AKTYVUOKITE! -10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: TAUPYKLE 

0

Pirkėjų atsiliepimai

Šviesuliai

Kaina: 14,39 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-06-30 14.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Šviesuliai" aprašymas

„Šviesuliai“ – prestižine „Man Booker“ premija įvertintas Eleonoros Catton kūrinys, vadinamas Naujosios Zelandijos epu.


Sukūrusi romaną „Šviesuliai“ Eleonora Catton tapo ne tik pasauliniu mastu pripažinta rašytoja, pelniusia perstižinį „Man Booker“ apdovanojimą. Ji taip pat tapo šios premijos dviguba rekordininke. Viena vertus, ji buvo jauniausia rašytoja, kada nors apdovanota šiuo prizu – jai buvo vos 28 metai. Kita vertus, jos knyga – storiausia kada nors šį įvertinimą gavusi knygą (angliškas jos leidimas viršija 800 puslapių.) Tačiau be įspūdingos apimties ne mažiau svarbus ir didingas romano turinys – tai istorija apie XIX a. Naująją Zelandiją, aukso karštinę ir skirtingus čia susiduriančių veikėjų likimus.


1866-ieji. Valteris Mūdis atvyksta į Naująją Zelandiją sekdamas aukso karštinės pėdsakais ir tikėdamasis lengvai pralobti. Audringą atvykimo naktį jis patenka į dvylikos vietinių vyrų susirinkimą, kuriame jie svarsto neseniai apylinkes sukrėtusius įvykius: turtuolio dingimą, prostitutės bandymą nusižudyti ir nesuvokiamą kiekį aukso nelaimingo girtuoklio namuose. Šis susipynusių likimų voratinklis, painesnis už žvaigždžių labirintą danguje, netrunka įklampinti ir čia atvykusį Mūdį.


„Šviesuliai“ – XIX a. tolimos Naujosios Zelandijos epas, parašytas šiai epochai būdingu stiliumi. Kaip geriausiuose Charles’o Dickenso kūriniuose skaitytojo čia laukia daugybė romano sluoksnių – meilės istorija, nuotykių romanas, detektyvas ir vesterno intriga. Tai postmodernus bandymas atgaivinti Viktorijos epochos romaną, pagrįstas matematiškai tikslia struktūra, kurios dėka skleidžiasi intriguojantis pasakojimas.„Knyga nemaža <...> Bet kiekvienas šio pasakojimo apie gyvenimą pietvakarinėje Naujosios Zelandijos pakrantėje aukso karštinės metu sakinys yra parašytas meistriškai – kiekvieno skyriaus pabaigos palikta nežinia kviečia skaityti toliau. „Šviesuliai“ parašyti taip puikiai, kad norisi versti puslapį po puslapio.“


The GuardianCatton suderina savo
pasakojimo stilių su XIX a. aplinka, pateikdama įtraukiančius ir tiesmukus
veikėjų aprašymus, pasakodama jų moralinius išskaičiavimus ir leisdamasi į to
meto literatūrai būdingą išsamų veikėjų fizinių savybių aprašymą. <...>
Kaip ir XIX a. romanuose, kurių tradicija „Šviesuliai“ seka, Fortūna čia vaidina svarbų vaidmenį – vyrai ieško lobių, o dėl visagalės lemties išdaigų jų keliai nuolat susikerta.“


The Telegraph„Šviesuliai“ – neabejotinas pasiekimas. Catton kūrė XIX a. romano parodiją ir taip sukūrė romaną XXI amžiui. <...> Gera knyga niekad nebūna per ilga.“

The New York Times


Iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė


  • 2013 metų Bukerio premija

  • Autorius: Eleanor Catton
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 752
  • Formatas: 15x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094790638

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Šviesuliai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Šviesuliai", Eleanor Catton. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Eleanor Catton su knyga "Šviesuliai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Šviesuliai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Eleanor Catton. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Šviesuliai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Šviesuliai" perkama kartu