-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: JONINES2022
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS - naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Stiklo gaubtas

Kaina: 6,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-06-30 6.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Stiklo gaubtas" aprašymas

Amerikiečių poetė ir prozininkė Sylvia Plath romane „Stiklo gaubtas“ pasakoja beveik autobiografinę istoriją. Autorė knygoje paliečia egzistencijos beprasmybės, depresijos bei nenoro gyventi temas.

Estera Grynvud įkūnija pačią Sylvia Plath. Talentinga studentė gyvena nuostabiausias jauno žmogaus dienas. Atrodo, gyvenime nėra kuo skųstis. Esterą supa geri draugai, puikiai sekasi mokslai koledže. Be to, išsipildo svajonė išmėginti savo jėgas žurnale. Mergina laimi konkursą ir galimybę kartu su kitomis laimėtojomis mėnesį dirbti populiaraus žurnalo redakcijoje, Niujorke. Tai puiki galimybė įgyti patirties, užmegzti naudingas pažintis ir nutiesti ateities kelią. Be viso to konkurso laimėtojų laukia ir pavydą keliančios pramogos, kvietimai į renginius, rėmėjų dovanos. Skamba lyg svajonės išsipildymas, tačiau Estera jaučia vidinį nerimą dėl savo vietos pasaulyje.

Ar glamūrinė žurnalo redakcija tikrai yra tai, ko ji norėjo? Ar tokia ateitis laukia baigus mokslus? Kiekviena būsimo gyvenimo vizija kertasi su aplinkos spaudimu, kaip turėtų gyventi sėkmingas žmogus. Pasirinkimų daug, galimybių gausu, tačiau viskas kelia abejonę bei slegia.

Estera blaškosi, neranda pasitenkinimo ir pamažu grimzta į depresiją, bando nusižudyti ir nuolat jaučiasi tarsi įkalinta po stiklo gaubtu. Atsidūrusi psichiatrijos klinikoje mergina susiduria su žiauriais psichinių sutrikimų gydymo metodais, kurie šiais laikais nebenaudojami. Be to, neišvengiamas ir kritiškas visuomenės požiūris į sergančius protinėmis ligomis.

Romane „Stiklo gaubtas“ autorė taikliai perteikia depresija sergančio žmogaus mintis, tačiau knyga nėra niūri. Jos pačios gyvenimas buvo panašus į Esteros. Sylvia Plath jau nuo aštuonerių metų kūrė eilėraščius, kurie buvo publikuojami ir palankiai vertinami, o mergaitė vadinama literatūros viltimi. Kaip ir knygos personažas, taip ir rašytoja atliko praktika žurnale, o darbas neatitiko merginos lūkesčių ir po truputį įtraukė į depresijos liūną, iš kurio jautrios sielos menininkė niekada neišsikapstė. Galiausiai Sylvia Plath nusižudė sulaukusi vos trisdešimties metų. Romanas „Stiklo gaubtas“ buvo pasirodęs vos prieš kelis mėnesius.

Sylvia Plath buvo ištekėjusi ir susilaukė dviejų vaikų.

Modernia klasika tapęs „Stiklo gaubtas“ yra vienintelis autorės romanas. 1979-tais metais jis buvo ekranizuotas. Be romano, Sylvia Plath yra sukūrusi daugybę eilėraščių bei trumpų kūrinių.

Iš anglų kalbos vertė Rasa Akstinienė


  • Autorius: Sylvia Plath
  • Serija: Kultinės knygos
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 256
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094443282

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Stiklo gaubtas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Stiklo gaubtas", Sylvia Plath. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Sylvia Plath su knyga "Stiklo gaubtas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Stiklo gaubtas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Sylvia Plath. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Stiklo gaubtas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Stiklo gaubtas" perkama kartu