0
Sionistinis sąjūdis Lietuvoje
3.69 InStock

Sionistinis sąjūdis Lietuvoje

  • Nuolaida knygai -31%
Internetu: 3,69 €
Knygyne: 5,29 €*
Sutaupote: 1.60 € (31%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Sionistinis sąjūdis Lietuvoje

  • Leidėjas: Lietuvos istorijos institutas
  • Išleidimo metai: 2006
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 300
  • ISBN ar kodas: 9986780853

3.69 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Knygoje "Sionistinis sąjūdis Lietuvoje" nagrinėjama sionistinio sąjūdžio genezė, sionistinių idėjų sklaida bei sionistinių organizacijų veikla Lietuvoje 1906–1940 m. laikotarpiu. Lietuvos sionistinis judėjimas atskleidžiamas apžvelgiant pagrindinių sionizmo krypčių (bendrojo, socialistinio, religinio ir revizionistinio sionizmo) raidą bei tarpusavio santykius, esminių jų kuruojamų veiklos sričių plėtrą, įtaką „žydų gatvėje“, pasirengimo alijai procesą, pozicijų dėl Palestinos ateities bei gyvenimo diasporoje derinimą bei kitas problemas.

PRATARMĖ


Taip jau atsitiko, kad šį darbą nuo pat jo pradžios lydėjo simboliški sutapimai. Tema, išsirutuliojusi iš vieno kritinio pastebėjimo, savo galutiniu pavidalu pasieks skaitytoją lygiai po šimto metų nuo to laiko, kai sionistai iš atokių Rusijos imperijos kampelių rinkosi į trečiąją savo konferenciją Helsinkyje. Ši konferencija pasirinkta darbo atskaitos tašku, o jos rezoliucijos, kaip man atrodo, atspindėjo visą vėlesnio Lietuvos sionizmo esmę.

Monografija parengta remiantis daktaro disertacija, apginta Vytauto Didžiojo universitete 2004 m. pabaigoje, todėl noriu padėkoti disertacinio darbo vadovui doc. dr. Antanui Kulakauskui. Taip pat reiškiu padėką knygos recenzentams doc. dr. Vygantui Vareikiui ir doc. dr. Arvydui Anusauskui už vertingas kritines pastabas.

Esu labai dėkinga Lietuvos istorijos instituto XX a. Lietuvos istorijos skyriaus vedėjui dr. Česlovui Laurinavičiui už kolegišką paramą ir sudarytas sąlygas pabaigti šį darbą, taip pat Lietuvos istorijos instituto Leidybos grupei už jų lankstų požiūrį ir praktiškus sprendimus nestandartinėse situacijose.

Prisimindama praleistą laiką žydų mokslinių tyrimų instituto archyve Niujorke (YTVO), renkant medžiagą, kuri panaudota rašant šį darbą, noriu padėkoti jo administracijai ir bibliotekos bei archyvų darbuotojams už malonų bendradarbiavimą. Esu ypač dėkinga YTVO bibliotekos dekanui Bradui Sabinui Hillui už vertingas diskusijas, bibliografinę informaciją, konsultacijas dėl terminų hebrajų kalba. Taip pat jam ir prof. Sidney'ui Rosenfeldui reiškiu padėką už laiką ir įdėtą darbą, redaguojant santrauką anglų kalba.

Negaliu nepadėkoti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos skyriaus darbuotojoms Esfirai Alpernienei ir dr. Larisai Lempertienei už geranorišką pagalbą bei vertimus iš hebrajų kalbos.

Norėčiau nuoširdžiai padėkoti kolegoms istorikams dr. Sauliui Kaubriui už moralinę paramą ir kasdienį optimizmą, dr. Šarūnui Liekiui už kolegiškus padrąsinimus ir naudingas nuorodas, prof. Liudui Truskai už atidų teksto skaitymą ir išsakytus dalykinius pastebėjimus.

Esu dėkinga Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus vadovybei ir Fondų saugojimo skyriaus darbuotojoms už bendradarbiavimą ir leidimą publikuoti jų fonduose rastą ikonografinę medžiagą, taip pat muziejaus bendradarbiui Henrikui Agranovskiui už pasidalintą mokslinę informaciją.

Taip pat norėčiau išreikšti savo dėkingumą Grantui Artūrui Gochinui už iniciatyvą, ieškant autentiškos iliustracinės medžiagos, o pusbroliams Arieliui ir Michaeliui Zelichovams už suteiktą galimybę pasinaudoti jų šeimos istorija ir archyvu.

Atskira padėka - mano brangiam bičiuliui jur. lic. Dirkui Rolandui Hauptui už jo įkvepiantį tikėjimą, nuoširdų entuziazmą ir besąlygišką paramą rengiant šį darbą. Esu be galo dėkinga jam už tai, kad jo patirties dėka knyga skaitytoją pasieks tokio pavidalo, kokį matote, o taip pat už jo iniciatyvą, kad būtų įtraukti tokie vertingi priedai kaip santraukos vokiečių (vertė Dirkas Rolandas Hauptas) ir hebrajų (vertė Liath Noy) kalbomis.

Ypatingą padėką skiriu savo tėvams už jų begalinę kantrybę ir atlaidumą, o taip pat savo seseriai Gintarei, pirmajai šio teksto skaitytojai ir redaktorei.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu