0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Šnektos tarp Nemuno ir Šešupės

Kaina internetu: 4,59 €
Kaina knygyne: 4,79 €*
Sutaupote: 0.20 € (5%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-01-31 4.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Šnektos tarp Nemuno ir Šešupės" aprašymas

Šioje knygelėje skaitytojui pateikiama unikali galimybė humoristinių apsakymėlių forma, susipažinti su linksmomis istorijomis, tarmiška sūduvietiška ir dzūkiška kalba. Aprašomi prieš kelis dešimtmečius gyvenusių sūduvio ir dzūkaitės šeimos, įsikūrusios tarp Nemuno ir Šešupės, gyvenimo ir buities nuotrupos. Mažos mergaitės Rutės akimis pristatomas to meto vaizdas. Daugelis šių tarmių žodžių jau nebevartojami.

Tautodailininkė Irena Makauskienė – kiauraraščių pynėja, audėja, keramikė, grafikė, tapytoja, poetė, etnografė, tautinių kostiumų kūrėja, pedagogė. Išbandžiusi visas šias kūrybines sritis, ji palieka mums savo kūrinius kaip etnokultūrinį palikimą.
Gimė 1949 05 01 Kunigiškių km., Prienų raj., Panemunių dzūkaitės Veronikos Žiūkaitės-Montvilienės ir Felikso Montvilos šeimoje. Senelis (iš tėčio pusės) buvo atsikėlęs iš Padovinio kaimo, Marijampolės apskrities. Mama kilusi iš Birštono parapijos, Naudžiūnų kaimo, vietinių vadinamo Žiūkų kaimu.
Mokyklą pradėjo lankyti Kunigiškuose, nuo dešimties metų mokslus tęsė Prienuose. Baigė Buivydiškių žemės ūkio technikumą. Kaune dirbo siuvimo fabrike talonuotoja, vakarais lankė dailės mokyklos suaugusiųjų skyrių. Dirbo dailės kombinate keramike. Sugrįžusi į tėviškę, dirbo Kunigiškių kultūros namų direktore, vėliau – Prienų kultūros namų dailininke, aviacijos gamyklos technologe (sklandytuvų dažytoja). Ištekėjo, gimė vaikelis. Perėjo dirbti į Birštono sanatoriją „Spalis“ dailininke. Paskui dirbo Kauno dailės dirbinių kombinate audėja namudininke, rišo pinikus. 1981 m. įstojo į Lietuvos tautodailininkų sąjungą. Miesto šventėse demonstruodavo senuosius tautinius amatus. Vienu laikotarpiu dirbo Vilkijos D. ir Z. Kalesinskų liaudies amatų mokykloje. Dėstė audimą (tautinių sijonų, prijuosčių), juostų auParašykite atsiliepimą apie "Šnektos tarp Nemuno ir Šešupės"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Šnektos tarp Nemuno ir Šešupės", Irena Makauskienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Irena Makauskienė su knyga "Šnektos tarp Nemuno ir Šešupės" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Šnektos tarp Nemuno ir Šešupės" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Irena Makauskienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Šnektos tarp Nemuno ir Šešupės" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Šnektos tarp Nemuno ir Šešupės" perkama kartu