⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Suaugę alkoholikų vaikai

4.7
(20 įvertinimai) Įvertinkite
 • TOP
  56
  TOP 56
Kaina: 8,59 €
 • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-11-09 Sandra

Fantastiška knyga, paaiškinanti juodą mano vaikystės prisiminimų rūką. Labai rekomenduoju šią knygą ieškantiems atsakymų į prarastus vaikystės prisiminimus.


2023-06-30 8.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Suaugę alkoholikų vaikai" aprašymas

Naujausia autorės knyga "Artumo siekis".

Dr. Janet Geringer Woititz (1938–1994) – amerikiečių psichologė, suaugusių alkoholikų vaikų judėjimo pradininkė.

Tarptautinį pripažinimą pelniusioje knygoje "Suaugę alkoholikų vaikai" autorė pažvelgia į vidų tų, kurie augo priklausomybių kamuojamose, nedarniose šeimose. Per daugelį praktikos metų susipažinusi su šimtais tokių žmonių, daktarė nustatė juos vienijančias savybes ir bruožus, nulemtus vaikystėje patirtų traumų, bei nurodė būdus, kaip atitrūkti nuo našta tapusios praeities ir išmokti gyventi kitaip.

Ši knyga - ne medicininė studija. Ir ne akademinė tyrimo ataskaita. Veikiau buvo siekiama aprašyti autorės pastebėjimus ir tai, kas bendra šimtams jos sutiktų suaugusių alkoholikų vaikų savęs suvokimui. Aprašytų SAV (suaugę alkoholikų vaikai) savybių Dr. Janet Geringer Woititz neaptaria kaip trūkumų. Tik pateikia sukauptas žinias. Psichologė įsitikinusi - žinojimas išlaisvina, ir tiems, kas atpažins save, atsivers naujos galimybės. Galbūt jie pasiryš įdėti pastangų ir pakeisti bruožus, sunkinančius jų gyvenimą, o gal nesiims nieko. Bet kuriuo atveju skaitytojai geriau pažins save, o tai padės geriau save suprasti. Šitai savo ruožtu įgalins ugdyti savimonę.

"Suaugę alkoholikų vaikai" ne iškart tapo bestseleriu. Daug leidėjų rankraštį atmetė, dar sykį man primindami, kad išpūčiau didelę problemą iš menkniekio. Gal būtų galima išleisti lankstinuką, bet tikrai ne knygą. Nacionalinės alkoholizmo tarybos konferencijoje susipažinau su Gary Seidleriu iš U.S. Journal. Kažkas, susipažinęs su mano darbu, pasiūlė rankraštį parodyti jam. Abu džiaugiamės, kad parodžiau.

Pirmas knygos leidimas pasirodė 1983 metais, ir daugiausia buvo parduodama pagal užsakymus paštu. Knygynų šis leidinys nedomino. Knygą perskaitę suaugę alkoholikų vaikai vieni kitiems apie ją pasakojo ir pirkdavo šeimos nariams. Žinia sklido vis plačiau. Išaugus paklausai, jų paėmė ir knygynai, bet dažniausiai laikė paslėptas sandėlyje. Norintys įsigyti turėdavo teirautis pardavėjų. Lentynose jos negulėjo. Tai trikdė savo šeimos reikalus slėpti pripratusius žmones. Jiems tekdavo nepažįstamo žmogaus prašyti knygos, kurios pavadinimas iškart išduodavo. Bet poreikis drovumą nugalėjo.

Iš anglų kalbos vertė Lina Černiauskaitė

TURINYS

Padėka / 7

Papildyto leidimo pratarmė / 9

Įžanga / 19

Kas atsitiko vaikystėje? / 27

Kas mums darosi dabar? / 53

Kaip ištrūkti iš užburto rato? / 101

O jūsų vaikai? / 165

Išvados / 177

Patarimai, kaip pasveikti / 185

IŠTRAUKA

Gyvenimas namie

Visi alkoholikų vaikai auga panašioje aplinkoje. Personažai gali būti kitokie, bet alkoholikų namuose vyksta gan panašūs dalykai. Konkretūs įvykiai skirsis, bet iš esmės alkoholiko namų aplinka visada tokia pati. Visą laiką tvyro įtampa ir nerimas. Įtampa gali vesti prie įvairių įvykių, bet tikėtina, kad visi jie atneš skausmą ir graužatį. Ne tiek skiriasi patirtys, kiek tai, kaip į jas reaguojate.

Tai, kas vyko, kiekvienas savaip priėmėte ir todėl skirtingai elgėtės. Bet dauguma jautėtės labai panašiai.

Ar atsimenate, kaip atrodė gyvenimas namie? Prieš akis iškyla vaizdai, kaip atrodė patys namai, o ar atsimenate, kaip ten jautėtės? Ką tikėdavotės išvysti, žengdami pro duris? Vylėtės, kad viskas bus gerai, bet dėl to niekada nebuvote tikri. Gerai žinojote tik viena - niekada nežinia, ką rasite, ir kas vyks. Nesvarbu, kiek kartų viskas dužo, žengdami pro duris, niekada nebūdavote tam pasirengę.

Jei alkoholikas buvo tėvas, jis kartais mylėjo ir buvo lipšnus. Tiesiog svajonių tėvas: rūpestingas, viskuo domisi, atsidavęs, žada viską, ko tik vaikas užsigeidžia. Žinojote - jus myli.

Bet kitais kartais būdavo kitoks. Tada, kai būdavo girtas. Kai išvis negrįždavo, o jūs jaudindavotės ir laukdavote. Namie netekdavo sąmonės, įsiveldavo į kivirčus su mama, užsipuldavo net ir jus, būdavo labai baisu. Kartais, bandydami išsaugoti taiką, patys stodavote tarp tėvų. Niekada nežinodami, kas laukia, visą laiką jautėtės beviltiškai. Girtas tėvas užmiršdavo visus vakar duotus pažadus. Atrodė keista, nes manėte, kad žadėdamas jis tikėjo, kad pažadus ištesės. Galvodavote: "Kodėl amžinai nieko neįvyksta? Kodėl niekada nepadaro, ką žadėjo? Taip negali būti."

Šalia buvo ir motina. Kad ir kaip juokingai atrodo, nepaisant visų tėvo kliaudų, jį mylėjote labiau. Mama buvo paniurusi ir irzli, tarsi ant pečių laikytų viso pasaulio naštą. Visą laiką pavargusi, o jūs lyg maišėtės jai po kojų. Net jei sakydavo, kad nesimaišote, vis tiek taip įsivaizduodavote.

Galbūt ji išeidavo į darbą. Gali būti, kad tėvas darbo neturėjo. Nesiliaudavote galvoti: jei nebūtų jūsų, neliktų ir visų bėdų. Mama nesikivirčytų su tėčiu. Nebūtų visą laiką įsitempusi, nerėktų, nebūtų tokia nekantri. Gyvenimas būtų kur kas lengvesnis, jei čia nebūtų jūsų. Jus slėgė kaltė. Kažkodėl vien jūsų egzistavimas buvo viso ko priežastis. Jei būtumėte geresnis vaikas, būtų mažiau problemų. Viskas buvo tik jūsų kaltė, bet atrodė - nieko neįmanoma padaryti, kad gyvenimas prašviesėtų.

Jeigu šeimoje alkoholikas buvo jūsų motina, tikėtina, tėvas jus jau paliko arba iki vėlumos užsibūdavo darbe. Nenorėdavo būti namie. O galbūt grįždavo per pietus atlikti mamos pareigų. Įsiūdavo ištrūkusias sagas ir jums paruošdavo priešpiečius. Kurį laiką galėjo šitaip tęstis. Bet jums tai atrodė keista, nes žinojote: čia ne jo pareigos, ir taip jis tik atidirbdavo už motiną, nes ji būdavo girta.

Galiausiai turbūt jūs patys perėmėte darbus, kuriuos paprastai atlieka mamos. Greit išmokote gaminti valgyti, tvarkyti namus ir apsipirkti. Išmokę rūpintis jaunesniais broliais ir seserimis, galima sakyti, tapote savo mamos mama. Galbūt padėdavote jai pavalgyti ir nusiprausti, gal net pagelbėdavote nueiti iki lovos, kad kiti vaikai nematytų jos gulinčios be sąmonės. Rūpinotės visa šeima.


 • Pavadinimas originalo kalba: Adult Children of Alcoholics
 • Autorius: Janet Geringer Woititz
 • Leidėjas: Vaga
 • Išleidimo metai: 2016
 • Knygos puslapių skaičius: 200
 • Formatas: 13x20, kieti viiršeliai
 • ISBN ar kodas: 9785415024377
 • Vertėjas: Lina Černiauskaitė
 • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2022-11-09

Fantastiška knyga, paaiškinanti juodą mano vaikystės prisiminimų rūką. Labai rekomenduoju šią knygą ieškantiems atsakymų į prarastus vaikystės prisiminimus.

