0

Sofijos pasaulis

Kaina internetu: 11,49 €
Kaina knygyne: 13,99 €*
Sutaupote: 2.50 € (18%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Sofijos pasaulis

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 464
  • ISBN ar kodas: 9786094663253

2020-10-31 11.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Sofijos pasaulis" aprašymas

1990-ieji. Sofijai – keturiolika, ji gyvena Norvegijoje su savo mama. Vieną dieną grįžusi iš mokyklos pašto dėžutėje ji randa laišką. Jame klausiama – „kas tu?“ ir „iš kur atsirado pasaulis?“ Pamažu Sofija įsitraukia į klausimų ir atsakymų žaidimą ir nejučia tampa filosofo Alberto Knokso mokine. „Sofijos pasaulis“ – filosofijos istorija, papasakota romano forma. "Sofijos pasaulis" ne tik apibūdina atskiras filosofijos mokyklas, bet ir parodo kaip laikui bėgant keitėsi žmonių požiūris į pasaulį, save, visuomenę, moralę ir kt. Sofija, žmogaus, kuris gimė ir auga dabar, pažįsta pasaulį, įgyja patirties, mąsto, keičiasi ir po truputį atskleidžia žmogaus minties istoriją.


Knyga pasakoja filosofijos istoriją nuo ikisokratikų iki Jeano Paulio Sartre’o. Sofija kelia ir sprendžia vis naujus klausimus, o jų tik daugėja. Abu romano veikėjai – Sofija ir Albertas – nuolat gauna paslaptingus raštelius, skirtus visai kitai mergaitei, vardu Hilda. Kas ji ir iš kur atsiranda tie laiškai? Kad atsakytų į šiuos klausimus, Sofija turi pasitelkti visas savo įgytas filosofijos žinias. Tačiau padėtis gerokai sudėtingesnė nei atrodė iš pradžių. Klausimus apie pasaulio pradžią keičia klausimai apie jo ateitį.


Norvegų rašytojo Jostein Gaarder „Sofijos pasaulis“ – įtemptas pasakojimas, kupinas galybės kultūrinių ir istorinių kontekstų. Knygą galima laikyti “įvadu į mąstymą“ ir pamoka, kaip kelti klausimus bei rasti atsakymą į juos. Fantastiniai siužeto elementai, tokie kaip „Alisos Stebuklų šalyje“ herojai ar mąstančios „Lego“ kaladėlės, praturtina romaną ir suteikia jam žaismingumo – taip patraukliau svarstyti amžinuosius žmogaus būties klausimus.


Knygos autorius Jostein Gaarder yra įgyjęs skandinavų kalbų ir teologijos išsilavinimą. Prieš imdamasis plunksnos, jis dirbo mokytoju Bergeno vidurinėje mokykloje. Šiandien jis žinomas kaip pilietinis aktyvistas, daugiausiai dėmesio skiriantis ekologijai. Paklaustas, ar šiandien rašytų „Sofijos pasaulį“ kitaip, jis teigė, kad daugiau dėmesio skirtų sutarimo tarp kartų klausimui ir planetos išsaugojimui. Jostein Gaarder apdovanotas keliomis Norvegijos literatūros premijomis, taip pat Norvegijos valstybiniu šv. Olavo ordinu.


„Sofijos pasaulis“ skaitytojus pasiekia daugiau nei 60 kalbų, parduota daugiau nei 40 milijonų šios knygos egzempliorių. 1998-2013 m. buvo įsteigta Sofijos vardo premija, skiriama už įvairias aplinkosaugines iniciatyvas. Romanas tapo filmu, televizijos serialu, taip pat stalo bei kompiuteriniais žaidimais.

Parašykite atsiliepimą apie "Sofijos pasaulis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Grožinė užsienio autorių literatūra

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Sofijos pasaulis, kurį parašė Jostein Gaarder. Siūlome ne tik išsamų Sofijos pasaulis aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Jostein Gaarder. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Sofijos pasaulis. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Sofijos pasaulis dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažniausiai su "Sofijos pasaulis" perkama kartu