⭐⭐⭐ KIBERNETINIS PIRMADIENIS! Tūkstančiai knygų PIGIAU! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII amžiaus Vilniaus paviete

Kaina: 9,90 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-11-30 9.9 InStock
Į krepšelį

Knygos "Smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII amžiaus Vilniaus paviete" aprašymas

Monografijoje "Smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII amžiaus Vilniaus paviete" nagrinėjami smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII a. Vilniaus paviete.

Darbe atskleidžiamos Lietuvos Statuto nuostatos, teisės normų įgyvendinimo problematika nagrinėjamuoju laikotarpiu, nusikaltimų struktūra: statistika, „teisingumo atkūrimo" jėga motyvai, priežastys, erdvė, socialinė aukų ir nusikaltėlių sudėtis, smurto laipsnis, bausmių teorija ir praktika.
Per bajorų, kaip valdančiojo luomo, nusikalstamumo tyrimą siekiama pažvelgti į to meto visuomenę, tiriami jos konfliktai ir jų sprendimų būdai, bajorų tarpusavio santykiai su kitais visuomenės sluoksniais.

Pagrindinis darbo šaltinis - Vilniaus pavieto pilies ir žemės teismų knygos.

"Dr. Domininkas Burba pateikė naują, gausiais archyviniais šaltiniais dokumentuotą bajorų nusikaltimų ir bausmių XVIII a. Vilniaus paviete tyrimą, kuris, be jokios abejonės, sudomins ne tik akademinę Lietuvos ir užsienio bendruomenę, bet bus patrauklus bei jdomus plačiajam skaitytojų ratui. Knyga praturtins mūsų žiniją apie Lietuvos teisę ir jos recepciją kasdieniame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gyvenime XVIII amžiuje."
Doc. dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė, Lietuvos istorijos institutas, Lietuvos edukologijos universitetas

"Akivaizdūs darbo privalumai yra:
1) ne tik kompleksinė teisės normų ir jų taikymo praktikos analizė, bet ir autoriaus siekis susieti teisės praeities tyrimą su bendrosios istorijos problemų sprendimu (kitaip tariant, autorius atsižvelgia į to meto politinę aplinką, buitį, skirtingų luomų narių tarpusavio santykius ir kt. reiškinius, naudoja atitinkamą mokslo literatūrą),
2) gausūs pirminiai šaltiniai, naudojami pirmą kartą."

Prof. dr. Jevgenijus Machovenko, Vilniaus universitetasKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII amžiaus Vilniaus paviete"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Istoriografija

Domininkas Burba pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII amžiaus Vilniaus paviete", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII amžiaus Vilniaus paviete" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII amžiaus Vilniaus paviete" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII amžiaus Vilniaus paviete"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Domininkas Burba tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Smurtiniai bajorų nusikaltimai ir bausmės XVIII amžiaus Vilniaus paviete" perkama kartu