2022-11-08

Nedaug veiksmingos informacijos, o kai kurios informacijos dalys yra visiškai neteisingos ar naudingos.

2022-10-27

Jei kas nors jūsų gyvenime gėrė per daug alkoholio, tai paveikė juos ir jus. Tai vis dar daro. Jei tai jūs, nedelsdami perskaitykite šią trumpą, bet akis atveriančią knygą.

2022-10-26

Privaloma perskaityti visiems, kurie nori pagerinti savo auklėjimo supratimą. Tobulinti jų mąstymo modelius, pakoreguoti save ir savo blogus įpročius.

2022-10-25

Ir pati diagnozė ir knyga yra kiek pasenusi.

2022-02-18

Knyga verta dėmesio ne tik SAV!

2021-09-14

Man knyga padėjo suprasti, kad vis dėl to ne aš buvau kalta, dėl situacijų vykusių mano gyvenime, ir pagaliau leisti sau ir ne sau atleisti.. Galima sakyti, kad padėjo išsigydyti jau nuo vaikystės įsišaknijusias nuoskaudas.. Ačiū, kad yra išdrįstama kalbėti tokiomis temomis.

2021-08-26

Mano nuomone, šią knyga reikėtų perskaityti visiems, nesvarbu ar teko susidurti su šią situaciją asmeniškai, ar ne, bet iš knygos tikrai galima išsigryninti svarbius dalykus ateičiai

2021-08-24

2021-07-20

Knyga iš ties atitinka realias gyvenimiškas situacijas, nes daugelis taip augome, bet apie tai niekas nekalba, Ačiū autorei už ta kad palietė tokią svarbią temą

2021-07-07

2021-06-10

Man teko patirti, ką reiškia nesibaigiantys girtuokliavimai namuose. Tai tiesiog šlykštu. Palieka žymę visam gyvenimui, ne už ką neleisčiau to išgyventi savo vaikams.

2021-06-08

Baisi vaikų dalia, kuriems teko augti išgeriančių tėvų šeimoje, labai gaila tokių vaikų ir labiausiai norėtųsi, kad jiems netektų tęsti tokio gyvenimo būdo. Pagalbos iš visuomenės ir su tuo susijusių institucijų tikrai galima sulaukti, bet visų pirma reikia suvokti ir pripažinti problemą. To labai trūksta.

2021-06-04

vienintelis šios knygos trūkumas, kad tarkim, rytų Europoj ir didžiojoje kaimynėje situacija dar visiškai kita. keik ten sudaužytų likimų, alkoholio dėka... koks žiaurus pasaulis.

2021-06-03

Mano tėvai nebuvo geriantys, bet vaikystėje aš paniškai bijodavau girtų žmonių. bėgdavau kaip nuo nežinau net nuo ko. net dabar kai prisimenu, šiurpai eina kūnu. Tikiuosi rast atsakymų sau šioje knygoje.

2021-06-01

neškrenta iš galvos matytas vaizdas. kaip mergaitė eina su mama gatve ir mama akivaizdžiai gerianti, ir mergaitė ją kalbina, pasakoja kažką, o jai matosi taip sunku taip blogai. O man taip suspaudė širdį, bet niekaip negaliu pamiršti. Koks negailestingas ir žiaurus pasaulis. Gal šioje knygoje rasiu kažkokių atsakymų ir paguodos.

2021-05-21

Autorė apnuogina itin skaudžius išgyvenimus ir liūdnas vaikų patirtis augant girtaujančių tėvų šeimoje. Problema itin opi, tokių istorijų daugybė, naudinga perskaityti, tiems, kas tiesiogiai ar dalinai su tuo susidūręs.

2021-05-20

Skaudi knyga, bet reikalinga. Tėvų ir šeimos pasirinkti negalime, bet į teisingą ir kitokį, šviesesnį kelią, visi turime teisę.

2021-05-05

Naudinga knyga suprasti, kaip netinkama vaikystė veikia mūsų pilnametystę.

2021-04-14

Nuostabi knygą, ypač tinkanti dirbantiems socialini darbą.

Parašykite atsiliepimą apie "Suaugę alkoholikų vaikai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Populiariosios psichologijos knygos

Janet Geringer Woititz pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Suaugę alkoholikų vaikai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Suaugę alkoholikų vaikai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Suaugę alkoholikų vaikai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Suaugę alkoholikų vaikai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Janet Geringer Woititz tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Suaugę alkoholikų vaikai" perkama kartu