0

Strazdelio dainos

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Strazdelio dainos

  • Leidėjas: Kronta
  • Išleidimo metai: 2010
  • Formatas: 26x25, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 104
  • ISBN ar kodas: 9789955595410

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas
Sigito Gedos knygelėje „Stazdelio dainos“ sudėti rinktiniai eilėraščiai, parašyti 1983–1989 metais. Žinoma, yra atklydėlių... Svarbiausia, kad knyga turi savo veikėjus: didvyrius ir paprastus žemės vabalus, aiškų siužetą, kurį skaitytojas gali pratęsti savo vaizduotėje po to, kai perskaitys viską iki galo.


Sigitas Geda yra išleidęs bent 20 knygų vaikams.

Knygų būta linksmų ir liūdnų... Geriau prisiminti linksmesnes, nes linksmesni dalykai ilgėliau išlieka atmintyje."Eilėraštis vaikams turi būti labai suprantamas, ir apie liūnus, ir apie linksmus dalykus, turi būti pasakojama lyg tapk kitko, tarsi mūsų lauktų šviesi ateitis.

Kadangi vaikai prašo dar ką nors papasakoti, tai turėčiau pasakyti, kad žmonių dalijimas į suaugusiuosius ir mažus labai sąlygiškas.

Kartais didelis žmogus nori būti labai mažas ir atvirkščiai.

Visų mūsų ateity šviečia smagus žiburėlis."


Sigitas Geda

ŽODELIS


Kas pirmas paims šią knygą į rankas, tas turės visas teises paklausti: kodėl gi šios dainos strazdelio? Kurio strazdelio — giesmininko, baltabruvio, juodojo, smilginio ar amalinio?.. O gal čia pirmojo mūsų poeto Antano Strazdo, senovėje gyvenusio, daug dainų sukūrusio, eilės? Gal kokio varnėno, pavasarių šnekučio?

Kaip pavadinsite — nepagadinsite. Juoba šioje knygoje, kurią taip gražiai iliustravo dailininkas Rimantas Rolia, rasite ne vien strazdelio dainas. Čia veikia ir berniukas — Praniukas Pramaniūgas, tasai, kuris vis ką nors sumano ir prasimano, čia yra dainų, panašių į tas, kurias mėgdavo mano Močiutė sengalvėlė mums mažiems prieš daugelį metų dainuoti. Esu gimęs Dzūkijoje, kur daug girių, giriose — paukščių, daug ežerų, o ežeruose - žuvų, soduose — gegučių, karkluose ir karklynuose — lakštingalų, balose, žinoma, varlių...

Kai buvau tokio didumo, jog po stalu vaikštinėjau, regis, viskas aplinkui dainavo. Man ir dabar labai miela klausytis žmonių dainavimo. Nesvarbu — per radiją, televiziją, scenoje, ar tiesiog — ima ir uždainuoja. Jeigu kada nors kurį nors posmelį iš šitos knygos jūs pabandysite užtraukti, tai aš, kad ir kaži kur būdamas, atsiliepsiu... Taigi — laukiu ir skaitančių, ir deklamuojančių, ir dainuojančių.

 

Šios knygos giesmininkas

Sigitas Geda

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu