0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Slaptoji geišos knyga

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
 • Nauja knyga
 • Nuolaida knygai -28%
Kaina internetu: 14,49 €
Kaina knygyne: 19,99 €*
Sutaupote: 5.50 € (28%)
 • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-06-21 Irena E.

Labai įdomi ir įtraukianti knyga

Slaptoji geišos knyga


2021-07-31 14.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Slaptoji geišos knyga" aprašymas

„Slaptoji geišos knyga“ džiuihicu stiliumi parašytas lyriškas dienoraštis, priklausęs japonų imperatorienės Teiši Sadakos Fudživaros rūmų damai Sei Shonagon (966–1025). Tai šimtai intymių ir fragmentiškų tekstų, kuriuose gausu rafinuotos ironijos, pastebėjimų, papročių, manierų aprašymų, eilėraščių bei kitų istorijų.

Džiuihicu stilius atrodo paprastas, tačiau jis paliečia pačias sielos gelmes. Džiuihicu reiškia sekti teptuką arba kitaip – vaizduoti viską, ką matai, girdi ir jauti. Stilius savotiškai panašus į šiandien žinomą esė žanrą. Tokia yra ir „Slaptoji geišos knyga“ – vingiuojanti pačiomis intymiausiomis temomis, kurios paprastai garsiai neaptarinėjamos.

Sei Shonagon dienoraštis sudarytas iš daugybės trumpų tekstų. Jie neturi aiškaus siužeto, pradžios ar pabaigos. Autorė „seka teptuku“ ir dalijasi ironiškais pastebėjimais apie rūmų gyvenimą, papročius, aprangą. Tekstuose gausu asmeninių pamąstymų, minčių apie politiką, kasdieninio gyvenimo aprašymų, pasvarstymų apie moteriškumą, grožį, meilę, tikėjimą, meną mitologiją, visuomenės klases ir jų skirtumus, etiketą, aprašoma gamta, metų laikai. Tekstams būdingas jausmingumas, estetika, autorė šaiposi iš prasto skonio, aukština grožį, kritiškai žvelgia į prastą išsilavinimą.

Sei Shonagon buvo poeto ir mokslininko dukra, tarnavo imperatorienei. Viename iš „Slaptosios geišos knygos“ tekstų ji aprašo savo pirmąją dieną dvare ir vėlesnę patirtį, svitos keliones į kaimą, užsiėmimus, kurių jos susigalvodavo, norėdamos išsklaidyti nuobodulį.

Knyga pasirodė dešimto amžiaus pabaigoje. Tūkstantį metų skaičiuojantis kūrinys ir šiandien Japonijoje neprarado svarbos, laikomas svarbiu džiuihicu palikimu. Japonų tauta pasižymi nepaprastu gebėjimu pastebėti kiekvieną trapią akimirką ir momento grožį, o „Slaptojo geišos knyga“ – šios šalies literatūros šedevras.

Sei Shonagon (966–1025) – japonų imperatorienės rūmų dama. Ji gyveno Fudživaros klano klestėjimo laikais. Tuo metu Japonijoje buvo ypač vertinama kultūra ir menas. Kiekvienas dvariškis turėjo mokėti populiarių klasikų eiles, patys kurti. Autorės valdovė Teiši Sadaka Fudživara buvo nužudyta godulio apimto dėdės, o Sei Shonagon likimas nėra žinomas. Kioto mieste stovi Sei Shonagon skirtas paminklas.

Sudomino trumpas aprašymas? Rekomenduojame knygą įsigyti internetu, nes pirkti online saugu, greita ir paprasta. Leidinių santraukose rasite nurodytą puslapių skaičių, galėsite atsižvelgti į aprašymus, pavartyti ištraukas. Knygas su įdomiais veikėjais ar gerais patarimais galite įsigyti pigiau, nes gerų kainų pasiūlymų rasite akcijų ir išpardavimų skiltyse. Sunku išsirinkti? Pasidomėkite apžvalgomis ir atsiliepimais!


 • Pavadinimas originalo kalba: Makura no sōshi (枕草子)
 • Autorius: Sei Shonagon
 • Leidėjas: Obuolys
 • Išleidimo metai: 2021
 • Knygos puslapių skaičius: 304
 • Formatas: 14x20, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9786094842641
 • Vertėjas: Giedrė Tartėnienė
 • Iš kokios kalbos versta: anglų

2021-06-21

Labai įdomi ir įtraukianti knyga

2021-06-18

Tai be galo įdomi istorija, kurią norisi skaityti itin atidžiai, su visais paaiškinimais. Norisi sugerti kiekvieną detalę, nes kaip bebūtų geišos yra iš ties unikumas visame pasaulyje. Ir ši kultūra yra be proto įspūdinga

Parašykite atsiliepimą apie "Slaptoji geišos knyga"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Slaptoji geišos knyga, kurią skaitytojams dovanoja Sei Shonagon. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Sei Shonagon su knyga Slaptoji geišos knyga jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Slaptoji geišos knyga patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Sei Shonagon. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Slaptoji geišos knyga palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Slaptoji geišos knyga" perkama kartu