TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes (knyga su defektais)

NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 4.99 SoldOut

Knygos "Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

Jaredas Diamondas (gim. 1937) – geografijos profesorius, ypač išgarsėjęs knygomis apie civilizacijų istoriją, kurios pakeitė ir toliau keičia milijonų žmonių požiūrį. Knygoje „Sumaištis“ jis lygina šešias valstybes, kurios išgyveno krizes, bet, prisiėmusios atsakomybę, nešališkai save įvertinusios ir sekdamos gerais pavyzdžiais, visai kaip žmonės, sunkumus įveikė sėkmingai.

Japonija, atvykus JAV komodorui Perryʼiui, buvo priversta atsiverti pasauliui, Suomijai teko kariauti su Sovietu Sąjunga, Čilė ir Indonezija išgyveno kruvinus perversmus, o Vokietija ir Australija iš esmės persimainė po Antrojo pasaulinio karo.

J. Diamondo veikalams būdingus istorinį, geografinį, biologinį ir antropologinį tyrimo metodus čia papildo psichologinis: atskleidžiami veiksniai, nulemiantys išbandymus patiriančių žmonių elgesį. Remiantis jais analizuojama, kaip krizės akivaizdoje gali veikti šalys.

Autorius yra pelnęs daugybę apdovanojimų, tarp jų ir Pulitzerio premija už knygą „Ginklai, mikrobai ir plienas“.

„Autoriaus apžvalga, kaip šalys įveikia krizes, prikausto skaitytojų dėmesį. Tikėkimės, ši knyga padės žmonijai įveikti ir dabartinę pasaulinę krizę.“
Yuval Noah Harari, knygos „Sapiens“ autorius

„Perskaites „Sumaišti“ žmonijos gebejimu spresti problemas tikiu dar labiau nei anksčiau.“
Bill Gates

„Brėždamas paraleles tarp asmenines ir nacionalines traumos, tarp individo psichologijos ir nacijos charakterio Diamondas kalba apie galimybes, kurias suteikia istorija.“
Colin Kidd „Guardian“

Iš anglų kalbos vertė Vytautas Grenda

2020.11.09
PRANEŠIMAS SPAUDAI

Nauja istoriko J. Diamondo knyga atskleidžia, kaip šalys gali išgyventi jas ištikusias krizes.

Plačių interesų (nuo istorijos iki psichologijos) JAV mokslininko, erudito ir Pulitzerio premijos laureato Jaredo Diamondo įžvalgos, kaip valstybės gali nugalėti krizinius laikotarpius, sugulė į naujausią jo knygą „Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes“ (vertė Vytautas Grenda). „Sumaištis“ tęsia garsiausio J. Diamondo kūrinio „Ginklai, mikrobai ir plienas“ pradėtą knygų ciklą, siekiantį paaiškinti, kas priverčia civilizacijas kilti ir kristi.

Leidyklos „Kitos knygos“ išleistoje knygoje J. Diamondas lygina šešias vienokį ar kitokį neramų metą išgyvenusias šalis: Japoniją, kuri, atvykus JAV komodorui Perryʼiui buvo priversta atsiverti pasauliui, Suomiją, su kuria pradėjo karą Sovietų Sąjunga, Čilę ir Indoneziją, išgyvenusias kruvinus perversmus, ir po Antrojo pasaulinio karo persimainiusias Vokietiją bei Australiją. Penkiose iš šešių lyginamų šalių autorius yra gyvenęs ir moka vietines kalbas.

Žmonės visą laiką išgyvena krizes. Knygoje J. Diamondas tam tikra prasme lygina nacionalines krizes su daugelio iš mūsų patiriamomis asmeninėmis krizėmis – skyrybomis, artimo žmogaus mirtimi, darbo praradimu. Krizės dažniausiai įveikiamos tam tikrais atžvilgiais pakeičiant save. Mes turime daug žinių, kokių pokyčių turi imtis žmogus, siekiantis susidoroti su asmeninėmis psichologinėmis problemomis. Autorius nagrinėja, kas būtų, jei šias pamokas pritaikytume šalims.

Ko iš šalių, praeityje nugalėjusių krizes, galime pasimokyti šiandien? J. Diamondas, kuriam rugsėjį sukako 83 metai, sako, kad šiuo metu pasaulis turi daugiau problemų nei kada nors anksčiau. „Visada kyla pagunda pasakyti, kad dabartinis laikas yra pats blogiausias; taip mes jautėmės Antrojo pasaulinio karo, Šaltojo karo ir Kubos raketų krizės septintajame dešimtmetyje metu. Nepaisant to, sakyčiau, kad dabartinė padėtis yra pavojingiausia mano gyvenimo situacija vien dėl to, kad planetoje yra daug daugiau vartotojų, darančių didesnę įtaką pasauliui.“

„Ši knyga apie krizes 2019 metų gegužę buvo išleista Amerikoje. Taigi laiką pasirinkau nepaprastai blogai, nors kartu ir nepaprastai gerai: itin blogai, nes nei aš, nei kas kitas nenumatė koronaviruso sukelsimos pasaulinės krizės, bet nuostabiai gerai, nes dabar skaitytojai gali patys įsitikinti, kaip tiksliai mano pasiūlytas krizių aiškinimo modelis tinka ir toms krizėms, kurios man rašant knygą dar nė nebuvo prasidėjusios“, – specialiai lietuviškam leidimui parašytoje knygos įžangoje J. Diamondas pabrėžia savo siūlomo šalių krizių sprendimo būdo universalumą.


  • Autorius: Jared Diamond
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 432
  • Formatas: 16x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094274473-BR

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Mokslo populiarinimo knygos

Jared Diamond pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes (knyga su defektais)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes (knyga su defektais)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes (knyga su defektais)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes (knyga su defektais)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Jared Diamond tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Sumaištis. Kaip šalys išgyvena krizes (knyga su defektais)" perkama kartu