0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Sostinė

Kaina internetu: 1,79 €
Kaina knygyne: 14,39 €*
Sutaupote: 12.60 € (88%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-09-30 1.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Sostinė" aprašymas

Tarsi „Kortų namelis“ apie Europos Komisiją. Taip apibūdinama vieno žymiausių šiuolaikinių austrų rašytojų Roberto Menasse knyga „Sostinė“, apdovanota svarbiausia vokiečiakalbių šalių literatūrine premija „Deutsche Buchpreis“.

Briuselis. Tragedijų herojai, manipuliuojantys nevykėliai ir priverstiniai bendrininkai... Visai nenuostabu, kad Europos Komisija norėtų pagerinti savo įvaizdį. Artėjant penkiasdešimtosioms Komisijos metinėms EK kultūros direktorato komunikacijos departamento vadovė Fenia Ksenopulu turi ne tik suorganizuoti svarbią šventę, bet ir bandyti siekti didesnio tikslo – mažėjant visuomenės palaikymui sugrąžinti Komisijai gerą vardą. Kai jos referentas, austras Martinas Zusmanas pasiūlo jubiliejaus centru paversti Aušvicą, Fenia lieka tiesiog sužavėta. Tačiau ką mano kitos Europos Sąjungos institucijos?

Komisaras Brenfo taip pat atsiduria kryžkelėje. Jo tiriama žmogžudystės byla sulaukia spaudimo iš aukščiausių institucijų. Komisaras raginamas nutraukti tyrimą. Laimė, jis turi draugą Briuselio policijos vadovybėje. Šis yra tikras informacinių technologijų genijus ir gauna prieigą prie slaptų prokuroro dokumentų.

Samdomas žudikas iš Lenkijos Matekas apie tai nieko nežino. Tačiau jis žino, kad nušovė ne tą vaikiną. Matekui, kuris norėjo tapti kunigu, tai rimtas reikalas...

O ką dar daryti su kiaulių augintojais, kurie išeina į gatves protestuoti prieš draudimą į Kiniją eksportuoti kiaulių ausis?

Romanas „Sostinė“ – tai aštri satyra, detektyvas, komiškas pasakojimas ir filosofinė esė. Tai didingas romanas apie Europą, pasirodęs Brexito išvakarėse ir nešantis svarbią žinią – niekas neturėtų pamiršti, kokios aplinkybės apskritai leido iškilti šiam Europos projektui. Pasitelkęs absurdą ir groteską, ironiją ir filosofiją, „Sostinės“ autorius ne tik taikliai pašiepia Europos Sąjungos institucijų biurokratiškumą ir painumą, tačiau nepamiršta ir žmogiškumo bei istorinių tiesų.

„Vien tik ekonomika negali mums užtikrinti taikios ateities“, – rašo R. Menasse, tačiau jis ironiškai vertina ir tuos, kurie tiki, kad taiką gali užtikrinti kultūra.

„Gardžiai pikta ir labai laiku pasirodžiusi satyra apie Europos Sąjungą ir šiandieninę Europos reikšmę.“
Frederick Studemann, Financial Times

„Tradicinis plataus užmojo ir įžvalgus romanas, beveik balzakiškas, tačiau su terorizmo užuomazga satyriškai vaizduoja labai įtikinamą Briuselio idėją.“
Steven Erlanger, New York Times

Robertas Menasse (g. 1954 m.) – vienas žymiausių šiuolaikinių austrų rašytojų, kuriam labiau patinka vadinti save vieniečiu arba europiečiu. Studijavo Vienoje, vėliau šešerius metus gyveno Brazilijoje ir buvo San Paulo universiteto literatūros profesorius. Yra parašęs keletą grožinių ir negrožinių (daugiausia apie Europą ir demokratiją) knygų, kurios išverstos ir į anglų kalbą.

Iš vokiečių kalbos vertė Kristina Sprindžiūnaitė


  • Autorius: Robert Menasse
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 431
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094663857

Parašykite atsiliepimą apie "Sostinė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Sostinė", kurią skaitytojams dovanoja Robert Menasse. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Robert Menasse su knyga "Sostinė" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Sostinė" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Robert Menasse. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Sostinė" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Sostinė" perkama kartu