BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ BLITZ! ⚡ Ypatingos knygų kainos RIBOTĄ LAIKĄ! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Šuns širdis

2022-09-30 7.19 InStock
Rezervuoti

Knygos "Šuns širdis" aprašymas

Rusų literatūros klasikas Michailas Bulgakovas (1891–1940) savo knygose dažniausiai rašė apie Rusijos inteligentiją bei socialinę ir politinę aplinką. Tiesa, daugelis jo knygų neįtiko tuometinei valdžiai ir buvo išleistos užsienyje arba po autoriaus mirties. Ne išimtis yra ir satyrinė apysaka „Šuns širdis“.

Humoristinė ir fantastinė istorija pasakoja apie gydytoją Probraženskį, kuris gatvėje randa nušiurusį ir apiplikytą benamį šunį Šariką. Ar daktaras užsimanė naujo augintinio? Ne! Jis yra pasiruošęs atlikti dar niekur nematytą ir negirdėtą eksperimentą – persodinti žmogaus smegenis šuniui ir sukurti naują individą.

Operacija pavyksta ir šuo virsta žmogumi. Pokyčiai vyksta ne tik fiziškai, keičiasi ir Šariko vidinis pasaulis. Naujai gimęs Poligrafovičius Šarikovas nejaučia dėkingumo savo globėjui. Gavęs alkoholiko smegenis jis pats panašėja į visuomenės žemumose gyvenančius personažus. Šarikovas meluoja, padlaižiauja, triukšmauja, kabinėjasi prie kaimynų ir net skundžia gydytoją valdžiai. Skirtingai nei jo kūrėjas, buvęs šuo kuo puikiausiai integruojasi į tarybinę visuomenę. Išsigandęs savo sukurtos būtybės daktaras Probraženskis pasiruošęs dar vienai operacijai. Beje, autorius pats buvo medikas ir domėjosi diskusijomis apie smegenų liauką hipofizę (ji ir buvo persodinta Šarikui).

„Šuns širdis“ – socialinė satyra. Tuo metu, kai komunistai siekė sukurti stipresnį ir tobulesnį žmogų, Michailas Bulgakovas atvirai tyčiojosi iš tokios minties. Jau tuo metu jis nujautė, kad komunizmas pasmerktas žlugti, nes žmogaus perdaryti neįmanoma. Autorius apysakoje taikliai pavaizdavo tuometinį Rusijos žmonių gyvenimą, jo tekstas padeda geriau suprasti revoliucijos pasekmes bei primena paprastas kasdienines detales: deficitą, „kombinavimą“, eiles parduotuvėse.

Michailas Bulgakovas „Šuns širdį“ parašė 1925-tais metais. Valdžia knygą atmetė ir pirmą kartą Rusijoje oficialiai ji buvo išleista tik 1987-tais metais. 1988-tais metais pasirodė to paties pavadinimo filmas.

Michailas Afanisijevičius Bulgakovas (1891-1940) – rusų rašytojas, scenarijų autorius. Mokydamasis gimnazijoje autorius atrado meilę literatūrai, o ją baigęs įstojo mokytis į Kijevo universiteto Medicinos fakultetą. Autorius parašė dešimt romanų ir trumpesnių istorijų, taip pat šešias pjeses. Vienas žymiausių Michailo Bulgakovo kūrinių yra romanas „Meistras ir Margarita“.

Iš rusų kalbos Jurgis Gimberis


  • Autorius: Michailas Bulgakovas
  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2022
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • Formatas: 14x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094901416

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Šuns širdis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Šuns širdis", Michailas Bulgakovas (Michail Bulgakov). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Michailas Bulgakovas (Michail Bulgakov) su knyga "Šuns širdis" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Šuns širdis" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Michailas Bulgakovas (Michail Bulgakov). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Šuns širdis" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Šuns širdis" perkama kartu