0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Solfedžio

2022-09-30 16.99 InStock
Rezervuoti

Knygos "Solfedžio" aprašymas

„Solfedžio“ – jau vienuoliktasis populiaraus muzikos teorijos vadovėlio leidimas, iš kurio solfedžiuodama išaugo ne viena muzikantų karta.

Solfedžio sąvoką yra girdėjęs kiekvienas mynęs muzikos mokyklos slenkstį. Be šios technikos neįmanoma žengti tolesnių žingsnių muzikos pasaulyje – tai pagrindinis klausos ir balso lavinimo būdas. Be to jis padeda suprasti svarbiausius muzikos terminus, ženklus ir principus. Tai tarsi raktas į garsų pasaulį. Tai knyga, kurioje nuosekliai išdėstyti muzikos teorijos žinias iliustruojantys pavyzdžiai.

Tai – jau vienuoliktas populiariosios knygos leidimas. Šis vadovėlis pripažintas mokytojų ir patogus mokiniams. Besimokantiems muzikos tai aiški ir nuosekli mokymo priemonė, kuri formuoja intonavimo įgūdžius ir supažindinama su svarbiausiais muzikiniais simboliais. Muzika - tarsi atskira kalba, turinti savo ženklus – fonetiką, morfologiją ir sintaksę. „Solfedžio“ pateikia šios sistemos „gramatiką“.

Rimtauto Kašponio „Solfedžio“ pirmą kartą pasirodė dar 1969 m. ir ilgą laiką buvo vienintelė lietuviška solfedžio knyga. Su šia knyga užaugo ištisos muzikantų, muzikos pedagogų, atlikėjų, dirigentų kartos, o leidinio suformuota mokymo sistema tapo bendros muzikinio ugdymo sistemos pagrindu. Tad nors autorius teigia, jog turinio skirstymas pagal klases yra sąlyginis, pedagogai dažniau nieko nekeičia ir seka muzikologo nubrėžtomis gairėmis. Ją galima nesunkiai papildyti kitais šaltiniais, taip išplečiant pavyzdžių bei uždavinių bazę.

Chorų, muzikos ir net bendrojo lavinimo mokyklų naudojamame vadovėlyje skaitytojams pateikiama išsami informacija. Muzikinė medžiaga dėstoma temomis ir kiekvienai parinkti įvairūs muzikos literatūros pavyzdžiai - netrūksta tiek lietuvių, tiek užsienio autorių kūrinių pavyzdžių, nemažą dalį sudaro lietuvių liaudies folkloras. „Solfedžio“ pabaigoje galima rasti muzikos terminų žodynėlį, kuris bus naudingas tiek muzikos besimokantiems su pedagogo pagalba, tiek savarankiškai bandantiems muzikuoti.

Knygos autorius Rimtautas Kašponis – muzikos teoretikas, dirigentas, pedagogas ir muzikologijos mokslų daktaras. Jo darbai apie harmonijos pagrindus, solfedžio ir choro pratybos liudija jo kompetenciją ir pedagoginius gabumus. Monografijoje „Lietuvių muzikos melodika ir harmonija“ mokslininkas įrodo tam tikrus melodikos ir lietuvių kalbos panašumo dėsningumus. Mokslininkas buvo ne vienos muzikos šventės ir konkurso žiuri narys, egzaminų komisijų narys bei pirmininkas, dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Rimtautas Kašponis yra parengęs ir šiai akademijai skirtą istorinę apybraižą.


  • Autorius: Rimtautas Kašponis
  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 208
  • Formatas: 19x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9790902171809

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Solfedžio"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie muziką, teatrą, šokį

Rimtautas Kašponis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Solfedžio", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Solfedžio" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Solfedžio" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Solfedžio"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Rimtautas Kašponis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Solfedžio" perkama kartu