0

Svarbiausi meno įvykiai

  • Nuolaida knygai -21%
Kaina Internetu: 12,69 €
Kaina Knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 3.30 € (21%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Svarbiausi meno įvykiai

  • Serija: Meno pagrindai
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 14x22, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 176
  • ISBN ar kodas: 9786094273735

2020-08-31 12.69 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Išankstinė knygos prekyba!
Prašome šiai knygai daryti atskirą
užsakymą, nes kartu su šia knyga užsakytos knygos bus pristatytos tik
gavus išankstinės prekybos knygą.

Lee Cheshire knygoje „Svarbiausi meno įvykiai“ pristato penkiasdešimt svarbiausių meno istorijos įvykių - nuo Renesanso iki šių dienų, kurių dėka menas šiandien yra toks, koks yra.

Menas – tai daugiau nei gražus aplinkinio pasaulio atspindys. Išmokus tinkamai skaityti, jis gali papasakoti viso pasaulio istoriją – tiek politinę, tiek socialinę, tiek ekonominę. Meno istorija atskleidžia ne tik estetikos suvokimo raidą, bet ir mąstymo bei filosofinių koncepcijų kaitos procesus.

Knygoje pateikiami svarbiausi meno įvykiai – kai kurie jų itin garsūs, tikrai būsite apie juos girdėję, o apie kai kuriuos išgirsite pirmą kartą. Gyvi ir spalvingi plakatai, kurių knygoje gausu, atspindi visuomenės reakciją į to meto įvykius. Kaip žmonės sutiko Mikelandželo Dovydą? Kaip jie reagavo į Marcelio Duchampo išsišokimus? Ką apie tai skelbė laikraščių antraštės ir kaip šie nutikimai keitė meno istorijos tėkmę?

Versdami iliustruotus knygos puslapius sužinosite, kas įkvėpė naujas meno kryptis, kaip atsirado impresionizmas ar popartas? Kaip atsitiktinės pažintys ar susitikimai lėmė naujų meno rūšių atsiradimą? Kokios parodos sulaukė didžiausio publikos susižavėjimo, o kurios sukėlė visuotinį pyktį ar sukrėtė amžininkus?

Lee Cheshire pasakojimas smagus, lengvas ir įsimenantis. Knygoje „Svarbiausi meno įvykiai“ nenutylėta ir tamsioji meno istorijos pusė. Autorius pasakoja apie meną kaip apie konkurencijos, paskalų, nesantaikos, pavydo ir teismų pasaulį – tai irgi neatskiriama meno ir menininkų gyvenimo dalis.

„Svarbiausi meno įvykiai“ – sklandžiai parašytas ir išsamus gidas tiems, kurie nori susipažinti su meno istorija.

Knygos autorius Lee Cheshire šiuo metu dirba žymiojoje „Tate“ modernaus meno galerijoje Londone. Čia jis užima vyriausiojo redaktoriaus ir tekstų rašytojo pareigas. Jis dalyvauja rengiant galerijos žurnalą „Tate Etc.“, o jo tekstus galima rasti ir specialiame leidinyje, skirtame galerijos plėtrai. Lee Cheshire yra išleidęs knyga „Londonas drobėje“ (angl. „London in Paint“), kurioje tyrinėjo Londono tapybos istoriją nuo XVII a.

"„Pagrindinės meno akimirkos“ supažindina skaitytoją su meno pasauliu. Ir nereikalauja jokio pasiruošimo. Galbūt - šiek tiek smalsumo. Kodėl XVII a. pradžioje prasidėjo „skulptūrų griovimas“? Guerrilla Girls - kas tai ir kaip jos pradėjo kurti kartu? Kas buvo hepeningo pradininkai? Netrukus sužinosite."
Matthew Collings

„Meno pagrindai“ – knygų serija, suteikianti pirminį fundamentalių idėjų, asmenybių ir meno kūrinių, padėjusių mums pamatyti pasaulį kitaip, suvokimą.“
Will Gompertz, BBC meno redaktorius

Iš anglų kalbos vertė Rasa Stašytė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu