-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SALE ⏳

0

Pirkėjų atsiliepimai

Siurrealizmas

Kaina: 2,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 2.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Siurrealizmas" aprašymas

Meno istorikės Amy Dempsey knyga „Siurrealizmas“ yra intriguojanti, kartais - kandi ir įžvalgi nepaprastai populiaraus meninio judėjimo apžvalga. Išsamiame ir gausiai iliustruotame tekste autorė skaitytojus supažindina su svarbiausiais judėjimo dalyviais, ideologinėmis koncepcijomis, ištakomis, kontekstu ir parodo siurrealizmo įtaką šiandieniam meniniam ir visuomeniniam gyvenimui.

Siurrealizmą, kaip literatūros ir meno judėjimą, įkūrė prancūzų poetas André Bretonas, 1924 m. paskelbęs „Siurrealizmo manifestą“, o 1966 m., kai poetas mirė, siurrealizmas tapo populiariausia ir lengviausiai atpažįstama meno kryptimi pasaulyje.

Priimta manyti, kad siurrealizmas yra meninio judėjimo DADA natūralus tęsinys, knygoje parodoma, kad siurrealizmas absoliučiai kontrastuoja su dadaistų chaosu ir spontaniškumu. Siurrealizmas buvo puikiai suorganizuotas logistinis mechanizmas su tiksliai suformuluotomis doktrinomis, padėjusiomis judėjimui išplisti visuose Žemės kampuose, o galiausiai pats pavadinimas pateko į kasdieninį vartojimą ir tapo keistumo sinonimu.

Amy Dempsey „Siurrealizmas“ kviečia ištrūkti iš paviršutiniško kanono ribų ir atsikratyti siurrealizmo žvaigždžių, tokių, kaip Salvadoras Dali, biografinės magijos. Autorė šalia svarbiausių judėjimo figūrų į pasakojimą įveda daugybę mažiau žinomų siurrealizmo personažų, dirbusių pagal siurrealizmo principus, supažindina su jų pagrindiniais kūriniais ir nurodo kur šiuos kūrinius galima apžiūrėti. „Siurrealizme“ skaitytojai taip pat ras kruopščiai suformuotą judėjimo sąvokų ir terminų žodyną, siurrealizmo chronologinę laiko juostą ir, be abejo, papildomos literatūros sąrašą. Amy Dempsey knyga puikiai papildo jau egzistuojančių siurrealizmui skirtų leidinių lentyną, tapdama nauju gidu meno smalsuoliams, nusprendusiems įdėmiau susipažinti su svarbiu, įtakingu ir išskirtiniu meno stiliumi. Ypač tai aktualu šiandien, kai gyvename pasaulyje, kurio realumas kartais yra keistesnis už siurrealizmą.

Šviežią Amy Dempsey požiūrį pamatė ir įvertino meno profesionalai. Meno istorikė Dawn Ades savo atsiliepime pažymi, kad „Siurrealizmas“ yra puikiai subalansuotas „... gerai pažįstamų ir ne tokių žinomų darbų, sukurtų viso pasaulio menininkų, derinys. Knyga suteikia šiuolaikišką perspektyvą, atveriančią naujas domėjimosi kryptis.“

Dr. Amy Dempsey meno istorijos išsilavinimą gavo Niujorko Hunterio koledže, o daktaro laipsnį apsigynė Londono Courtauldo meno institute. Karališkosios meno draugijos narė, bendradarbiavusi su įvairiais Londono muziejais, įskaitant Tate’o galeriją. Ji taip pat yra knygų „Stiliai, judėjimai ir kryptys: enciklopedinis moderniojo meno vadovas“ (liet. 2004), „Destination Art“ (2006) ir „Modernusis menas“ (liet. 2019) iš „Meno pagrindų“ serijos autorė.

Iš anglų kalbos vertė Irena Jomantienė


  • Autorius: Amy Dempsey
  • Serija: Meno pagrindai
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 176
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094273964

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Siurrealizmas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Dailės knygos

Amy Dempsey pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Siurrealizmas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Siurrealizmas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Siurrealizmas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Siurrealizmas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Amy Dempsey tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Siurrealizmas" perkama kartu