0
Slėpynės Anglijoje
13.69 OutOfStock

Slėpynės Anglijoje

5.0
(1 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

SLAPTAS PASIŪLYMAS
2€ NUOLAIDA perkant virš 25€
su nuolaidos kodu: PPSLAPTA
2019-10-09 ramu

tai vienas geriausių arba tiesiog GERIAUSIAS pastarojo dešimtmečio lietuvių romanas

Informacija

Slėpynės Anglijoje

  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 320
  • ISBN ar kodas: 9785415025589

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

„Slėpynės Anglijoje“ – debiutinis socialinių mokslų daktarės Kristinos Baubinaitės romanas, kuriame atskleidžiama ne itin romantiška emigracijos ir gyvenimo Anglijoje kasdienybė.

Jungtinę Karalystę ne vienas lietuvis laiko Pažadėtąja Žeme – jei kažkas nesiseka gimtinėje – spaudžia skolos, nepriteklius, nedarbas – paguodą visada galima rasti lietingoje saloje kitapus jūros. Tačiau ar išties viskas ten – rožėmis klota?

Atrodo, kad kapitalizmo ir vartotojiškumo persmelkta svečios šalies atmosfera – nieko blogo, jų šalis suteikia galimybę užsidirbti ir realizuoti save. Tačiau kai supratus, kad multikultūrinės visuomenės idėja tėra skambūs politikų lozungai ir didžiosios dalies visuomenės jų pažadai nepasiekia, kad diskriminacija tautybės pagrindu – dažnas reiškinys, viskas pakrypsta kitaip. Tačiau kai užsiveria oro uosto durys, ką nors pakeisti labai sunku.

„Slėpynės Anglijoje“ – tai pasakojimas apie moderniąją vergystę Rytų Anglijos Piterboro mieste. Kaipgi ten, Anglijoje, yra iš tiesų? Ar išties ten išsipildo svajonės? O galbūt ten išgyventos patirtys gali suluošinti dar labiau? Net sunkiomis aplinkybėmis gyvenime nestinga meilės ir draugystės, kaip, beje, ir išdavystės. Kaip išspręsti dilemą – grįžti ar likti? Ypač kai santykiai su Lietuva silpnėja, nors Tėvynės ilgesys niekaip nerimsta. „Slėpynės Anglijoje“ - knyga apie tai, ką daugelis emigrantų linkę nutylėti...

Knygos autorė Kristina Baubinaitė pasakoja, kad kiekvieno emigranto istorija – skirtinga. Kai kurie po kelių savaičių skambina, linksmai dalinasi įspūdžiais, džiaugiasi darbu ir gyvenimo sąlygomis. Jie siunčia linkėjimus, o vėliau – ir pinigines perlaidas Lietuvoje likusiems šeimos nariams.

Tačiau dalis tautiečių svečioje šalyje pakliūna į spąstus – susigundžius aukso kalnus žadančiais agentūrų skelbimais, kurios žada už nedidelį pradinį įnašą nuvežti į svečią šalį, apgyvendinti, sutvarkyti dokumentus. Tačiau ši „lengva išeitis“ dažnai kainuoja begalę fizinių ir psichologinių jėgų ir tampa tarsi užburtu ratu, iš kurio, regis, nėra išeities. Nuo manipuliacijų neapsaugotas niekas – ypač žmonės iš pažeidžiamiausių visuomenės grupių.

K. Baubinaitė sako, kad būdų išsigelbėti nuo išnaudojimo yra – tereikia drąsos. Būtent jos emigravusiems tautiečiams bei jų artimiesiems įkvėps rašytojos debiutinis romanas „Slėpynės Anglijoje“.

2019-10-09 ramu

tai vienas geriausių arba tiesiog GERIAUSIAS pastarojo dešimtmečio lietuvių romanas

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu