Papildoma -10% NUOLAIDA su kodu: BLACK ⭐⭐⭐⭐⭐ MASINIAI BLACK FRIDAY išpardavimai startavo! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Svetimas

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-10-21 Ignas

Keista maža novelė apie vyrą, kuris tiesiog sklando gyvenime ir tada ką nors nužudo. Man labai patiko patekti į šio veikėjo galvą!


Šiuo metu neparduodama

2022-11-30 6.59 SoldOut

Knygos "Svetimas" aprašymas

Jaunam prancūzų rašytojui Albertui Camus romanas "Svetimas" pelnė pasaulinį pripažinimą, o jame nagrinėjamos aktualios vienatvės ir abejingumo temos visiems laikams įrašė kūrinį į pasaulio literatūros klasikos sąrašą.

Su niekuo nesupainiojamas abejingumas išoriniam pasauliui, lakoniška ir paprasta kalba bei iki skausmo paprastas, absurdiškas siužetas – tai ne tik būdingiausi romano „Svetimas“ dėmenys, bet ir paties Alberto Camus vizitinė kortelė. Išgyvenęs savo mamos laidotuves, pagrindinis romano herojus Merso po keletos dienų paplūdimyje nužudo jauną arabą. Įvykiams įsibėgėjant pagrindinis romano herojus apmąsto savo egzistenciją ir santykį su pasauliu.

1955 m. Albertas Camus „Svetimą“ apibendrino gana paradoksalia įžvalga: „Mūsų visuomenėje tas, kuris nerauda per motinos laidotuves, rizikuoja būti pasmerktas myriop. Tuo tenorėjau pasakyti, kad mano knygos veikėjas yra atstumtas visuomenės, nes atsisakė žaisti pagal jos taisykles.“

Tarp dviejų pasaulinių karų augęs rašytojas buvo laikomas savo laikmečio moraline sąžine ir vienu iš intelektualinių „prarastosios kartos“ atstovų. Jis plėtojo absurdo, maišto, istorijos ir mirties temas, kurios išreiškė naujosios epochos dvasią, o rašytojo principingumas ir jaunatviškas entuziazmas pelnė jam vietą liteatūroje.

„Svetimas“ pasirodė tais pačiais metais, kaip ir kitas garsus Alberto Camus kūrinys „Sizifo mitas“. Jame 28-erių autorius ieškojo gyvenimo prasmės, analizavo jautrias savižudybės ir absurdo problemas. Audringais 1942 m. parašyto romano keliavo kartu su rašytoju, kai šis nuo nacių okupacijos pabėgo iš Paryžiaus į Prancūzijos pietus, kur galiausiai apsistojo gimtajame Alžyre. Nenuostabu, kad tokiomis aplinkybėmis išleistas romanas tapo populiarus prieš nacius nusiteikusiuose visuomenės sluoksniuose – nors Trečiojo Reicho cenzoriai nerado jame nieko potencialiai pavojingo režimui, gilesnė teksto prasmė kontrastuoja su jo deklaruojamomis vertybėmis.
Dažnai manoma, kad idėjiniu romano „krikštatėviu“ buvo prancūzų egzistencialistas, filosofas Jean-Paul Sartre’as, tačiau atidžiau pažvelgus matyti, kad Camus atsispyrė nuo amerikietiškos literatūros – Hemingway’aus, Folknerio ir kitų kūrybos. Tiesą sakant, Camus atvirai priešinosi, kai buvo mėginama priskirti šį kūrinį egzistencializmo literatūros žanrui – srovei, kurią atstovavo jo gerbiamas Sartre’as.

1999 m. prancūzų dienraštis „Le Monde“ skaitytojų paprašė įvardinti svarbiausius ir geriausius XX a. kūrinius. 17 tūkst. balsų sulaukusioje apklausoje triumfavo „Svetimas“, aplenkęs tokius meistrus kaip Marcelis Proustas ir jo „Prarasto laiko beieškant“ ar Antoine de Saint-Exupery bei jo „Mažąjį princą“. Kūrinys du kartus buvo ekranizuotas italų bei turkų režisierių.  • Nobelio literatūros premijos laureato knyga

  • Pavadinimas originalo kalba: L'Étranger
  • Autorius: Alberas Kamiu (Albert Camus)
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 120
  • Formatas: 13x20, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955232933
  • Vertėjas: Laima Rapšytė
  • Iš kokios kalbos versta: prancūzų

Kiti taip pat domėjosi


2022-10-21

Keista maža novelė apie vyrą, kuris tiesiog sklando gyvenime ir tada ką nors nužudo. Man labai patiko patekti į šio veikėjo galvą!

