, apie meilę savo artimui."
Kristine Sadovska, Diena.lv


Visos romano "Silva Rerum" dalys:

Silva Rerum I
Silva Rerum II

Silva Rerum III

Silva Rerum IV
 

Nauja Kristinos Sabaliauskaitės knyga "Petro imperatorė"Kiti taip pat domėjosi


2021-02-25

Silva rerum IV dalį skaičiau, bet ji buvo pasiskolinta, dabar dar ir nuspirkau, nes tikrai dar kartą skaitysiu visas.

2019-10-06

2019-09-20

Tobula. Skaitai neskubėdamas ir mėgaujies. Vskuo....Parašymo stiliumi, istorijos saldumu, herojų būdu:)

2016-11-10

Rezervuota! Tikiuosi patiks kaip visos kitos

2016-10-21

Rezervuoju!

2016-10-20

labai laukiu!

Parašykite atsiliepimą apie "Silva Rerum IV"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Silva Rerum IV", Kristina Sabaliauskaitė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Kristina Sabaliauskaitė su knyga "Silva Rerum IV" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Silva Rerum IV" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kristina Sabaliauskaitė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Silva Rerum IV" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Silva Rerum IV" perkama kartu