-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SPALIS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Soliaris

Kaina: 11,89 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-01-08 Evaldas

Nepakartojama klasika, sunku atsitraukti skaitant


2022-10-31 11.89 InStock
Į krepšelį

Knygos "Soliaris" aprašymas

„Soliaris“ – lenkų rašytojo Stanislaw Lem knyga, apjungianti mokslinės fantastikos žanrą ir filosofinį veikalą. Klasika tapusiame kūrinyje autorius nagrinėja žmogaus proto ribotumo temas. Romanas pirmą kartą pasirodė 1961-ais metais, tačiau ir šiandien vis dar galime kelti tuos pačius klausimus.

Pagrindinis knygos veikėjas psichologas Krisas Kelvinas atvyksta į kosminę stotį, tyrinėjančią tolimą planetą Soliaris, besisukančią aplink dvi saules. Ją gaubia paslaptingas vandenynas – pagrindinis mokslininkų tyrimo objektas. Kriso tikslas yra sužinoti, kas nulėmė vieno mokslininko savižudybę ir keistą kitų stoties darbuotojų elgesį.

Tačiau netrukus ir pats psichologas susiduria su nepaaiškinamais dalykais. Atrodo, kad vandenynas gali perskaityti žmogaus sąmonėje užgniaužtas mintis. Krisą Kelviną aplanko jo žmona Hera, prieš keletą metų nusižudžiusi. Krisas lyg šiol jaučia kaltę dėl mylimosios mirties.

Mokslininkų kontaktas su vandenynu atskleidžia giliausiai paslėptus asmenybės aspektus, tačiau nieko nepasako apie nežemiškos būtybės prigimtį. Daugiasluoksnis siužetas išryškina esminę problemą: ar mes pasirengę susidurti su tokia gyvybės forma, kokios negebame net įsivaizduoti?

„Soliaris“ – mokslinės fantastikos kūrinys, tačiau čia nerasite vaizdžiai aprašytų kosminių kelionių. Nors šioje knygoje pasakojama apie bandymą užmegzti kontaktą su svetimo pasaulio gyventojais, tačiau šis kūrinys yra apie žmogų ir jo proto ribotumą.

Kūrinys buvo du kartus ekranizuotas. 1972-ais metais sukurtame režisierius Andrejaus Tarkovskio filme vaidino lietuvių aktorius Donatas Banionis. Tiesa, pats autorius teigė, kad nei šis, nei 2002-ais metais pasirodęs Steven Soderbergh filmas neatspindi knygoje akcentuojamų žmogaus proto galimybių ribų.

Stanislaw Lem (1921–2006) – lenkų rašytojas, kurio knygos skaitomos visame pasaulyje. Žinomiausiu kūriniu laikomas „Soliaris“, kuris buvo išverstas į daugiau nei keturiasdešimt kalbų. Autoriaus debiutavo su poezija ir tik vėliau jis išleido kelis romanus.

Šį klasikos kūrinį rekomenduojama perskaityti visiems žanro gerbėjams bei norintiems susipažinti su moksline fantastika. Trumpas aprašymas žada daug minčių pamąstymui, tad kviečiame knygą įsigyti internetu. Pirkti online visada rasite skaitinių už gerą kainą, nes apsipirkti pigiau vilioja išpardavimai bei akcijos. Remkitės skaitytojų atsiliepimais ar apžvalgomis, o taip pat atsižvelkite į puslapių skaičių, aprašymus, santraukas ir būtinai pavartykite ištraukas.


  • Pavadinimas originalo kalba: Solaris
  • Autorius: Stanislavas Lemas (Stanislaw Lem)
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 232
  • ISBN ar kodas: 9786094274862
  • Vertėjas: Eglė Juodvalkytė, Rimvydas Strielkūnas
  • Iš kokios kalbos versta: lenkų

Kiti taip pat domėjosi


2022-01-08

Nepakartojama klasika, sunku atsitraukti skaitant

2021-08-01

Siaubingai lėta knyga ir vis apie tą patį. Ir labai nebetinkanti šioms dienoms, kaip pvz. aprašomos didžiulės knygų spintos kosminiame laive!

Parašykite atsiliepimą apie "Soliaris"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslinės fantastikos knygos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Soliaris", Stanislavas Lemas (Stanislaw Lem). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Stanislavas Lemas (Stanislaw Lem) su knyga "Soliaris" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Soliaris" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Stanislavas Lemas (Stanislaw Lem). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Soliaris" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Soliaris" perkama kartu