⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Sugauk mane

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-08-31 8.19 SoldOut

Knygos "Sugauk mane" aprašymas

Po keturių dienų kažkas ketina mane nužudyti...

… bet iš pradžių tas kalės vaikas turės mane sugauti.Dvidešimt aštuonerių metų Šarlė Grant yra įsitikinusi, kad sausio dvidešimt pirmąją, aštuntą valandą vakaro, ją nužudys, ir nori, jog šią žmogžudystę tirtų Bostono žmogžudysčių skyriaus detektyvė Didi Voren.

Gilindamasi į Šarlės istorijos detales, detektyvė Didi ima abejoti merginos istorija. Mat po ilgų treniruočių Šarlė tikriausiai sugebėtų įveikti ir aplenkti bet ką, o Didi nuojauta kužda, kad mergina kažką slepia. Paslaptį, kurią sužinojus gali paaiškėti, kad tai Šarlė ir kelia didžiausią pavojų...


Iš anglų kalbos vertė Margarita Vilpišauskaitė

IŠTRAUKA


Mama buvo davusi joms griežtus nurodymus: vienai dėl kitos nereikia jaudintis, nereikia ir vienai kitos laukti. Pirmiausia jos turėjo ištrūkti iš namų ir nusigauti iki miško. Jei pavyks saugiai pabėgti ir išvengti pavojaus, jos pasimatys iš anksto nustatytose susitikimo vietose. Tačiau svarbiausia užduotis — pasprukti iš namų neįkliuvus grobikams.

O jei joms nepavyks...

Mama, suvargusiu ir anksčiau laiko pasenusiu veidu, ne kartą joms sakė: "Būkite stiprios. Visi galiausiai miršta."

Mergaitės mama žengė viena pakopa žemyn, laikydamasi dešinės, kad laiptelis nesugirgždėtų. Jai judant, per didelis vilnonis paltas sukosi apie kojas lyg didžiulis juodas katinas, besiglaustantis prie kulkšnių.

Mergaitė nusekė mamai įkandin, lygiai taip pat atsargiai kaip ir ji statydama kojas, ir įtempusi ausis stengėsi sugauti bet kokį garsą, galintį atklysti iš apačioje tvyrančios tamsos. Jos nuomojosi nediduką dviejų aukštų pastatą, kuris anksčiau priklausė ūkininkui. Jis stovėjo nuošaliau nuo miesto, dyko žemės sklypo pakraštyje prie miško, į kurį vedė paprastas negrįstas keliukas. Su bendruomene jų nesiejo jokie giminystės ryšiai, jos nepalaikė santykių su kaimynais.

Visas mergaitės turtas tilpo jos kuprinėje: drabužiai, vandens buteliukas, džiovinti vaisiai, migdolai ir aptrinta Nansi Driu knygutė, nusipirkta per išpardavimą kieme už dešimt centų, bei kvarcinis akmenukas, kurį ji prieš dvejus metus rado ant kelio kitame mieste, — iš ten jos taip pat pabėgo, kai vieną naktį ją su seserimi prižadino mama.

Kiti vaikai galbūt turėjo žaislų. Naminių gyvūnėlių. Televizorių. Kompiuterį. Mokyklą. Draugų.

Mažoji mergaitė turėjo savo kuprinę, vyresniąją seserį, motiną ir šitai.

Mama nusileido į pirmąjį aukštą. Ji iškėlė ranką ir mergaitė be žodžių sustojo. Ji vis dar nieko negirdėjo, bet stebėjo, kaip sukasi dulkės apie mamos kojas, apautas didžiuliais batais.

Staiga mergaitė kažką išgirdo. Ūžesį, po kurio sekė pora dunkstelėjimų. Sena krosnis pagaliau užfiksavo nukritusią temperatūrą ir ėmė dirbti. Po kelių akimirkų dunksėjimas tolumoje liovėsi ir vėl stojo vidurnakčio tyla. Mergaitė žiūrėjo. Mergaitė klausėsi. Bet nepastebėjusi jokių grėsmės požymių, mąsliai sužiuro į išblyškusį mamos veidą.

Mergaitė žinojo, kad kartais vidury nakties jos sprukdavo visai ne dėl baisiųjų piktadarių ar dėl tykančios tamsoje neįvardijamos

grėsmės.

Kartais joms tekdavo sprukti, nes pratybos atimdavo visą laiką, tad jo nelikdavo darbui, dėl to nebūdavo ir pinigų susimokėti už nuomą, šildymą ar maistą. Jie taikė daugybę strategijų, tačiau mergaitės ir jos šeimos marinimas alkiu, šalčiu ir nuovargiu buvo efektyviausia.

Šiuo gyvenimo laikotarpiu mergaitė sugebėjo judėti tyliai kaip šešėlis ir matyti tamsoje taip pat puikiai kaip katė. Tačiau galbūt lemtingu momentu ji išduotų savo šeimą, nes iš alkio suurgztų pilvas arba pradėtų virpėti šalčio ir nuovargio nualintas kūnas.

Panašu, kad motina perskaitė jos mintis. Ji pasisuko į mergaitę ir suėmė ją už rankos.

— Būk stipri, — sušnabždėjo mama. — Vaike...

Motinos balsas nutilo. Netikėtas emocijų proveržis mergaitę gąsdino kur kas labiau nei tamsa, šaltis ir per daug tylūs namai. Ji suspaudė ranką taip pat stipriai kaip ir mama, nes suvokė, kad tai — ne pratybos. Jos nesitreniravo. Jos nesirengė planui.

Kažkas atsitiko.

Jie jas surado. Viskas vyko iš tikrųjų.

Mama sujudėjo. Ji truktelėjo mergaitę į virtuvėlę, kur pro langų eilę ant grindų liejosi mėnesiena, padalinta piršto storumo rėmų šešėliais.


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Sugauk mane"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikiniai detektyvai ir trileriai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Sugauk mane", Lisa Gardner. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Lisa Gardner su knyga "Sugauk mane" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Sugauk mane" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Lisa Gardner. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Sugauk mane" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Sugauk mane" perkama kartu