2022-10-18

Jei domitės filosofija ar konkrečiai egzistencializmu "Svetimas" yra puiki vieta pradėti.

2022-10-14

Istorija nera labai ilga, veikeju nedaug, o stilius gana paprastas.

2022-10-13

Aš iš pradžių nepatiko, bet pabaiga buvo beprotiška. Patiko, kaip Camus per šį personažą sugebėjo perteikti visą filosofiją.

2021-06-22

Galingas romanas, su dar galingesne pabaiga. Greitai skaitoma, o proza ​​yra lengvai sekama, todėl verta, jei norite greitai pasinerti į klasikinę literatūrą.

2021-06-14

Gilus ir jautrus kūrinys nagrinėjantis egzistencijos, beprasmybės ir gyvenimo klausimus. Stilingas, bohemiškas ir slegiantis. Rafinuotam skoniui.

2021-06-10

Dievinu šią knygą, esu ją skaičiusi turbūt 10 kartų ir tikrai dar ne kartą sakitysiu.

2021-06-08

Tai labai gera knyga, nuo pat pradžių būtent pirmasis sakinys mane privertė tęsti istoriją ir atrasti, ką Kamiu su ja daro. Štai kodėl visi, kurie skaito šią knygą, ja žavisi.

2021-06-07

Daug kas lygina Škėmą su Camiu. Bet Škėma man nesiskaito, o Camiu - labai gerai.

2021-05-27

Kaip mėgstu sakyti, Camiu kiekvieno menininko-hipsterio biblija.

2021-05-25

Camiu yra literatūros Dievas!!!

2021-05-17

Absurdo šedevras. Rekomenduoju!

2021-04-14

Prirūkytas bendrabučio koridorius, pigus vynas ( nes brangaus neįpirkdavom) ir ilgi vingiuoti pokalbiai traukiant vieną cigaretę po kitos, sprendžiant egzistencinius klausimus. Camus visada būdavo su mumis... Et jaunystė

2020-12-16

Pagrindinis veikėjas- Mersas netiesiogiai gyveną atsiskyrėlio gyvenimą, nors ir dažnai būna tarp kitų žmonių, tačiau jiems yra visiškai abejingas. Šiame kūrinyje atskleidžiama kaip iš tiesų kiekvienas žiūrime tik patys savęs ir nematome, ar nenorime matyti kas darosi aplinkui mus. Labai gilus ir susimąstyti priverčiantis Alberto Kamiu kūrinys. Rekomenduoju paskaityti kiekvienam, vertę turinti knyga.

2020-12-16

Knygoje paliestos gilios temos. Patiko kaip autorius aprašo žmonių tarpusavyje susvetimėjimą. Nuostabiai nupasakotas pagrindinio veikėjo paveikslas, kuris artimas daugeliui iš mūsų.

2020-12-16

Alberto Kamiu kūriniai gali būti įdomūs, net tieks kurie nėra linkę skaityti rimtos literatūros. Man labai patiko šiame kūrinyje aptariama susvetimėjimo tema.

2020-12-03

Tik teigiamus jausmus kelianti knyga, rekomenduoju.

2020-11-24

Man labiausiai patikes kūrinys, apie kuri kalbėjome mokykloje. Skaičiau ne viena kartą, ir tikrai skaitysiu dar ne kartą ;)

2020-11-04

2020-11-04

Parašykite atsiliepimą apie "Svetimas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Svetimas", Alberas Kamiu (Albert Camus). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Alberas Kamiu (Albert Camus) su knyga "Svetimas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Svetimas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Alberas Kamiu (Albert Camus). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Svetimas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Svetimas" perkama kartu