⚠ Knygos apie KALĖDAS VAIKAMS šventinėmis kainomis! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Sužalotas pasaulis. Apmąstymai apie mūsų kultūros atkūrimo galimybes

Kaina: 2,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-12-31 2.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Sužalotas pasaulis. Apmąstymai apie mūsų kultūros atkūrimo galimybes" aprašymas

„Sužalotas pasaulis“ – paskutinis garsaus Nyderlandų kultūros istoriko Johano Huizingos veikalas, rašytas pačiame Antrojo pasaulinio karo įkarštyje, 1943-iaisiais, bet išleistas tik karui pasibaigus ir jau po autoriaus mirties 1945 m. Ši knyga savaip papildo ir tęsia neseniai lietuvių kalba pasirodžiusį veikalą „Rytdienos šešėliuose“. Knygoje „Sužalotas pasaulis“ autorius mėgina nubrėžti Vakarų kultūros atsigavimo perspektyvas po pasaulinio karo, teigdamas, kad bus reikalinga „pasaulietinė askezė“. Tyrinėdamas dvasinius negalavimus, jis pateikia neginčijamą diagnozę ir nurodo priemones jai gydyti, aptaria kultūros atkūrimo šansus. Daugelis autoriaus įžvalgų skamba taip, lyg būtų parašytos mūsų laikais. Iliuzijos ir klaidingos pažiūros klesti visur. Paneigtos giliausios dvasinės vertybės. Kokia bus ateitis? Galime įsivaizduoti, kad pokarinė karta, pasiryžusi pertvarkyti visuomenę, norėtų panagrinėti, kaip praeitį ir dabartį analizuoja Huizinga. Nors jis nesulaukė šalies išlaisvinimo, tačiau žinojo, kad ji bus laisva, kad laisvė ir demokratija bus atkurtos. Huizingai kėlė nerimą, kad prieškarinis status quo paliktų daug netikusių idėjų ir požiūrių tiek valdančiųjų, tiek valdomųjų galvose. Tikriausiai jis buvo teisus.

Johanas Huizinga (1872–1945) – garsus Nyderlandų istorikas, kultūros teoretikas, žaidimo teorijos kūrėjas, vienas iš šiuolaikinės kultūros istorijos pradininkų. Huizinga suprato istoriją kaip plačių kultūrinių veiklų visumą, įskaitant religiją, filosofiją, kalbą, papročius, meną, literatūrą, mitus, prietarus, meilę ir kt. Domėjosi viduramžiais ir Renesanso kultūra, dėstė orientalistiką, buvo Groningeno ir Leideno universitetų profesorius. 1916 m. tapo Nyderlandų karališkosios menų ir mokslo akademijos nariu. Jo knygos skirtos ne tik istorikams, kultūros teoretikams, bet ir plačiajam skaitytojų ratui.

Tai jau trečioji „Gelmių“ išleista Johano Huizingos knyga: „Homo ludens“ pasirodė 2018 m., „Rytdienos šešėliuose“ – 2020 m. Visas jas iš nyderlandų kalbos išvertė Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas Gailius. Ši, kaip ir visos „Gelmių“ išleistos J. Huizingos knygos, iliustruota fotografo, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Romualdo Požerskio nuotraukomis.


  • Autorius: Johan Huizinga
  • Leidėjas: Gelmės
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098302073
  • Vertėjas: Antanas Gailius
  • Iš kokios kalbos versta: nyderlandų

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Sužalotas pasaulis. Apmąstymai apie mūsų kultūros atkūrimo galimybes"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie visuomenę

Johan Huizinga pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Sužalotas pasaulis. Apmąstymai apie mūsų kultūros atkūrimo galimybes", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Sužalotas pasaulis. Apmąstymai apie mūsų kultūros atkūrimo galimybes" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Sužalotas pasaulis. Apmąstymai apie mūsų kultūros atkūrimo galimybes" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Sužalotas pasaulis. Apmąstymai apie mūsų kultūros atkūrimo galimybes"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Johan Huizinga tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Sužalotas pasaulis. Apmąstymai apie mūsų kultūros atkūrimo galimybes" perkama kartu