0

Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis

  • Nuolaida knygai -54%
4.0
(1 įvertinimai)
Kaina internetu: 5,29 €
Kaina knygyne: 11,48 €*
Sutaupote: 6.19 € (54%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2019-09-06 Kalamala

skaitosi neblogai, tik užknisa suomiški vietovių pavadinimai ir ir žmonių vardai

Informacija

Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 280
  • ISBN ar kodas: 9789955266471

2020-10-31 5.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis" aprašymas

Knygoje „Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis“ pasakojama apie suomių tautos kovą su nepalyginamai didesniu priešu – sovietine Rusija ir nenužudomą norą išsaugoti savo ir šalies laisvę.

Dar 1939 metais Suomija nustebino visą pasaulį savo drąsa ir kovingumu, kai Žiemos karas tarp SSRS ir kur kas mažesnės Šiaurės valstybės baigėsi taikos sutartimi ir Suomijai pavyko išsaugoti nepriklausomybę. Galingai ir kur kas daugiau karinės technikos turinčiai SSRS kariuomenei tuomet pasipriešinę suomiai taip ir netapo dar viena „broliška respublika“, nors grėsmė buvo kilusi dar ne kartą.


Knyga „Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis“ yra viena iš serijos „Antrasis pasaulinis karas“ knygų. Čia pasakojama apie 1944 metais vykusias kovas Karelijos sąsmaukoje. Po 1939 metų nesėkmės, Maskva ir toliau kūrė Suomijos užėmimo planus, tačiau prasidėjęs karas su naciais paliko šiuos planus neįgyvendintus. Suomiai tuomet ne savo noru tapo vokiečių sąjungininkais, tačiau pasinaudoję proga atsiėmė per Žiemos karą prarastas teritorijas.


Vis dėlto 1944 metais Rusijos pajėgos grįžo prie savo neįgyvendintų ambicijų pasiglemžti suomių žemes. Birželio pabaigoje – liepos pradžioje vykusios kovos netoli dabartinio Vyborgo turėjo baigtis būtent taip, kaip Rusija jau seniai planavo – Suomijos kapituliavimu. 50 tūkstančių suomių karių stojo prieš kone triskart didesnes rusų pajėgas, galingesnę karinę techniką ir nuo pergalių prieš vokiečius apsvaigusius karius.


Tik sugebėjimas pasinaudoti sudėtingu, tačiau vietiniams geriau pažįstamu šalies reljefu ir sumani gynyba padėjo suomiams atremti puolimą ir dar kartą pakartoti stebuklą - likti laisviems.


Knygos „Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis“ autorius Mika Kulju remiasi liudininkų pasakojimais ir iki smulkmenų atkuria vykusio mūšio eigą ir detales. Autorius aprašo konkrečius mūšyje dalyvavusius žmones: pėstininkų seržantą, slaugę, už bailumą sušaudytą kareivį, suomiams padėjusį vokiečių pilotą, švedų savanorį ir net Sovietų Sąjungos maršalą. Per jų istorijas sukuriamas realistiškas kariuomenės vaizdas. Karas čia nenužmogintas, nėra perdėtos pompastikos, iš karių autorius nepadaro nei antžmogių, nei supermenų. Žmonės parodomi su visomis silpnybėmis ir sunkumais, baimėmis, nusivylimais, tačiau jų stiprybės ir ryžto pakanka, kad būtų pasiektas bendras tikslas ir įvyktų tai, kuo niekas be pačių suomių netikėjo.


Mika Kulju (g. 1969) – suomių filosofas, rašytojas ir istorikas. Įkūrė ir vadovauja media agentūrai Suomijoje.


Iš suomių kalbos vertė Aida Krilavičienė
2019-09-06

skaitosi neblogai, tik užknisa suomiški vietovių pavadinimai ir ir žmonių vardai

Parašykite atsiliepimą apie "Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Tautų istorija

Mika Kulju parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Mika Kulju tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis" perkama kartu