⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Sofijos pasaulis

4.5
(17 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 11,49 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-01-10 Vesta

Tikrai įdomi knyga. Dėl ugdomosios filosofijos vertės galite rasti naują pasaulį.


2023-06-30 11.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Sofijos pasaulis" aprašymas

1990-ieji. Sofijai – keturiolika, ji gyvena Norvegijoje su savo mama. Vieną dieną grįžusi iš mokyklos pašto dėžutėje ji randa laišką. Jame klausiama – „kas tu?“ ir „iš kur atsirado pasaulis?“ Pamažu Sofija įsitraukia į klausimų ir atsakymų žaidimą ir nejučia tampa filosofo Alberto Knokso mokine. „Sofijos pasaulis“ – filosofijos istorija, papasakota romano forma. "Sofijos pasaulis" ne tik apibūdina atskiras filosofijos mokyklas, bet ir parodo kaip laikui bėgant keitėsi žmonių požiūris į pasaulį, save, visuomenę, moralę ir kt. Sofija, žmogaus, kuris gimė ir auga dabar, pažįsta pasaulį, įgyja patirties, mąsto, keičiasi ir po truputį atskleidžia žmogaus minties istoriją.

Knyga pasakoja filosofijos istoriją nuo ikisokratikų iki Jeano Paulio Sartre’o. Sofija kelia ir sprendžia vis naujus klausimus, o jų tik daugėja. Abu romano veikėjai – Sofija ir Albertas – nuolat gauna paslaptingus raštelius, skirtus visai kitai mergaitei, vardu Hilda. Kas ji ir iš kur atsiranda tie laiškai? Kad atsakytų į šiuos klausimus, Sofija turi pasitelkti visas savo įgytas filosofijos žinias. Tačiau padėtis gerokai sudėtingesnė nei atrodė iš pradžių. Klausimus apie pasaulio pradžią keičia klausimai apie jo ateitį.

Norvegų rašytojo Jostein Gaarder „Sofijos pasaulis“ – įtemptas pasakojimas, kupinas galybės kultūrinių ir istorinių kontekstų. Knygą galima laikyti “įvadu į mąstymą“ ir pamoka, kaip kelti klausimus bei rasti atsakymą į juos. Fantastiniai siužeto elementai, tokie kaip „Alisos Stebuklų šalyje“ herojai ar mąstančios „Lego“ kaladėlės, praturtina romaną ir suteikia jam žaismingumo – taip patraukliau svarstyti amžinuosius žmogaus būties klausimus.

Knygos autorius Jostein Gaarder yra įgyjęs skandinavų kalbų ir teologijos išsilavinimą. Prieš imdamasis plunksnos, jis dirbo mokytoju Bergeno vidurinėje mokykloje. Šiandien jis žinomas kaip pilietinis aktyvistas, daugiausiai dėmesio skiriantis ekologijai. Paklaustas, ar šiandien rašytų „Sofijos pasaulį“ kitaip, jis teigė, kad daugiau dėmesio skirtų sutarimo tarp kartų klausimui ir planetos išsaugojimui. Jostein Gaarder apdovanotas keliomis Norvegijos literatūros premijomis, taip pat Norvegijos valstybiniu šv. Olavo ordinu.

„Sofijos pasaulis“ skaitytojus pasiekia daugiau nei 60 kalbų, parduota daugiau nei 40 milijonų šios knygos egzempliorių. 1998-2013 m. buvo įsteigta Sofijos vardo premija, skiriama už įvairias aplinkosaugines iniciatyvas. Romanas tapo filmu, televizijos serialu, taip pat stalo bei kompiuteriniais žaidimais.


  • Pavadinimas originalo kalba: Sofies verden
  • Autorius: Jostein Gaarder
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 464
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094663253
  • Vertėjas: Eglė Išganaitytė
  • Iš kokios kalbos versta: norvegų

Kiti taip pat domėjosi


2023-01-10

Tikrai įdomi knyga. Dėl ugdomosios filosofijos vertės galite rasti naują pasaulį.

2023-01-08

filosofija interpretuojama per mokytojo dialogus su Sofi. Nors ir kiek lengviau suprasti, bet kartą perskaitęs nelabai ką suprasi. kartais laiko juosta yra šiek tiek paini

2023-01-04

Tobula filosofijos pradžia

2023-01-03

Man buvo malonu tai perskaityti, bet galiausiai nusivyliau. Pirmoji knygos pusė nuobodi; vienintelis dalykas, kuris mane išlaikė, buvo paslaptis.

2023-01-02

Knyga labai gera, nesitikėjau tokio posūkio. Knygoje yra 3 pagrindiniai punktai, filosofija, Sofija ir Hildė. O kai jie susitinka – netikėčiausiu būdu. Pabaiga mane supainiojo ir nelabai patiko, bet apskritai man patiko knygos koncepcija ir požiūris

2022-12-22

Jaunystės knyga, kurios aš neskaičiau mokyklos laikais.

2022-12-21

Sužinojau tiek daug, kad turėjau viską surašyti į sąsiuvinį.
Tai buvo mano pirmasis požiūris į filosofijos pasaulį ir negalėjo būti įdomesnis už šį.

2022-12-08

Stebėtinai sudėtinga.

2022-12-05

Kaip buciau norejusi paauglysteje perskaityti sia knyga

2022-12-02

neblogas, bet vienu metu kvailas, o kitur protingas.

2022-11-29

3.5⭐️
Norėčiau, kad būčiau ją perskaičiusi jaunesnė.
Tai puiki knyga visiems, norintiems pradėti skaityti apie filosofiją.

2022-11-24

Norite sužinoti apie filosofijos knygas, kurias lengva suprasti, nes šia tema esate naujokas? Tada šis jums tinka!

2022-11-23

Tai sunkiausia mano kada nors skaityta knyga. Ne todėl, kad blogai parašyta, o todėl, kad kiekviename puslapyje verčia mąstyti ir mokytis.

2022-11-22

Ar auginate paauglį, kuris domisi filosofija? Jeigu taip, palikite šią knygą jam po pagalve.

2022-11-17

Viena iš mano mėgstamiausių visų laikų knygų ir vaikystės prisiminimai suvynioti į vieną.

2022-04-26

Skaičiau angliška versija prieš keleta metu. Nuostabi knyga.

2020-12-28

Kadaise skaičiau.Man patiko.

Parašykite atsiliepimą apie "Sofijos pasaulis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikiniai užsienio autorių romanai paaugliams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Sofijos pasaulis", kurį pristato Jostein Gaarder. Siūlome ne tik išsamų "Sofijos pasaulis" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Jostein Gaarder. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Sofijos pasaulis". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Sofijos pasaulis" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Sofijos pasaulis" perkama kartu