-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: ORAS

0

Pirkėjų atsiliepimai

Sopulio akivare

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-05-31 2.6 SoldOut

Knygos "Sopulio akivare" aprašymas

Algimantas Kaminskas - poetas, prozininkas, žurnalistas, Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 1982 m., 13 knygų autorius. iki 2008-ųjų 24 metus dirbo Panevėžio rajono "Tėvynės" laikraščio vyriausiuoju redaktorium. 


"Sopulio akivare" tai romanas apie Antrojo pasaulinio karo sukėlėjų fanatiškas pastangas sunaikinti žmogų, apie laikinai tapusių galingaisiais klaikų nuožmėjimą ir pasmerktųjų viltį likti gyviems nevilties akivare.

IŠTRAUKA


Traukinys sustojo. Keletą kartų krūptelėjęs vagonas nurimo. Ratų takšėjimą pakeitė tyla. Nerimastinga, kupina baimės. Kaip kaskart užspringus riedėjimui nežinomoje vietoje ir nežinia kodėl. Žmonių prigrūstas pulmanas apmirė ir įsiklausė. Vieną akimirką pasigirdo, o gal tikrai pajutau šių žmonių širdžių plakimą, panašų į ratų takšėjimą, kuris nešė į nežinomybę ar begalybę ir skandino viltį vis gilyn, o tai buvo tas pat. Šią esmę pajutau po ilgo važiavimo, kurio pradžios ir tąsos jau negalėjau atskirti, nes negalėjau atskirti dienos nuo nakties ir nakties nuo dienos. Nes tvyrojo tik tamsa. Tokia tiesa ir buvo realybė, ir aš ją žinojau. Ją visi žinojo. Gal aš klydau? O, ne. Sudžiūvę veidai atsigręžė į vagono galą, dar ne visai pajuodę nuo bado, baimės, nerimo ir giliai giliai skęstančios, bet dar neužspringusios vilties, ir bylojo, kad jie žino šią tiesą ir bijo to žinojimo. Nuo tos akimirkos, kai pirmą kartą po nesuvokiamai ilgai trukusio važiavimo sustojus traukiniui du siluetai, sukaupę paskutinius gyvybės likučius, šaukdami, garsiai ir aiškiai, "pagaliau!" griuvo ant grindų ir nurimo. Masyvios durys, mums nespėjus dar nieko suvokti, neįtikėtinai staigiai pasislinko ir keturios rankos, išnirusios iš t e n, iš to mums jau kitu tapusio pasaulio, ištempė lavonus, palikusius ant grindų du latakus beveik pajuodusių putų pramaišiui su krešuliais. Durys, džergžtelėjusios, kaip ir atsiverdamos, vikriai užčiaupė ryškią, mus apakinusią kiaurymę. Taip buvo pirmą kartą sustojus traukiniui. Paulius, su kuriuo mudu glaudėmės vienas prie kito, pratarė:

- Pamišo vaikinai. O nereikėtų.

Aš jo neklausiau, kodėl nereikėtų. Supratau, kad nereikia. Bet nežinojau, ar galėsiu pamiršti tuos du kniumbančius vyrus. Kiek nuo to laiko praėjo dienų, neįstengiau suvokti ir suskaičiuoti.

  • Autorius: Algimantas Kaminskas
  • Leidėjas: Homo liber
  • Išleidimo metai: 2009
  • Knygos puslapių skaičius: 430
  • Formatas: 16x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955716716

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Sopulio akivare"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Sopulio akivare", Algimantas Kaminskas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Algimantas Kaminskas su knyga "Sopulio akivare" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Sopulio akivare" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Algimantas Kaminskas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Sopulio akivare" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Sopulio akivare" perkama kartu