0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Summa erotica

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2021-09-30 6.79 SoldOut

Knygos "Summa erotica" aprašymas

Nauja filosofo Algio Mickūno (g.1933) knyga, bene pirmoji parašyta lietuviškai. Knygos pavadinimas „Summa erotica“ gali klaidinti, nes nejučiom asocijuojasi su dabartinių medijų forsuojama erotomanija ar net pornografija. Tačiau realus knygos turinys visai kitoks: joje keliamos pamatinės žmogaus egzistencinės problemos, kiek jos susiję su žmogaus kūnu ir kūniškuoju žmogaus sąlyčiu ne tik su kitu žmogumi, bet ir su nežmogiškąja jusline realybe.


Filosofo, Ohajo (JAV) universiteto profesoriaus
emerito Algio Mickūno knygoje "Summa erotica" apibendrinami ilgamečiai
autoriaus pamatinių filosofijos sričių tyrimai:

- Vakarų metafizinio mąstymo kritinės analizės ir tokio mąstymo alternatyvų dabarčiai ir ateičiai paieškos;

- tiesioginės patirties iškėlimas ir jos įtvirtinimas kaip filosofinio mąstymo pagrindo;

- eroso sampratų Vakaruose nuo Platono iki Freudo ir kitose civilizacijose, ypač Indijos, aiškinimai;

- pagaliau - pasaulio filosofinis apmąstymas.


JAV Ohajo universiteto profesorius, mūsų tautietis Algis Mickūnas, pasaulyje gerai žinomas fenomenologas, skaitantis paskaitas beveik visuose garsiausiuose Žemės rutulio universitetuose, šioje knygoje, apibendrindamas didžiulę intelektualinę patirtį ir labai įdomią kultūrologinę medžiagą, erotinį žmogaus gyvenimo matmenį aprašo kaip pirmapradę duotį, lemiančią įvairiausius mūsų gyvenimo, kultūros ir net istorijos aspektus.


„Eroso stichija ir filosofija... Rodos, tai dalykai, skirtingi kaip žemė ir dangus. Juk tradicinis vakarietiškas požiūris, pagrįstas kūno ir dvasios dualizmu, erosą, erotiką linkęs sieti su kūnu ir jo geiduliais, o filosofiją – su dvasia ir kilniais jos polėkiais. Vis dėlto jau Platonas įžvelgė esminį ryšį tarp eroso ir filosofijos, pusdievį Erotą Sokrato lūpomis įvardijęs kaip filosofo provaizdį ir idealą, o pačią filosofiją – kaip aistringą išminties siekį, arba geismą, kylantį tada, kai filosofas suvokia stokojąs išminties.

Vakarietiška eroso samprata paremta įsitikinimu, kad eroso energija, šiaip būdama veikiau kūno nei dvasios energija, gali būti sublimuota ir teikti jėgų filosofinėms būties prasmės paieškoms. Rytuose, antai Indijoje, vyravo visiškai kitoks požiūris į eroso stichiją: užuot siejus jį su kūniško geidulio ir patiriamo kūniško malonumo ciklu, su kūno alkio ir soties ritmais, o vėliau – ir su dvasios alkio ir soties ritmais, erosas buvo suvokiamas kaip nuolatinis pulsuojančios gyvybinės energijos srautas.

Algis Mickūnas veikale Summa erotica kalba ne apie erotiką, o apie filosofiją. Mąstytojas atskleidžia, kad mes, Vakarų pasaulio gyventojai, labiausiai stokojame ne išminties ir būties prasmės įžvalgos, o stichiško būties pilnatvės potyrio…“


Naglis Kardelis

TURINYS

TURINYS


I. Įvadas / 9

II. Dvilypė metafizika / 27

III. Tiesioginė išraiškų patirtis / 53

IV. Eroso samprata Vakaruose: nuo Platono iki Freudo / 85

V. Moterys ir erotika / 113

VI. Erosas ir religija / 149

VII. Indija: žaisminga, energinga, kosminė erotika / 181

VIII. Pabaiga / 221

  • Autorius: Algis Mickūnas
  • Leidėjas: Apostrofa
  • Išleidimo metai: 2010
  • Knygos puslapių skaičius: 300
  • Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955605621

Parašykite atsiliepimą apie "Summa erotica"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Summa erotica", kurią skaitytojams dovanoja Algis Mickūnas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Algis Mickūnas su knyga "Summa erotica" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Summa erotica" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Algis Mickūnas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Summa erotica" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Summa erotica" perkama kartu