0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Šuns širdis (4-oji laida)

Kaina internetu: 5,99 €
Kaina knygyne: 8,29 €*
Sutaupote: 2.30 € (28%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-10-31 5.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Šuns širdis (4-oji laida)" aprašymas

Rusų literatūros klasikas Michailas Bulgakovas (1891–1940) savo knygose dažniausiai rašė apie Rusijos inteligentiją bei socialinę ir politinę aplinką. Tiesa, daugelis jo knygų neįtiko tuometinei valdžiai ir buvo išleistos užsienyje arba po autoriaus mirties. Ne išimtis yra ir satyrinė apysaka „Šuns širdis“.

Humoristinė ir fantastinė istorija pasakoja apie gydytoją Probraženskį, kuris gatvėje randa nušiurusį ir apiplikytą benamį šunį Šariką. Ar daktaras užsimanė naujo augintinio? Ne! Jis yra pasiruošęs atlikti dar niekur nematytą ir negirdėtą eksperimentą – persodinti žmogaus smegenis šuniui ir sukurti naują individą.

Operacija pavyksta ir šuo virsta žmogumi. Pokyčiai vyksta ne tik fiziškai, keičiasi ir Šariko vidinis pasaulis. Naujai gimęs Poligrafovičius Šarikovas nejaučia dėkingumo savo globėjui. Gavęs alkoholiko smegenis jis pats panašėja į visuomenės žemumose gyvenančius personažus. Šarikovas meluoja, padlaižiauja, triukšmauja, kabinėjasi prie kaimynų ir net skundžia gydytoją valdžiai. Skirtingai nei jo kūrėjas, buvęs šuo kuo puikiausiai integruojasi į tarybinę visuomenę. Išsigandęs savo sukurtos būtybės daktaras Probraženskis pasiruošęs dar vienai operacijai. Beje, autorius pats buvo medikas ir domėjosi diskusijomis apie smegenų liauką hipofizę (ji ir buvo persodinta Šarikui).

„Šuns širdis“ – socialinė satyra. Tuo metu, kai komunistai siekė sukurti stipresnį ir tobulesnį žmogų, Michailas Bulgakovas atvirai tyčiojosi iš tokios minties. Jau tuo metu jis nujautė, kad komunizmas pasmerktas žlugti, nes žmogaus perdaryti neįmanoma. Autorius apysakoje taikliai pavaizdavo tuometinį Rusijos žmonių gyvenimą, jo tekstas padeda geriau suprasti revoliucijos pasekmes bei primena paprastas kasdienines detales: deficitą, „kombinavimą“, eiles parduotuvėse.

Michailas Bulgakovas „Šuns širdį“ parašė 1925-tais metais. Valdžia knygą atmetė ir pirmą kartą Rusijoje oficialiai ji buvo išleista tik 1987-tais metais. 1988-tais metais pasirodė to paties pavadinimo filmas.

Michailas Afanisijevičius Bulgakovas (1891-1940) – rusų rašytojas, scenarijų autorius. Mokydamasis gimnazijoje autorius atrado meilę literatūrai, o ją baigęs įstojo mokytis į Kijevo universiteto Medicinos fakultetą. Autorius parašė dešimt romanų ir trumpesnių istorijų, taip pat šešias pjeses. Vienas žymiausių Michailo Bulgakovo kūrinių yra romanas „Meistras ir Margarita“.

Iš rusų kalbos Jurgis Gimberis


  • Autorius: Michailas Bulgakovas
  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955137757

Parašykite atsiliepimą apie "Šuns širdis (4-oji laida)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Šuns širdis (4-oji laida)", kurią skaitytojams dovanoja Michailas Bulgakovas (Michail Bulgakov). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Michailas Bulgakovas (Michail Bulgakov) su knyga "Šuns širdis (4-oji laida)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Šuns širdis (4-oji laida)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Michailas Bulgakovas (Michail Bulgakov). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Šuns širdis (4-oji laida)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Šuns širdis (4-oji laida)" perkama kartu