⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Sionistinis sąjūdis Lietuvoje

Kaina: 3,69 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 3.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Sionistinis sąjūdis Lietuvoje" aprašymas

Knygoje "Sionistinis sąjūdis Lietuvoje" nagrinėjama sionistinio sąjūdžio genezė, sionistinių idėjų sklaida bei sionistinių organizacijų veikla Lietuvoje 1906–1940 m. laikotarpiu. Lietuvos sionistinis judėjimas atskleidžiamas apžvelgiant pagrindinių sionizmo krypčių (bendrojo, socialistinio, religinio ir revizionistinio sionizmo) raidą bei tarpusavio santykius, esminių jų kuruojamų veiklos sričių plėtrą, įtaką „žydų gatvėje“, pasirengimo alijai procesą, pozicijų dėl Palestinos ateities bei gyvenimo diasporoje derinimą bei kitas problemas.

PRATARMĖ


Taip jau atsitiko, kad šį darbą nuo pat jo pradžios lydėjo simboliški sutapimai. Tema, išsirutuliojusi iš vieno kritinio pastebėjimo, savo galutiniu pavidalu pasieks skaitytoją lygiai po šimto metų nuo to laiko, kai sionistai iš atokių Rusijos imperijos kampelių rinkosi į trečiąją savo konferenciją Helsinkyje. Ši konferencija pasirinkta darbo atskaitos tašku, o jos rezoliucijos, kaip man atrodo, atspindėjo visą vėlesnio Lietuvos sionizmo esmę.

Monografija parengta remiantis daktaro disertacija, apginta Vytauto Didžiojo universitete 2004 m. pabaigoje, todėl noriu padėkoti disertacinio darbo vadovui doc. dr. Antanui Kulakauskui. Taip pat reiškiu padėką knygos recenzentams doc. dr. Vygantui Vareikiui ir doc. dr. Arvydui Anusauskui už vertingas kritines pastabas.

Esu labai dėkinga Lietuvos istorijos instituto XX a. Lietuvos istorijos skyriaus vedėjui dr. Česlovui Laurinavičiui už kolegišką paramą ir sudarytas sąlygas pabaigti šį darbą, taip pat Lietuvos istorijos instituto Leidybos grupei už jų lankstų požiūrį ir praktiškus sprendimus nestandartinėse situacijose.

Prisimindama praleistą laiką žydų mokslinių tyrimų instituto archyve Niujorke (YTVO), renkant medžiagą, kuri panaudota rašant šį darbą, noriu padėkoti jo administracijai ir bibliotekos bei archyvų darbuotojams už malonų bendradarbiavimą. Esu ypač dėkinga YTVO bibliotekos dekanui Bradui Sabinui Hillui už vertingas diskusijas, bibliografinę informaciją, konsultacijas dėl terminų hebrajų kalba. Taip pat jam ir prof. Sidney'ui Rosenfeldui reiškiu padėką už laiką ir įdėtą darbą, redaguojant santrauką anglų kalba.

Negaliu nepadėkoti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos skyriaus darbuotojoms Esfirai Alpernienei ir dr. Larisai Lempertienei už geranorišką pagalbą bei vertimus iš hebrajų kalbos.

Norėčiau nuoširdžiai padėkoti kolegoms istorikams dr. Sauliui Kaubriui už moralinę paramą ir kasdienį optimizmą, dr. Šarūnui Liekiui už kolegiškus padrąsinimus ir naudingas nuorodas, prof. Liudui Truskai už atidų teksto skaitymą ir išsakytus dalykinius pastebėjimus.

Esu dėkinga Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus vadovybei ir Fondų saugojimo skyriaus darbuotojoms už bendradarbiavimą ir leidimą publikuoti jų fonduose rastą ikonografinę medžiagą, taip pat muziejaus bendradarbiui Henrikui Agranovskiui už pasidalintą mokslinę informaciją.

Taip pat norėčiau išreikšti savo dėkingumą Grantui Artūrui Gochinui už iniciatyvą, ieškant autentiškos iliustracinės medžiagos, o pusbroliams Arieliui ir Michaeliui Zelichovams už suteiktą galimybę pasinaudoti jų šeimos istorija ir archyvu.

Atskira padėka - mano brangiam bičiuliui jur. lic. Dirkui Rolandui Hauptui už jo įkvepiantį tikėjimą, nuoširdų entuziazmą ir besąlygišką paramą rengiant šį darbą. Esu be galo dėkinga jam už tai, kad jo patirties dėka knyga skaitytoją pasieks tokio pavidalo, kokį matote, o taip pat už jo iniciatyvą, kad būtų įtraukti tokie vertingi priedai kaip santraukos vokiečių (vertė Dirkas Rolandas Hauptas) ir hebrajų (vertė Liath Noy) kalbomis.

Ypatingą padėką skiriu savo tėvams už jų begalinę kantrybę ir atlaidumą, o taip pat savo seseriai Gintarei, pirmajai šio teksto skaitytojai ir redaktorei.


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Sionistinis sąjūdis Lietuvoje"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie visuomenę

E. Bendikaitė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Sionistinis sąjūdis Lietuvoje", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Sionistinis sąjūdis Lietuvoje" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Sionistinis sąjūdis Lietuvoje" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Sionistinis sąjūdis Lietuvoje"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, E. Bendikaitė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Sionistinis sąjūdis Lietuvoje" perkama kartu