Knygų su minimaliais DEFEKTAIS PAPILDYMAS Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai

Kaina internetu: 16,99 €
Kaina knygyne: 21,99 €*
Sutaupote: 5,00 € (23%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-05-31 16.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai" aprašymas

Pasaka–apysaka „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“ buvo išleista 1935 metais. Debiutas sulaukė sėkmės ir nulėmė tolesnį V. Tamulaičio kelią. Pasakos–apysakos veiksmas vyksta spalvingame vabalijos pasaulio fone. V. Tamulaitis pirmas lietuvių vaikų literatūroje taip atidžiai pažvelgė į vabalų vabalėlių pasaulį. Jam svarbu parodyti tų gyvūnėlių žemę tokią, kokia ji yra. Tai patvirtina ir žodžiai, pasakyti jubiliejinio gimtadienio proga: „Mano vabaliukų gyvenimo kasdienybė yra tikra. Pasaka ji tik tiek, kad jie kalba mūsų kalba.“ Vabalai pasirodo pačiomis ryškiausiomis ir dažnai netikėčiausiomis pusėmis, jų poelgiai primena sudėtingus žmonių santykius. Kūrinyje galima sutikti visą lietuviškos gamtos vabalijos spektrą. Veiksmo variklis – dviejų visiškai skirtingų skruzdėlynų karas. Pasakos–apysakos puošmena – Skruzdėlytės Greitutės, pirmosios pabėgėlės iš plėšikų vergijos, paveikslas. Pagrindiniai jos bruožai: tėvynės ir artimųjų meilė, tiesumas, nuoširdumas, teisingumas ir ryžtingumas. Rašytojas iki galo lieka ištikimas savo principui – nenukrypti nuo vabaliuko kasdienybės ir kuo labiau priartėti prie mažojo skaitytojo.

1992 metais išleistas 2–asis šio kūrinio leidimas. Antrajame leidinyje randame pataisytus, pakeistus skyrelius, vieno iš jų – paslapties ir svajingumo kupino skyrelio „Gėlių karalystėje“ – visai atsisakyta, jis pakeistas sunkesniu išbandymų keliu. Pastarasis leidimas – smarkiai paveiktas tuometinės literatūros cenzūros. Skruzdelytė kelią namo randa ne Paparčio Žiedelio dėka, bet savarankiškai įveikdama kelyje pasitaikančius pavojus ir grėsmes. Atsisakyta piktųjų skruzdėlių raudonos spalvos, ji pakeista – ruda.

Trečioji knygos laida buvo išleista V. Tamulaičiui gyvenant išeivijoje, Kanadoje.

Ketvirtasis atnaujintas leidimas apima visus V. Tamulaičio apysakos „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“ skyrius. Grąžinta originali, pirminė, necenzūruota autoriaus idėja. Skruzdėlytė lankosi gėlių karalystėje, kur jai dova- nojamas Joninių Paparčio Žiedas, tačiau išlaikyta antrojo leidimo praturtinta literatūrinė kalba ir vaizdingesni siužeto vingiai.

Niekas šiandien neabejoja svariu Vytauto Tamulaičio įdirbiu lietuvių literatūrai. Tai liudija jo knygos, leidžiamos nepriklausomoje tėvynėje pakartotinai.

Taip grįžta klasika!


  • Autorius: Vytautas Tamulaitis
  • Leidėjas: Maketonas
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 144
  • Formatas: 18x25, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099610245

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Grožinė lietuvių literatūra 6-8 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai", kurį pristato Vytautas Tamulaitis. Siūlome ne tik išsamų "Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Vytautas Tamulaitis. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai" perkama kartu