0

Smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII amžiaus Vilniaus paviete

  • Nuolaida knygai -70%
Internetu: 9,90 €
Knygyne: 32,99 €*
Sutaupote: 23.09 € (70%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII amžiaus Vilniaus paviete


2020-07-31 9.9 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Monografijoje "Smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII amžiaus Vilniaus paviete" nagrinėjami smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII a. Vilniaus paviete.

Darbe atskleidžiamos Lietuvos Statuto nuostatos, teisės normų įgyvendinimo problematika nagrinėjamuoju laikotarpiu, nusikaltimų struktūra: statistika, „teisingumo atkūrimo" jėga motyvai, priežastys, erdvė, socialinė aukų ir nusikaltėlių sudėtis, smurto laipsnis, bausmių teorija ir praktika.
Per bajorų, kaip valdančiojo luomo, nusikalstamumo tyrimą siekiama pažvelgti į to meto visuomenę, tiriami jos konfliktai ir jų sprendimų būdai, bajorų tarpusavio santykiai su kitais visuomenės sluoksniais.

Pagrindinis darbo šaltinis - Vilniaus pavieto pilies ir žemės teismų knygos.

"Dr. Domininkas Burba pateikė naują, gausiais archyviniais šaltiniais dokumentuotą bajorų nusikaltimų ir bausmių XVIII a. Vilniaus paviete tyrimą, kuris, be jokios abejonės, sudomins ne tik akademinę Lietuvos ir užsienio bendruomenę, bet bus patrauklus bei jdomus plačiajam skaitytojų ratui. Knyga praturtins mūsų žiniją apie Lietuvos teisę ir jos recepciją kasdieniame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gyvenime XVIII amžiuje."
Doc. dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, Lietuvos istorijos institutas, Lietuvos edukologijos universitetas

"Akivaizdūs darbo privalumai yra:
1) ne tik kompleksinė teisės normų ir jų taikymo praktikos analizė, bet ir autoriaus siekis susieti teisės praeities tyrimą su bendrosios istorijos problemų sprendimu (kitaip tariant, autorius atsižvelgia į to meto politinę aplinką, buitį, skirtingų luomų narių tarpusavio santykius ir kt. reiškinius, naudoja atitinkamą mokslo literatūrą),
2) gausūs pirminiai šaltiniai, naudojami pirmą kartą."

Prof. dr. Jevgenijus Machovenko, Vilniaus universitetas

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu